Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Обладнання для теплової обробки фруктово-ягідної сировини




Сферичні вакуум-апарати

Ці апарати призначені переважно для уварювання різноманітних начинок, вони застосовуються також для приготування цукеркових та інших кондитерських мас. З метою зниження температури кипіння мас процес у цих апаратах здійснюється під розрідженням, що сприяє покращенню якості у порівнянні з уварюванням мас у відкритих варочних котлах при атмосферному тиску. Сферичні вакуум-апарати бувають з механічною мішалкою і без мішалки.

Сферичний вакуум-апарат 31-А (рис.1.4) місткістю 150 л з механічною мішалкою являє собою стаціонарний двохтільний варочний котел, всередині якого встановлена двохлопатева горизонтальна мішалка 18. Котел апарата має мідну чашу 17 з відбортованим фланцем.

Рис.1.4. Сферичний вакуум-апарат 31-А

Чаша поміщена в стальну парову сорочку 16, на якій встановлений паровідвідний патрубок 15 з вентилем, манометром 14 та запобіжним клапаном. З другої сторони парової сорочки передбачений повітряний кран 1 для продувки парового простору і патрубок 21 спуску конденсату та приєднання конденсатовідведення. До чаші котла при допомозі фланцевого з’єднання з прокладкою і відкидних болтів приєднується мідний ковпак 6, на якому встановлені вакуумметр 11, термометр 7 та повітряний кран.

Для спостерігання за ходом процесу передбачені два оглядові вікна 12. Ковпак закінчується трубою 10. Всередині ковпака перед входом в трубу передбачений відбійник для запобігання виносу маси в вакуумну лінію. До труби 10 за допомогою накидної гайки 8 кріпиться трубопровід 9, що з’єднує апарат з конденсатором змішування мокроповітряного вакуумного насоса.

Для завантаження апарата масою, що підлягає уварюванню, передбачений завантажувальний кран 5, для розвантаження - спускний штуцер 19 з затвором 20. Є також кран 13 для зняття проб. Мішалка 18 приводиться в рух від електродвигуна 2 через черв’ячний редуктор 3 та пару зубчастих коліс 4.

При завантаженні всмоктуючий гнучкий шланг одним кінцем під’єднується до завантажувального крана 5, другий поміщають в ємність з масою, що підлягає уварюванню. Потім відкривають кран 5 і вмикають вакуумний насос; під дією розрідження маса засмоктується всередину апарата; при цьому спостерігають за процесом завантаження через оглядові вікна 12.

Після закінчення завантаження апарата знімають шланг, закривають завантажувальний кран 5, вмикають мішалку, відкривають продувочні крани, обвідний вентиль конденсатовідведення і вентилі, що подають гріючу пару в парову сорочку та охолоджуючу воду в конденсатор змішування вакуумного насоса. Після того як повітря та конденсат видалені з парового простору та трубопроводів, закривають продувочні крани, вмикають конденсатовідведе-ння і подачу гріючої пари.

Після закінчення процесу уварювання припиняють подачу пари та охолоджуючої води в конденсатор, вимикають вакуумний насос і мішалку, відкривають повітряний кран з воронкою, встановлений у верхній частині ковпака 6 та затвор 20 для розвантажування увареної маси.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-21; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 392 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лаской почти всегда добьешься больше, чем грубой силой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2390 - | 2261 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.