Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Перелік рекомендованої літератури 33 страница




1) Конституцію України;

2) Конституцію Автономної Республіки Крим;

3) Закон України «Про Верховну Раду Автономної Республіки Крим»;

4) Закон України «Про статус депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим»;

5) Регламент Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

6) Перелік постійних комісій Верховної Ради АРК попереднього скликання і положення про них;

7) Положення про порядок роботи з проектами нормативно-правових актів, що подаються на розгляд Верховної Ради АРК та її Президії;

8) Положення про Секретаріат Верховної Ради АРК;

9) Положення про Управління справами Верховної Ради АРК;

10) Тимчасове положення про помічників депутата Верховної Ради АРК;

11) Список посадових осіб Секретаріату Верховної Ради АРК та їхні службові телефони;

12) Тимчасове положення про депутатські групи, фракції Верховної Ради АРК;

13) Список новообраних депутатів Верховної Ради АРК з указівкою прізвища, імені, по батькові, місця роботи і домашньої адреси.

Дату, час, місце проведення першої сесії Верховної Ради АРК нового скликання, а також її порядок денний визначає Президія Верховної Ради АРК попереднього скликання відповідно до вимоги, підтриманої підписами більш як 1/2 від загального складу депутатів нового скликання відповідно до положень Закону України «Про Верховну Раду Автономної Республіки Крим».

Першу сесію Верховної Ради АРК відкриває і веде до обрання її Голови голова виборчої комісії АРК. У залі засідань встановлюються Державний прапор України, Прапор і Герб АРК.

На першому пленарному засіданні Верховної Ради АРК голова виборчої комісії АРК пропонує депутатам почати формування депутатських груп, фракцій, дає пояснення про їхні права і порядок формування. Формування депутатських груп, фракцій проводиться у позапленарний час.

Верховна Рада АРК проводить організаційні пленарні засідання першої сесії з наступним порядком денним:

– утворення комісії Верховної Ради з контролю за електронною системою голосування, а в разі потреби – тимчасової лічильної комісії;

– утворення комісії Верховної Ради з контролю за дотриманням Регламенту Верховної Ради;

– утворення секретаріату сесії Верховної Ради;

– про формування і реєстрацію депутатських груп і фракцій;

– обрання лічильної комісії;

– обрання Голови Верховної Ради АРК;

– обрання першого заступника Голови Верховної Ради АРК;

– обрання заступника Голови Верховної Ради АРК;

– утворення постійних комісій Верховної Ради;

– обрання голів постійних комісій Верховної Ради;

– утворення Президії Верховної Ради;

– обрання постійних комісій Верховної Ради АРК.

Рішенням Верховної Ради АРК до порядку денного організаційних пленарних засідань можуть бути включені інформація Голови Верховної Ради АРК попереднього скликання про підсумки роботи Верховної Ради, а також інформація Голови Ради міністрів АРК про підсумки роботи Ради міністрів.

Після утворення постійних комісій Верховна Рада АРК робить перерву в пленарних засіданнях для проведення організаційних засідань постійних комісій. Постанови і рішення Верховної Ради АРК, прийняті на організаційних пленарних засіданнях до обрання Голови Верховної Ради АРК, підписуються головою виборчої комісії АРК.

§7. Організація роботи сесії Верховної Ради Автономної Республіки Крим

Порядок діяльності Верховної Ради Автономної Республіки Крим, її органів і посадових осіб визначаються Конституцією України, Законом України «Про Верховну Раді Автономної Республіки Крим», іншими законами України, Конституцією Автономної Республіки Крим, Регламентом Верховної Ради Автономної Республіки Крим і нормативно-правовими актами АРК.

Діяльність Верховної Ради АРК здійснюється сесійно. Сесії можуть бути черговими, позачерговими і надзвичайними.

