Лекции.Орг


Поиск:
Фізичні вправи можуть замінити ліки, але жодні ліки не можуть замінити фізичні вправи!
Здоровий хребет.

Наш хребет - фундамент, основа опорно-рухового апарату, він є каркасом для нашого скелету, м’язів, внутрішніх органів та спинного мозку з його мережею нервів, які забезпечують функціонування організму. Від стану нашого хребта напряму залежить наше здоров’я і самопочуття. Його деформації, кривизна, відхилення від норми призводять до зміщення положень внутрішніх органів, защемлення нервів, які ними управляють, захворюваності організму. Впродовж життя хребет витримує колосальні навантаження утримуючи наше тіло у правильному положенні і сьогодні частка людей зі здоровим хребтом дуже низька. Цьому сприяє те, що у період формування скелету діти отримують освіту в школах і проводять багато часу сидячи за партами у неправильному положенні, яке призводить до викривлення хребта. Тому дуже важливо змалку дітей привчити до правильної осанки, виробити в них цю звичку, бо інакше вони будуть сидіти як їм подобається, і як правило це далеко не ідеальне положення тіла. Як не скептично звучить, але в плані здоров’я наша сучасна українська система освіти і проведення занять призводить до того, що у школах діти заробляють сколіоз, а у вищих навчальних закладах стреси. Однак окрім нас самих ніхто не зможе подбати про наше здоров’я і догляд за хребтом насправді надзвичайно легкий і простий. Перш за все слід дотримуватись правильної постави, ваше тіло має бути максимально випрямлене, в день тягніться до сонця, а вечором до зірок. Сидіти прямо опершись на спинку крісла, а положення обох рук повинне бути однакове, щоб виключити викривлення однієї зі сторін. Періодично, під час навчання, праці, робіть коротеньку хвилинну розрядку для хребта у вигляді: нахилів тулуба в бік, вперед-назад, потягнутись до носочків, догори, за можливості – висіння на перекладині. Дуже корисна вправа в положенні стоячи нахиліть тулуб вперед, руками обпершись об опору вистою близько 1м. (стіл, перекладину), ноги прямі і прогинаємо спину донизу. Або ж робити цю вправу на підлозі – сід на п’ятках з нахилом, тобто в упорі на колінах, сидячи на п’ятках, руки витягнуті максимально вперед, долоні на підлозі і так само прогинаємо спину донизу, подібно як це роблять коти, і ви відчуєте, як ваші хребці стають у потрібне місце, хребет розтягується та розслабляється. Ці прості вправи, які займуть у вас не більше кількох хвилин часу, розвантажать ваш хребет і забезпечать йому розтяг і пружність,міжхребцеві диски будуть в тонусі, а нерви захищені

Зняти навантаження з хребта і зміцнити його, особливо для тих людей у кого він хворий допоможуть м’язи спини, які за належного розвитку допоможуть утримування хребет у правильному положенні і візьмуть на себе значну частку навантажень. Ось чому я вважаю фізичне виховання універсальними ліками, адже вони здатні зміцнити організм загалом.

Загально-розвиваючі вправи, ходьба, біг, різні види спорту, віджимання, підтягування, фізична праця, всі вони розвивають м’язи спини, зміцнюють кістки, хрящі, забезпечать пружність і тонус ваших міжхребцевих дисків. Дуже корисним буде тренування м’язів черевного пресу, оскільки вони мають двохсторонній характер, позитивно впливаючи на прес, черевну порожнину і хребет з його м’язами. У своїй практиці я виділяю одну вправу, яка найкраще зміцнює хребтовий стовбур м’язів і знімає всякі болі в області хребта, її назва – гіперікстензія. Виконується вона дуже просто – підніманням тулуба вгору в положенні лежачи на животі, вона не вимагає багато часу чи особливих умов, її можна виконувати як вдома на підлозі, так і в спортзалі на спеціальній лавці як зображено на фотографіях. Два-три підходи у кількості відповідно до ваших можливостей через день, забезпечать вам міцний м’язовий каркас.

 

Чудо властивості зарядки.

