Лекции.Орг


Поиск:
Щеплення проти туберкульозу.
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Кафедра педіатрії № 3 з післядипломною підготовкою

 

 

МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА

 

Практичного заняття для лікарів - інтернів

 

 

Спеціальність: неонатологія

Тема: « Щеплення здорових новонароджених. Скринінг новонароджених (ФКУ, гіпотиреоз тощо)»

Факультет післядипломної освіти

 

  Затверджено на методичній нараді кафедри «»___________ 200______р. Протокол № ___ Зав. кафедри, Проф.______________О.В.Зубаренко
  Перезатверджено на методичній нараді кафедри «»___________ 200______р. Протокол № ___ Зав. кафедри, Проф.______________О.В.Зубаренко
  Перезатверджено на методичній нараді кафедри «»___________ 200______р. Протокол № ___ Зав. кафедри, Проф.______________О.В.Зубаренко
  Перезатверджено на методичній нараді кафедри «»___________ 200______р. Протокол № ___ Зав. кафедри, Проф.______________О.В.Зубаренко  

 

1. Актуальність теми:

 

Щеплення новонародженим входять до календаря планових щеплень і проводяться в перші дні після пологів, під час перебування матері і дитини в пологовому будинку. У цей період новонародженим проводиться вакцинація гепатиту В і туберкульозу. Вакцинація гепатиту В проводиться практично у всіх розвинених країнах саме в перші дні після пологів, оскільки новонароджені схильні до високого ризику стати хронічними носіями гепатитних інфекції.

Другий щепленням, яку роблять новонародженим, є вакцинація проти туберкульозу.

Скринінг новонароджених – масова програма з виявлення спадкових захворювань. Іншими словами, це перевірка всіх без винятку немовлят на наявність в крові слідів певних генетичних захворювань.

 

2.Мета:

знати:

- структура дитячої поліклініки;

- обсяг та форми роботи дільничного педіатра;

- медична документація;

- календар щеплення;

- профілактика можливих ускладнень.

 

 

3. Міждисциплінарна інтеграція:

№№ п.п. Дисципліни Знати Уміти
       
  Нормальна фізіологія АФО дитини  
  Патологічна анатомія Зміна органів і систем при різних захворюваннях  
  Фармакологія Вакцини для щеплення  
  Інфекційні хвороби Особливості різних інфекційних захворювань  
  Епідеміологія Календар щеплення  
  Медична статистика Розрахунок показників  

 

4. Зміст навчання

 

Щеплення проти гепатиту В.

Щеплення проти гепатиту В покликана захистити організм маленької дитини від важкого інфекційного захворювання печінки, яке провокується вірусом і може призводити до гострої печінкової недостатності, цирозу і раку печінки. Існують дві схеми вакцинації проти гепатиту В: перша - стандартна, друга - проводиться дітям, чиї матері мають позитивний HbsAq статус. Таким дітям щеплення проти гепатиту В роблять в перші дванадцять годин після пологів.

Стандартна схема вакцинації гепатиту В передбачає проведення щеплення в першу добу після пологів. Наступні щеплення проводяться через місяць після першої і через п'ять місяців після другої, ревакцинація робиться у вісімнадцять місяців. Дітям, народженим від матерів-носіїв вірусу гепатиту В, друге щеплення роблять через місяць після першої, а третю - через місяць після другої, ревакцинація робиться в дванадцять місяців. Така альтернативна схема забезпечує швидкий захист від гепатиту В і проводиться з метою екстреної профілактики.

Щеплення проти гепатиту В новонародженим роблять внутрішньом'язово, місце введення ін'єкції - переднебоковая поверхню стегна. Проводиться вакцинація тільки здоровим дітям, вагою не менше двох кілограмів. Глибока ступінь недоношеності є протипоказанням для проведення щеплення новонародженим.

 

Щеплення проти туберкульозу.

Висока поширеність туберкульозу в нашій країні обумовлює проведення новонародженим вакцинації БЦЖ на третю-сьому добу після пологів. Потрапляючи в організм повітряно-крапельним шляхом, бактеріальна інфекція може вражати органи дихання, різні органи і тканини людського організму. Саме тому вакцинацію туберкульозу проводять ще в пологовому будинку, стимулюючи вироблення дитячим організмом імунної відповіді.

Вакцину БЦЖ ніколи не роблять одночасно з іншими щепленнями або будь-якими парентеральними маніпуляціями. Вводиться вакцина внутрішньошкірно, в верхньої третини лівого плеча, на зовнішній його поверхні. Для попередження розвитку небажаних реакцій, обов'язковим є попереднє проведення обстеження стану здоров'я новонародженого і чітке дотримання техніки виконання щеплення. Тому щеплення проти туберкульозу може виконувати лише спеціально підготовлений медперсонал пологового будинку.

Після вакцинації в місці щеплення спостерігається утворення папули білого кольору, яка досить швидко зникає. В середньому це займає від п'ятнадцяти до двадцяти хвилин. Після закінчення двох-трьох місяців в місці ін'єкції формується інфільтрат, який представляє собою ущільнення тканини. Розмір інфільтрату не повинен перевищувати 1 мм в діаметрі. До шестимісячного віку дитини, на місці щеплення формується рубчик.

Протипоказаннями до щеплення проти туберкульозу є вроджений чи набутий імунодефіцит, вроджена ферментопатія, наявність поствакціонних ускладнень після БЦЖ у братів чи сестер дитини. Проведення щеплення відкладається при глибокого ступеня недоношеності дитини, будь-яких інфекційних процесах, при наявності гемолітичної хвороби новонароджених.

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 339 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Победа - это еще не все, все - это постоянное желание побеждать. © Винс Ломбарди
==> читать все изречения...

596 - | 604 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.