Чергові сесії Верховної Ради АРК скликаються Президією Верховної Ради АРК і проводяться: весняна – з січня по липень, осіння – з вересня по грудень. Позачергові сесії скликаються Головою Верховної Ради АРК за його ініціативою, за пропозицією Президії Верховної Ради АРК, а також на вимогу не менше ніж 1/3 від загального складу Верховної Ради АРК у термін не пізніше як через 10 днів із дня надходження такої вимоги. Надзвичайні сесії можуть скликатися у випадку введення на території автономії режиму військового, надзвичайного або іншого стану, пов’язаного з обмеженням конституційних прав громадян, місцевого самоврядування, статусу і повноважень Верховної Ради і Ради міністрів АРК за вимогою не менше 1/3 депутатів Верховної Ради АРК, з ініціативи Голови Верховної Ради або її Президії.

Проект порядку денного сесії формується Президією Верховної Ради АРК. Пропозиції з питань, запропонованих для включення до порядку денного чергової сесії, вносяться до Президії Верховної Ради АРК не менш як за 20 днів до її відкриття. Порядок денний сесії затверджується рішенням Верховної Ради АРК, прийнятим більшістю голосів депутатів від їх загального складу.

Сесія Верховної Ради АРК складається з пленарних засідань Верховної Ради АРК і засідань її органів. Пленарні засідання Верховної Ради АРК проводяться в середу, четвер і п’ятницю кожного третього тижня (пленарного тижня) місяця. Чергові засідання Президії Верховної Ради АРК проводяться у вівторок кожного тижня місяця. Позачергові засідання Президії скликаються Головою Верховної Ради АРК або за його дорученням його заступниками в міру необхідності.

Не пізніше ніж за 10 днів до відкриття чергової сесії Верховної Ради АРК або пленарного засідання всім депутатам розсилаються проекти нормативно-правових актів із питань, що пропонується винести на розгляд Верховної Ради АРК. Підготовлені проекти направляються також до Ради міністрів АРК та інших причетних органів. Проекти документів, що виносяться на розгляд позачергової сесії, видаються депутатам під час їх реєстрації.

Пленарні засідання Верховної Ради АРК відкриває, веде і закриває Голова Верховної Ради АРК або за його дорученням один з його заступників. Якщо це з якихось причин неможливо, то за рішенням Верховної Ради, прийнятим більшістю голосів депутатів від їх загального складу, функції головуючого виконує один з членів Президії Верховної Ради або депутат.

Пленарне засідання Верховної Ради АРК відкривається і проводиться, якщо на ньому присутні більше половини депутатів від їх загального складу. На початку кожного засідання реєстраційною групою Секретаріату Верховної Ради АРК під розпис і головуючим на засіданні із застосуванням електронної системи голосування здійснюється реєстрація депутатів. Дані реєстрацій є підставою для відкриття пленарних засідань, а також для нарахування виплат депутату за час участі в пленарних засіданнях. Якщо відкриття пленарного засідання неможливе через відсутність необхідного числа депутатів за даними реєстрації головуючий на засіданні відкладає відкриття засідання на одну годину, потім оголошує перерву до початку вечірнього засідання, а надалі переносить засідання на день наступного чергового пленарного засідання.

У день звичайно проводяться два пленарних засідання – ранкове і вечірнє. Ранкові пленарні засідання проводяться з 10 до 13 год., вечірні – із 15 до 18 год. з перервами відповідно з 11 год. 30 хв. до 11 год. 45 хв. і з 16 год. 30 хв. до 16 год. 45 хв. З 13 до 15 год. проводяться засідання депутатських груп, фракцій, коаліцій, блоків.

На початку першого пленарного засідання пленарного тижня відводиться не більше однієї години для формування порядку денного на пленарний тиждень і визначення порядку розгляду питань. Цей час може бути продовжений за рішенням Верховної Ради АРК.

Тривалість доповідей, співдоповідей і заключного слова встановлюється головуючим на засіданні Верховної Ради АРК за погодженням з доповідачами і співдоповідачами, але не повинна перевищувати:

– 30 хв. – для доповіді;

– 20 хв. – для співдоповіді;

– 5 хв. – для заключного слова.