Для будь-якого роду діяльності, чи то фізична, чи розумова праця необхідна енергія. Енергію ми отримуємо за рахунок всмоктування у кров поживних речовин отриманих від їжі, подальше розщеплення і окиснення яких (вуглеводів, жирів, білків)забезпечує вивільнення енергії необхідної для виконання нашої роботи. Для ефективного енергопостачання, продуктивної праці, організм потрібно забезпечити циркуляцією крові і збагатити її киснем. Тоді фізичні і розумові центри зможуть ефективно працювати, виконуючи свої функції. Кількох хвилинна зарядка забезпечить належну циркуляцію крові і збагатить наш організм киснем. Ось чому я такий прихильник зарядки, вона покращить ваші розумові і фізичні можливості. Тому рекомендую робити зарядку як після сну, щоб сповна активувати організм і забезпечити його енергією, так і приступаючи до фізичної чи розумової праці, не полінуватись і забезпечити необхідну циркуляцію крові завдяки руховій активності, фізичним вправам, ви зможете якісніше і з кращим самопочуттям виконати свою роботу, у вас буде краще сприйняття і запам’ятовування інформації, мислення. При тривалій одноманітній роботі добре також відволіктись і порухатись. Таким чином зміцнюючись фізично ми будемо покращувати і свої розумові здібності, в нас це займе кілька хвилин, але продуктивність і наше здоров’я економитимуть нам години часу. Особливо рекомендую у тяжкі, стресові, екстренні ситуації, не впадати в паніку, але вийти на свіже повітря, прогулятись, побігати, порухатись – ви розвієтесь, збагатите кров свіжим повітрям, вона збагатить ваш організм і мозок зокрема, ви зможете прийти до логічного вирішення ваших проблем, знімете напругу, збережете свої нерви і здоров’я. Дуже корисними будуть ранкові і вечірні прогулки на свіжому повітрі, збагачення киснем крові сприятимуть здоровому сну і гарному самопочутті, збільшення частки вуглекислого газу призводить до негативного ефекту і загальної втоми.

Теж саме стосується занять спортом та тяжкої фізичної праці. Перед тим як приступити до них, слід ефективно розігріти м’язи, не тільки з метою уникнення травм, але й щоб забезпечити належне кровопостачання ваших м’язів, тобто забезпечити їх утворенням і вивільненням необхідної та своєчасної кількості енергії. Я завжди кажу: «Розминка – основа тренування!». Тому не нехтуйте нею, ви ризикуєте не досягти гарних результатів і можете травмуватись. Перед тренуванням і під час розминки потрібно сконцентрувати свої думки на вправах, які попереду, на те, як ваші м’язи працюватимуть виконуючи їх, на меті тренування, прокрутити в голові їх виконання, настроїти себе і самонавіювати те, що ви все зможете, що ваш організм оздоровлюється, а розум очищується. Аналогічно можна використовувати власну психологічну підготовку до будь-якої діяльності: навчання, робота, дозвілля, приступаючи до яких ви відтворюєте в голові заплановану роботу, її процес, говорите собі, що ви все відмінно виконаєте і отримаєте задоволення. Така розминка з психологічною підготовкою дозволяє досягти максимальних результатів у будь-якій діяльності. Тому, що наявність розвинутих м’язів і виконання вправ покажуть результат, який буде відповідати трохи більше половини від ваших резервів і можливостей організму. Це пояснюється тим, що м’язи скорочуються і розвивають свою силу внаслідок отриманих ними імпульсів від нашої нервової системи, від сили і частоти цих сигналів залежить величина сили, яку розвиває м’яз. Коли ми розминаємось чи робимо зарядку ми розігріваємо м’язи і готуємо їх до роботи, а поєднання психологічної підготовки готує, мобілізує нашу нервову силу для виконання запланованої роботи і дозволяє добитись максимального ефекту від тренування чи будь-якої іншої діяльності. Для того, щоб ви краще зрозуміли, пригадайте і порівняйте вашу силу, вправність, розумові здібності при виконанні любої роботи, коли у вас був гарний, піднесений настрій і її ж виконання у звичайний, спокійний час. Думаю, що різниця в результатах буде колосальною на користь гарного настрою і саме такий ефект дає ваше індивідуальне психологічне настроювання.

Роль нашого розуму надзвичайно важлива і фактично ті рамки, які ми будемо ставити у своїх думках будуть визначати наш результат, тому я і кажу завжди, що ми самі себе обмежуємо, а меж нашому розвитку практично немає…

 

Природні стимулятори.