Для питань до доповідача і співдоповідача відводиться до 30 хв., для виступів у дебатах – не більше 1 год. Питання до доповідачів направляються в письмовому вигляді або задаються усно.

Виступаючим дається:

– у дебатах – до 7 хв.;

– для повторних виступів у дебатах – до 3 хв.;

– для виступу під час постатейного обговорення проектів нормативно-правових актів, по кандидатурах, порядку ведення засідання, мотивах голосування, для заяв, внесення депутатських запитів, звернень, пропозицій, повідомлень і довідок – до 3 хв.

Депутат Верховної Ради АРК може виступати на засіданні Верховної Ради тільки після надання йому слова головуючим на пленарному засіданні, причому не більше двох разів з того самого питання. За рішенням Верховної Ради АРК, прийнятим більшістю голосів депутатів від їх загального складу, слово для виступу може бути надано запрошеним та іншим особам. Запис для виступу здійснюється через електронну систему голосування або шляхом усного або письмового звернення до головуючого на пленарному засіданні. Перед виступом промовець представляється (депутат називає прізвище, ім’я, по батькові, номер виборчого округу; інші особи – прізвище, посаду або рід занять).

Наприкінці кожного вечірнього засідання відводиться до 30 хв. для виступів депутатів Верховної Ради АРК з короткими (до 3 хв.) заявами і повідомленнями. Обговорення по заявах і повідомленнях не відкриваються.

Тексти виступів депутатів Верховної Ради АРК, що записалися для виступу, але виступили, на прохання цих депутатів включаються до стенограми пленарного засідання за умови, якщо тексти в письмовому вигляді передані до секретаріату сесії.

Постанови і рішення Верховної Ради АРК приймаються шляхом відкритого, у тому числі поіменного, а також таємного голосуванням з використанням електронної системи голосування або з використанням бюлетенів. Поіменне голосування проводиться за пропозицією депутатів Верховної Ради АРК, підтриманою не менш як 1/3 від загального складу депутатів Верховної Ради. По персоналіях поіменне голосування не проводиться.

Під час голосування з одного питання кожний депутат Верховної Ради АРК має один голос і подає його за запропоноване рішення, проти нього або утримується при голосуванні. Депутат голосує особисто, не допускається передача іншій особі права голосу депутата.

Перед кожним голосуванням головуючий формулює зміст питання, що розглядається. По закінченні підрахунку голосів головуючий оголошує результати голосування: число голосів, поданих «за», прийняте рішення або не прийняте.

Інформаційні повідомлення про пленарні засідання Верховної Ради АРК готуються прес-центром Верховної Ради АРК і публікуються в газеті «Крымские известия», а також оприлюднюються через засоби масової інформації. Засідання Верховної Ради АРК протоколюються, записуються через систему стенографування відділу діловодства і контролю на магнітну стрічку.

§8. Організація роботи постійних комісій Верховної Ради Автономної Республіки Крим

Статус постійних комісій Верховної Ради АРК визначається Конституцією АРК, Законом України «Про Верховну Раду Автономної Республіки Крим», Регламентом Верховної Ради АРК, а також Положенням про постійні комісії Верховної Ради АРК та їхні функції.

Постійні комісії Верховної Роди АРК є постійно діючими органами Верховної Ради АРК. Вони утворюються Верховної Радою АРК на термін її повноважень для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, що відносяться до її відання, здійснення парламентського контролю за виконанням постанов і рішень Верховної Ради АРК і рішень її Президії.

Основними функціями постійних комісій є:

– розробка проектів постанов і рішень Верховної Ради АРК;

– вивчення і розробка питань про стан і розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інших питань, що вносяться на розгляд Верховної Ради АРК;

– підготовка висновків по проектах нормативно-правових актів, внесених депутатами Верховної Ради АРК і Радою міністрів АРК;

– попереднє обговорення кандидатур на посади, що обираються, призначаються або затверджуються Верховною Радою АРК;

– парламентський контроль за виконанням постанов і рішень Верховної Ради АРК і рішень її Президії;

– парламентський контроль за виконанням програм і бюджету АРК;

– парламентський контроль за дотриманням вимог законодавства України під час розгляду звернень громадян;

– вирішення інших питань за дорученням Верховної Ради АРК та її Президії.