Сьогодні широко використовуються стумулюючі речовини і препарати – кава для того, щоб прокинутись, а ред-бул, щоб працювати. Вони тільки відбирають останні резерви нашого організму, завдаючи йому нищівного удару. Є багато природних-оздоровчих засобів стимулювання бадьорого настрою і енергії. Контрастний душ є чудовим способом прокинутись і тонізувати нервову систему, забезпечити собі гарний настрій. Для цього вам не потрібно спеціально довгий час загартовуватись, ви приймаєте звичний вам душ і на прикінці робите кількох секундні серії зміни температури знижуючи спочатку зовсім трошки температуру на кілька секунд і повертаєтесь до попередньої - звичної. Знову знижуєте її дещо більше на кілька секунд і піднімаєте температуру до попередньої, ще трішки знижуєте і повертаєтесь до попередньої і так кілька серій. Тобто ми міняємо сходинками температурний режим по декілька секунд, так щоб нова температура встигла окутати наше тіло, і остання зміна температури повинна закінчитись на нижчій температурі. Якщо ви приймаєте вперше контрастний душ, вам не потрібно відразу опускатись в кінці серії до холодної чи літньої води, а просто поступово дещо знижувати температуру відповідно до ваших безпечних відчуттів, щоб отримати прохолодний ефект. А з кожним прийняттям такого душу ви зможете поступово понижувати температуру води і скоро холодна вода в кінці прийому не лякатиме вас, а стане джерелом бадьорості. Після душу не поспішайте відразу до рушника, витріть ним голову, а решту тіла нехай висохне самостійно і вже за пару секунд ви відчуєте приплив тепла і легкості. Такий спосіб загартування безпечний і надзвичайно дієвий, головне все робити поступово і не переоцінювати свої можливості.

На підошовній поверхні нашої стопи розміщуються рецептори внутрішніх органів. Масаж цих зон, ходьба, біг і заняття босоніж на свіжому повітрі, по поверхні землі є ще одними природними стимуляторами здоров’я. Наші ноги протягом дня витримують колосальні навантаження і їх постійне перебування у тісних рамках плоского взуття тільки посилюють втому. Хвилинний самостійний масаж стопи, гомілки і бедра за допомогою пальців рук, знімуть напругу посеред і після робочого дня. Ходьба і заняття босоніж надворі будуть чудовим масажем внутрішніх органів, діючи на їх рецептори, для ваших ніг, і крім цього ви отримуєте енергію землі. Перші заняття босоніж дещо колючі і лоскотливі, але вже через кілька сеансів, ви зможете абсолютно вільно на будь-якому покриті бігати, стрибати і насолоджуватись здоров’ям та волею. На початках обмежуйтесь короткими періодами до хвилини, з кожним разом збільшуючи тривалість до кількох хвилин, а в теплу літню пору можна безтурботно ганяти босяком довгий час. Розпочавши в теплу пору ви поступово зможете круглий рік по кілька хвилин релаксувати босяком і з приходом зими ніякі морози вас не страшитимуть, навпаки коротенька сніжна прогулка збодрить і зарядить вас краще всякого ред булу. Ранкові сонячні ванни є чудовим тонізуючим, цілющим засобом природи. Повітря є основою енергетичної системи нашого організму, тому застосування глибокого дихання; серій швидких вдихів і видихів із допоміжним підніманням при вдосі рук догори і їх опусканням при видосі – збагатять вас енергією і бадьорістю.

Застосовуйте ці прості природні стимулятори і ваша втома разом з поганим настроєм зчезнуть, а на їх місце прийдуть потоки енергіїї, бажання творити і витрачати її з користю!

Використовуючи засоби гігієни і чистоти: миючі засоби для посуду, шампуні, мила, не лінуйтесь і проводьте ретельні полоскання після їх використання, не один і не два рази, інакше ці надзвичайно концентрованні речовини, що так легко розчиняють будь-який бруд - опиняться всередині нас. Використання анти-перспірантів блокують очисну функцію шкіри, створюючи герметичний ефект губки, яка вбирає в себе все, а вивести уже не взмозі. Всякі речовини не природного походження, високої концентрації, токсичності, несуть негативний вплив, не зловживайте ними і бережіть себе.

 

Здорове харчування.

Харчування являється будівельним матеріалом і джерелом енергії для нашого організму. Здорове харчування у поєднанні з руховою активністю здатні забезпечувати відмінний стан організму протягом всього життя і дедалі довше звичних нам 60-90 років, в цих сприятливих умовах він здатний до самоочищення і самовідновлення, будучи найкращим лікарем для себе. При проведенні опитувань довгожителів нашої планети, які розміняли друге століття свого життя, їх об’єднувало те, що вони проводили своє життя у фізичній праці, таким чином забезпечуючи необхідний рівень рухової активності і харчувались здоровою природною їжею відповідно до потреб організму, і обсяги їхнього раціону були на диво скромні, з левовою часткою рослинної їжі, виключаючи ефект переїдання. Їх здоровий організм був здатний ефективніше засвоювати поживні речовини, при меншому навантаженні на організм.

Однак не здорове харчування несе із собою протилежний ефект, воно засмічує наш організм, утруднює процеси живлення, циркуляції крові, призводить до появи зайвої ваги, надмірних навантажень на внутрішні органи, викликає фізичну і моральну втому. Прикладом є американське суспільство, яке страждає від глобального ожиріння, серцево-судинних захворювань, викликаних харчуванням у фаст-фудах та кондитерських, переважання жирної, смаженої, з великим вмістом солі та цукру їжі і низький рівень рухової активності призвели до проблеми №1. Більшість людей люблять смачно поїсти, попри відсутність голоду, широкий асортимент харчової продукції задовольняє їх бажання сповна, люди не бажаючи тратити час на готування їжі все більше вдаються до готових продуктів в супермаркетах з сумнівною якістю, смакові властивості яких надаються хімічними засобами, а любов до жирної, смаженої їжі і не знання принципів здорового харчування, призводить до загального перевантаження і не спроможності організму до відновлення, його сигналів про допомогу у вигляді недуг. Великою загрозою для здоров’я суспільства, зокрема молодої категорії людей, серед яких є популярним втамування голоду швидкими закусками як: чіпси, сухарики,різноманітні газовані напої, алкогольні, випічка,солодощі, смажені вироби. Низька обізнаність і безпека в юному віці, сприяє харчуванню цими продуктами дітей на перервах, молоді у вільний час. Вживання цих продуктів зручне і має гарні смакові властивості, однак є небезпечним, по-перше це «напівмертва їжа», яка в ході свого приготування, обробки, втратила більшу частину поживних речовин, по-друге висока концентрація в цих продуктах солі, жирів, шкідливих хімічних смакових добавок, негативно впливають на внутрішні оболонки шлунково-кишкового тракту, процеси травлення і відповідно якісним будівельним матеріалом для нашого організму бути не можуть. Часте втамування ними голоду, наповнення пустого шлунку, призводить до появи захворювань кишечника, засмічення фільрів організму, підвищення артерільного тиску, появи зайвої ваги, тощо. Ці продукти є «дітищами» комерції, звідси і їхня популярність, смакові властивості, однак використання їх у якості основної їжі є дуже негативним фактором, вони можуть слугувати як десерт після здорової їжі і то не часто, а краще взагалі виключити їх зі свого раціону, замінивши природними солодощами-фруктами.

Давайте розглянемо, що таке здорове харчування і як в сучасних умовах дотримуватись його.

Здорове харчування – це нормування кількості і якості їжі, яку ми вживаємо відповідно до потреб нашого організму, витраченої ним енергії. Кількість харчування має бути пропорційна виконаній роботі, інакше збільшення норми буде призводити до підвищення навантажень і появи зайвої ваги, а зменшення до виснаження організму. Людина є частиною природи і наш організм створений для життя саме в природному середовищі. Тому найбільш корисними будуть рослині продукти, овочі та фрукти зрощені природою і сонячною енергією, увібравши в собі комплекс необхідних для нашого організму поживних речовин. Вони мають очисну дію на шлунково-кишковий тракт, готуючи його до травлення. Рослинна їжа містить в собі вітаміни, вуглеводи, білки, не насичені жири, які є необхідним будівельним і енергетичним матеріалом, антиоксиданти захищають нас від вільних радикалів, створюючи захисну функцію, зміцнюючи наш імунітет, вітаміни прискорюють процеси обміну. Дарована природою їжа значно швидше і легше засвоюється, вимагаючи менших затрат енергії. Цей фактор в харчуванні дуже важливий, оскільки після прийому їжі організм витрачає багато ресурсів на її травлення, решту ж часу між процесами травлення відбувається очистка організму від шкідливих компонентів їжі та оновлення організму. Тобто чим більше організм має часу на очистку і відновлення, тим здоровіші ми будемо і стороннього лікування нам не потрібно буде, наш організм потурбується про нас. Саме характер їжі і режим харчування визначають цей період між процесами травлення.