Діяльність постійних комісій здійснюється на принципах верховенства права, конституційності, законності, гласності, рівноправності, колегіальності, вільного обговорення питань і прийняття рішень. Постійні комісії у своїй діяльності підконтрольні й підзвітні Верховній Раді АРК. Роботу всіх постійних комісій координує Президія Верховної Ради АРК.

Постійні комісії наділені наступними повноваженнями:

– одержувати безкоштовно від керівників органів, підприємств, установ і організацій, розташованих на території АРК, необхідні матеріали і документи, що стосуються їхньої діяльності, з питань, що відносяться до відання постійних комісій;

– збирати, вивчати й аналізувати інформацію з питань, віднесених до компетенції комісії;

– здійснювати контроль за виконанням Конституції АРК;

– публікувати у пресі проекти нормативно-правових та інших актів, розроблених в комісії, інформацію про діяльність комісії;

– створювати підкомісії й робочі групи;

– призначати з числа вчених і фахівців позаштатних консультантів-експертів комісії;

– залучати до своєї роботи представників громадськості, вчених і фахівців;

– пропонувати депутату Верховної Ради АРК дати постійній комісії роз’яснення з розглянутого питання;

– виступати на пленарних засіданнях Верховної Ради АРК з доповідями і співдоповідями;

– заслуховувати на своїх засіданнях звіти й інформацію республіканських органів влади і посадових осіб;

– порушувати питання перед Верховної Радою АРК або її Президією про створення тимчасової комісії Верховної Ради АРК або робочої групи Президії Верховної Ради АРК щодо перевірки питань діяльності відповідних органів і посадових осіб;

– давати доручення відповідним контролюючим органам АРК про проведення перевірок.

Перелік постійних комісій і Положення про постійні комісії та їх функції затверджуються Верховною Радою АРК. Всі постійні комісії Верховної Ради АРК користуються рівними правами.

Склади постійних комісій обираються Верховної Радою АРК з урахуванням побажань депутатів і нормою, встановленою ст.15 Закону України «Про Верховну Раду АРК» (до складу постійної комісії повинні входити не менше 8 і не більше 15 депутатів). Депутат може бути членом тільки однієї постійної комісії. До складу постійної комісії входять: голова комісії, його заступник, секретар і члени комісії. До складу постійних комісій не можуть входити Голова Верховної Ради АРК і його заступники.

Голови постійних комісій обираються Верховною Радою АРК за поданням Голови Верховної Ради АРК. Голова постійної комісії здійснює свої повноваження на постійній основі і входить за посадою до складу Президії Верховної Ради АРК.

Постійні комісії для забезпечення конкретних напрямків своєї діяльності можуть створювати зі свого складу підкомісії. Робочі групи створюються зі складу постійної комісії для підготовки окремих питань. У складі постійної комісії одночасно може бути утворено не більше 2 підкомісій або робочих груп. До складу підкомісії або робочої групи повинно входити не менше 3 членів відповідної постійної комісії.

Основною формою роботи постійної комісії є її засідання. Засідання постійної комісії скликається в разі потреби головою комісії і є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини її складу. Засідання постійної комісії проводяться відкрито, якщо більшістю голосів членів комісії, присутніх на її засіданні, не прийняте рішення про проведення закритого засідання.

Депутати Верховної Ради АРК мають право бути присутніми на засіданні будь-якої постійної комісії Верховної Ради АРК із правом дорадчого голосу. Присутність осіб, що не є депутатами Верховної Ради АРК, на засіданнях постійної комісії, а також депутатів, що не є членами постійної комісії, на її закритих засіданнях здійснюється за письмовим запрошенням, підписаним головою відповідної постійної комісії.