Характером буде вид продуктів, які ми вживаємо, продукти рослинного походження ми вже розглянули. М’ясо-молочні продукти, смажена і з великим вмістом солі їжа, здійснює велике навантаження на організм, потребує значно більше затрат часу та енергії на свою переробку. Зловживання цими продуктами призводить до підвищення рівня холестерину і окрім зайвої ваги призводить до відкладення жирів на стінках судин, засмічуючи їх, таким чином серце повинно працювати на підвищених тонах, щоб забезпечити рух крові, це призводить до серцево-судинних захворювань, а недостатнє живлення організму викликане ними призводить до появи захворювань решти органів. Синонім солі – білий яд, окрім того, що сіль не несе з собою жодних поживних речовин, бувши мертвою не органічною речовиною, вона утруднює і блокує процеси травлення, а також підвищує кров’яний тиск, призводить до появи набряків у місцях її відкладення.

Режим харчування, тобто періоди прийняття їжі є другою складовою. Найбільшою проблемою і загрозою здоров’ю тут виступає явище переїдання – прийняття їжі у великих обсягах та за відсутності її потреби, голоду. Переїдання створює додаткове навантаження і виключає можливість організму до самоочистки. Кожний з нас знає відчуття, коли перебереш з їдою, знижується розумова і фізична активність, з’являється втома і сонливість. Це сигнали попередження, вони спричинені тим, що великі обсяги їжі потребують великого притоку крові для їх перетравлення, тому серце спрямовує всі свої резерви на її забезпечення і при цьому стають обділені кров’ю головний мозок та інші частини тіла. Це надзвичайно сильне навантаження на наш організм і систематичні переїдання призводять до розвитку серцево-судинних захворювань, а з ними і ланцюговою реакцією до недуг інших органів. Безладне харчування є найбільш небезпечною шкідливою звичкою, так саме шкідливою. Івикликане воно тим, що всі безпечно ставляться до їжі, як невід’ємного джерела енергії і здоров’я, а молодий організм здатний витримувати навантаження не здорового, не нормованого харчування. Ця не компетентна безпека по відношенню до їжі призводить до масових захворювань і частка серцево-судинних серед них найбільша, навіть серед молодої категорії людей. Неправильне харчування є постійним джерелом навантаження і засмічення організму, адже їмо ми щодня і протягом життя, навідміну від інших шкідливих звичок і речовин. Тому переїдання, зловживання жирною, смаженою, соленою їжею, кондитерськими виробами, споживання великих обсягів їжі в один прийом є мабуть найбільш небезпечною на сьогодні шкідливою звичкою і дуже низький рівень усвідомлення людей, розуміння і визнання цього факту, тільки посилює негативний ефект і разом з різноманіттям пропонованої продукції схиляють супільство саме до не раціонального, не здорового харчування.

Одною з ознак 21 століття я б назвав «рабство у шлунка», тобто масове переїдання, бажання постійно ласувати, завдаючи при цьому шкоду власному здоров’ю. Переїдання спричинене не фізіологічними потребами, а нашим хитрим розумом, який викликає спокусливе бажання попри відсутність потреби в їжі. Звичка багато їсти сама штучно створює хибне відчуття голоду, особливо нас тягне на щось смачненьке, коли нам нудно і нічого робити. Погляньте на дітей, їх годі вгамувати, вони постійно в активному русі, все їм цікаво, вони до всього прагнуть долучитись, їхня надмірна енергія аж надокучає батькам. Тепер зверніть будь ласка увагу і подумайте, дитина, яка росте і яка перебуває у неперервному русі, по логіці речей повинна була б за таких обставин «сидіти в холодильнику» і постійно бути голодною, просячи чергової порції їжі. Однак спільна проблема батьків, як вони думають - заставити дитину поїсти і це дуже неправильно. Дитячий організм чистий і здоровий, він засвоює краще поживні речовини, а найголовніше – дитина керується своїми відчуттями, і коли вона справді не хоче їсти, вона цього не буде робити. Тому велика помилка обтяжувати організм дитини і заставляти її до їжі без потреби.

Дивлячись на людей похилого віку та людей з тяжкими захворюваннями як туберкульоз, перенесення інсультів, інфарктів, я помітив, що ті з них, хто свідомо чи не свідомо стали притримуватись здорових дієт, мало їли, їх організм зміг очиститись і підтримувати життя впродовж довгих років, а ті з них, хто займався ще й і фізичним вихованням, повернулись до повноцінного життя. І саме люди, які не переїдають - мають значно краще здоров’я і довше живуть. Моя тітка перехворіла туберкульозом, втратила зір і в неї багато недуг, через це вона мало рухається і про здоровий спосіб життя в її безпорадному становищі речі йти не могло. Але той фактор, що вона мало їсть - два-три рази в день, маленькими порціями, дозволив організму підтримувати свої функції уже близько десяти років. Зараз їй 62 і вона добре тримається, сьогодні ж багато відносно здорових, повноцінних людей, які можуть самі подбати про себе, не доживають до її років, не знаючи, або нехтуючи принципами здорового харчування. Харчування є надвичайно важливим фактором у підтриманні здоров’я.

Зростаючи, ми дедалі віддаляємось від своїх відчуттів, низький рівень свідомості в питаннях здоров’я, хибні стереотипи, призводять до того, що наш мозок продукує бажання, що не відповідають потребам і ми часто не в змозі встояти перед спокусами, таким чином переїдаючи. Чистий, здоровий організм здатний зі значно меншої частки їжі засвоїти значно більше необхідних поживних речовин. Перевантаження від їжі призводить до порушення процесів травлення і засвоєння поживних речовин, перетворюючи наш організм на звалище відходів, частина яких потрапляє до наших суглобів, викликаючи їх захворювання і біль при виконанні рухів. Хвороба - це сигнальний механізм нашого організму, за допомогою якого він «кричить» нам про допомогу, це свідчення того, що він засмічений і потребує можливості для своєї очистки і оновлення, тому в першу чергу необхідно надати йому цю можливість, перестати вживати їжу і пити багато води, щоб розчинити і вивести з організму все зайве та шкідливе. Пригадаєте «братів наших менших», коли собака, кіт чи інший представник тварин нездужає, він одразу ж припиняє вживання їжі, даючи змогу очиститись організму, у них немає нашого супер інтелекту, але їхні інстинкти не обманюють їх. Наша шкіра – чудовий механізм очищення і виведення з організму шкідливих речовин, завдяки вмісту в ній близько двох міліонів потових залоз. Тому, якщо ви відчуваєте перші ознаки захворюваності, необхідно добре пропотіти, вивести все зайве і попередити недугу. Такий, але вже захворівши, механізм очистки організму, коли у нас виникає гарячка і тіло потіє, щоб позбавитись шкідливого баласту. Мабуть краще допомогти очиститись нашому організму засобами фізичного виховання, ніж доводити організм до жару. Гарне фізичне тренування, пиття води у великій кількості – найкращі природні засоби одужання. Зрозумійте, що гарячка, кашель, нежить, рвота – це не складові певної хвороби, а екстренні шляхи звільнення нашого організму від шлаків, слизу, зайвих, шкідливих речовин, накопичених ним в процесі неякісного, не нормованого харчування, способу життя, життєдіяльності.