Засідання постійної комісії відкриває її голова. Він повідомляє членів комісії про наявність кворуму і причини відсутності окремих членів комісії, представляє запрошених. За наявності кворуму голова оголошує порядок денний засідання комісії. Додатково до порядку денного засідання комісії можуть бути включені питання, що відносяться до її відання, якщо на цьому наполягає не менше 1/3 її членів. Рішення про включення питань до порядку денного приймається більшістю голосів присутніх на засіданні членів комісії.

За результатами обговорення і розгляду питань комісія приймає рішення, висновки і рекомендації більшістю голосів присутніх членів комісії. Рекомендації постійних комісій, прийняті в межах їхньої компетенції, є обов’язковими для розгляду органами й організаціями, яким вони адресовані. Про результати розгляду і вжиті заходи має бути повідомлено комісії в 10-денний термін, якщо інший термін не зазначений у самих рекомендаціях.

На кожному засіданні постійної комісії ведеться протокол, у якому вказуються: номер протоколу, дата і місце проведення засідання; список членів комісії та запрошених, присутніх на засіданні; порядок денний засідання комісії; суть обговорюваних питань; прийняті рішення, рекомендації, висновки; результати голосування: «за», «проти», «утримався» (із вказівкою прізвища та ініціалів депутатів). До протоколу додаються документи, наявні по обговорюваних питаннях, а також окрема думка членів комісії. Підписують протокол голова і секретар комісії.

Питання, що відносяться до відання декількох постійних комісій, можуть з ініціативи комісій або за дорученням Верховної Ради АРК та її керівництва розглядатися спільно. Рішення в цих випадках приймаються комісіями окремо і підписуються головами відповідних постійних комісій. Протокол спільного засідання постійних комісій підписується головами комісій і секретарями.

Консультативне, організаційно-методичне, інформаційне і технічне забезпечення постійних комісій здійснюють працівники Секретаріату Верховної Ради АРК, закріплені за постійними комісіями консультанти і фахівці організаційного відділу Служби організаційного забезпечення Секретаріату Верховної Ради АРК, а також Управління справами Верховної Ради АРК. Консультанти, закріплені за постійними комісіями, мають право бути присутніми на засіданнях відповідних постійних комісій, підкомісій, робочих груп з правом дорадчого голосу.

 

 

§9. Організація роботи депутатських груп і фракцій
Верховної Ради Автономної Республіки Крим

Статус, повноваження, порядок організації й діяльності депутатських груп і фракцій Верховної Ради Автономної Республіки Крим визначається Конституцією АРК, Законом України «Про Верховну Раду Автономної Республіки Крим», Регламентом Верховної Ради АРК і Тимчасовим положенням про депутатські групи, фракції Верховної Ради АРК.

Депутати Верховної Ради АРК можуть добровільно об’єднуватися в депутатські групи і фракції за умови, що до складу кожної з них входить не менше 10 депутатів. Депутатські групи і фракції створюються з метою консолідації депутатів Верховної Ради АРК за політичними, економічними та іншими переконаннями для вирішення намічених завдань. Депутатські групи, фракції не можуть формуватися з метою, що суперечить статусу депутата Верховної Ради АРК.

Депутатські фракції формуються на основі партійної приналежності депутатів, однак до їх складу можуть входити і безпартійні депутати, що підтримують програмні документи відповідної партії. Депутатські групи формуються на позапартійній основі й об’єднують депутатів, що розділяють однакові або подібні погляди з певних політичних, економічних та інших питань.

Депутатська група, фракція вважаються сформованими з моменту їх реєстрації секретаріатом сесії на підставі заяви, підписаної не менш як десятьма депутатами Верховної Ради АРК, про що секретаріат сесії робить повідомлення на пленарному засіданні. У заяві про утворення депутатської групи, фракції вказуються її склад, голова і заступник голови. До заяви додається протокол організаційного засідання, заяви депутатів. Цілі, завдання і список членів депутатської групи, фракції після реєстрації подаються секретаріатом сесії всім депутатам Верховної Ради АРК.

Депутат Верховної Ради АРК вправі перебувати тільки в одній депутатській групі або фракції. Депутати, що не ввійшли до складу жодної депутатської групи або фракції, є незалежними. До складу депутатської групи або фракції не можуть входити Голова Верховної Ради АРК, його заступники, голови постійних комісій Верховної Ради і депутати – члени Ради міністрів АРК.

Раніше створені депутатські групи, фракції підлягають перереєстрації протягом 15 днів після початку чергової сесії.

Формування депутатських груп або фракцій починається на першому пленарному засіданні Верховної Ради АРК нового скликання до розгляду питань про обрання Голови Верховної Ради АРК, утворення робочих органів Верховної Ради АРК. Перед наступними пленарними засіданнями секретаріат сесії Верховної Ради АРК поширює серед депутатів інформаційні матеріали про депутатські групи, фракції, що утворені відповідно до вимог Регламенту Верховної Ради АРК і Тимчасового положення про депутатські групи, фракції Верховної Ради АРК.

Депутат має право виходу з депутатської групи або фракції, про що він подає письмову заяву голові відповідної групи або фракції та до секретаріату сесії. Якщо депутат вийшов або виключений зі складу однієї депутатської групи, фракції й протягом семи днів не ввійшов до складу іншої, він включається секретаріатом сесії до списку незалежних депутатів.

Реорганізація існуючих і формування нових депутатських груп, фракцій можуть проводитися протягом усього строку повноважень депутатів Верховної Ради АРК. Повідомлення про зміни у складі депутатських груп, фракцій, у їх найменуванні, про припинення їхньої діяльності, а також про утворення блоку, коаліції мають бути подані до секретаріату сесії Верховної Ради АРК у письмовому вигляді за підписом голів або заступників голів депутатських груп, фракцій і доведені до відома депутатів Верховної Ради АРК, а також передані до засобів масової інформації. Про зміни в складах депутатських груп, фракцій або зміни у їх назві, про припинення їхньої діяльності голова групи або фракції протягом семи днів повідомляє письмово секретаріат сесії Верховної Ради АРК.

Якщо склад депутатської групи, фракції внаслідок відтоку колишніх членів стає меншим 10 осіб, то через 15 днів вона вважається такою, що припинила свою діяльність, про що секретаріат сесії повідомляє на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради АРК. Однак припинення діяльності депутатської групи, фракції не є підставою для обов’язкового перегляду складу органів Верховної Ради АРК.

Депутатські групи і фракції мають право:

– попередньо обговорювати кандидатури на посади Голови Верховної Ради АРК, його заступників, голів постійних і тимчасових комісій Верховної Ради, кандидатури на посади, обрання, призначення, затвердження, питання про надання згоди на призначення або звільнення яких дається Верховною Радою АРК;

– на виступ свого представника з усіх питань порядку денного на пленарних засіданнях Верховної Ради АРК та її органів, крім випадків, коли рішення приймається без обговорення;

– об’єднуватися в блоки і коаліції, що реєструються секретаріатом сесії на підставі відповідної заяви з додатком протоколу організаційного засідання, підписаного керівниками депутатських груп, фракцій;

– депутатська група або фракція, що ініціювала розгляд питання на пленарному засіданні, має право на виступ свого представника після припинення дискусії на пленарних засіданнях Верховної Ради АРК та її органів, крім випадків, коли рішення приймається без обговорення.

Жодна депутатська група, фракція не має права виступати від імені Верховної Ради АРК. Незалежні депутати виступають тільки від свого імені.

Депутатські групи, фракції проводять свої засідання відкрито і гласно, однак за рішенням депутатської групи або фракції може бути проведене закрите засідання.

Структура депутатської групи або фракції, порядок роботи, умови вступу депутата до депутатської групи або фракції, умови його виходу або виключення визначаються самою депутатською групою або фракцією на основі Тимчасового положення про депутатські групи, фракції Верховної Ради АРК.