І так ми вже знаємо, що наш організм у вільний від прийому їжі і травлення час здійснює самоочистку, відновлення і лікування, цей природній механізм може забезпечити нам чистий і здоровий організм впродовж нашого життя. Тому наше харчування і його режим повинен забезпечувати цю можливість. Більшу частину щоденного раціону повинні становити зрощенні сонцем і землею, напоєні небесним дощем, наші помічники на шляху до здорового і щасливого життя – овочі і фрукти, вони носії природної енергії, їх широкий асортимент дозволить задовільнити найвибагливіших гурманів. Саме з них слід починати і закінчувати день, вони як найкраще забезпечують потреби організму, процеси обміну і очищення. Сніданок і вечеря повинні бути в невеликих обсягах, щоб ми не перевантажували організм перед сном і після нього. Прокинувшись зранку наш шлунок дещо зменшений, не потрібно його травмувати, порція овочевого чи фруктового салату в цей період будуть найкращим паливом для вашого організму, якщо у вас попереду важка праця чи тренування, слід забезпечити сніданок вуглеводами, використовуючи зернові каші, найкращі джерела енергії.

Овочеві і фруктові салати, гречка, рис, картопля, риба, творог,курячі яйця, соя, квасоля, кукурудза, зелений горошок, горіхи, насіння соняшника, мед, супи і борщі, чай з шипшини та багато інших продуктів природи, які доступні нам, забезпечать повноцінний раціон і енергію на цілий день. Я рекомендую замінювати пристрасть людей до неякісних продуктів харчування з великим вмістом солі, цукру, смажені, копчені, насичені жирами вироби - фруктами, ці натуральні солодощі з їхнім багатогранним смаком прийдуть до вподоби будь-кому і стануть вашими друзями і помічниками на шляху до здорового щасливого життя. Перед вживанням важкої їжі, чи після великої перерви між прийомами їжі не полінуйтесь і з’їжте щось з овочів чи фруктів, вони приготують шлунок і сприятимуть кращому метаболізму, бо інакше ваш організм отримає сильне навантаження з порушенням процесів травлення. Їсти потрібно без поспіху, ретельно пережовуючи їжу, це покращить процеси травлення і засвоєння поживних речовин. Давайте розглянемо таких тварин як кінь, бегемот і слон, всі вони вирізняються неабиякою силою і відносно великою тривалістю життя, бувши виключно травоїдними тваринами. Я не виступаю за вегетаріанство, а за розумне поєднання, але просто хочу, щоб ви зрозуміли повноцінність і необхідність харчування рослинною їжею, овочами та фруктами, бо ними ми часто нехтуємо. Потреба нашого організму в жирах є природною, такі рослинні продукти як горіхи, соняшник, бобові, соя, рослинні олії, мають в собі достатню кількість не насичених жирів, які на відміну звичних нам насичених з м’ясних продуктів не несуть шкоди організму. Наведу вам декілька прикладів спортсменів світового масштабу-вегетеріанців, що розвіяли міф про те, що для сили нам потрібні м’ясні вироби:

Карл Льюіс - великий легкоатлет, спринтер, дев’яти разовий переможець олімпіад, признаний кращим легкоатлетом усіх часів;

Майк Тайсон – про нього ви точно чули, наймолодший абсолютний чемпіон світу з боксу у найтяжцій ваговій категорії, його сила потрясала, власник кількох світових рекордів;

Вишванатан Ананд – відомий індійський шахматіст, 15-й чемпіон світу з 2007 року;

Мак Данціг – чемпіон світу по боях без правил;

Білл Голдберг - професіональний борець-рестлер, актор;

Френк Зейн – трьох разовий переможець найвищого титулу серед боді білдерів «Містер Олімпія», серед людей з найрозвинутішим і найкрасивішим тілом, неймовірної сили;

Фредерік Кальберматтен – професійний сноубордист, екстремальні траси, Швейцарія;

Кріс Кємпбел – олімпійський чемпіон з боротьби;

Сіксто Лінарес – світовий рекордсмен по 24-х годинному тріатлону;

Джудит Окли – чемпіонка з бігу по пересіченій місцевості;

Нікі Коул – перша жінка, яка добралась до Північного полюсу;

Ден Міллман – чемпіон світу з гімнастики;

Білл Перл – легенда бодібілдинга, 4-х разовий переможець «Містер Вселенної», вигравав змагання на протязі двадцяти років, не вживаючи стероїдів, справжній приклад, сьогодні тренер чемпіонів, письменник, актор;

Стен Прайс – світовий рекордсмен у важкій атлетиці;

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 529 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Люди избавились бы от половины своих неприятностей, если бы договорились о значении слов. © Рене Декарт
==> читать все изречения...

853 - | 676 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.