Голова депутатської групи або фракції уповноважений виступати від імені депутатської групи або фракції і представляти її на пленарних засіданнях Верховної Ради АРК, її органів, у республіканських органах і об’єднаннях громадян. За відсутності голови його обов’язки покладаються на заступника голови депутатської групи або фракції.

Депутатські групи й фракції утворюють раду, що більшістю голосів від фактичного числа зареєстрованих депутатських груп, фракцій приймає рішення рекомендаційного характеру. Рада депутатських груп і фракцій є дорадчо-погоджувальним органом, у складі голів депутатських груп, фракцій та їх заступників.

За необхідності рада депутатських груп і фракцій вносить пропозиції з питань порядку денного, щодо раціональної організації і планування роботи Верховної Ради АРК, сприяє узгодженню позицій депутатів, якщо виникають спірні питання в роботі Верховної Ради та її органів.

Рада депутатських груп і фракцій збирається на засідання за власною ініціативою або за пропозицією Президії Верховної Ради АРК, Голови Верховної Ради АРК, його заступників. Засідання цієї ради проводяться відкрито і гласно. За необхідності рада депутатських груп і фракцій приймає рішення про проведення закритого засідання.

Рада депутатських груп і фракцій приймає рішення рекомендаційного характеру. Вона може приймати рішення, якщо на її засіданні є присутніми не менше 2/3 її складу. Під час прийняття рішень кожна депутатська група, фракція має кількість голосів, пропорційну числу членів депутатської групи, фракції, виходячи з норми 10 депутатів – 1 голос. Рішення приймаються більшістю голосів від фактичного числа зареєстрованих депутатських груп, фракцій.

За необхідності засідання ради депутатських груп і фракцій протоколюються. Протокол підписується всіма головами депутатських груп і фракцій, що взяли участь у засіданні. Рекомендації ради підписуються головами всіх депутатських груп і фракцій або особами, що їх заміняють.

Для проведення засідань депутатських груп, фракцій Управління справами Верховної Ради АРК надає депутатським групам, фракціям відповідні приміщення, закріплені за ними. За письмовим зверненням голови депутатської групи або фракції Секретаріат Верховної Ради АРК поширює серед депутатів надані офіційні документи і матеріали від депутатської групи, фракції, а також надає іншу допомогу в здійсненні депутатською групою, фракцією передбачених законодавством функцій у Верховній Раді АРК.

§10. Організація роботи апарату Верховної Ради
Автономної Республіки Крим

Діяльність Верховної Ради Автономної Республіки Крим забезпечує апарат, що складається із Секретаріату й Управління справами Верховної Ради АРК.

Основними завданнями Секретаріату Верховної Ради АРК є:

1. Організаційне, правове, кодификаційне, експертне, інформаційне, документальне й інше сприяння Верховній Раді АРК у здійсненні представницьких, нормотворчих, організаційно-розпорядчих, контрольних та інших функцій.

2. Організація взаємодії Верховної Ради АРК, її Президії, постійних та інших комісій, депутатів із державними і республіканськими органами влади, органами місцевого самоврядування, районними державними адміністраціями.

3. Забезпечення взаємодії Верховної Ради АРК, її Президії, постійних та інших комісій з підприємствами, установами, організаціями, партіями, громадськими організаціями і громадянами.

Основні функції Секретаріату Верховної Ради АРК:

– забезпечення взаємодії Верховної Ради АРК і її органів, Голови Верховної Ради АРК і його заступників з центральними і територіальними органами державної влади, Радою міністрів АРК, міністерствами, республіканськими комітетами АРК й іншими органами республіканської виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, районними державними адміністраціями, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, науковими та іншими закладами;

– забезпечення підготовки і проведення сесій Верховної Ради АРК, засідань Президії, постійних та інших комісій, парламентських слухань, нарад та інших організаційних заходів, що проводяться Верховної Радою АРК та її органами;

– сприяння в підготовці, розробці і проходженні проектів нормативно-правових актів, інших документів і матеріалів відповідно до планів роботи, рішень Верховної Ради АРК, її Президії, за дорученням Голови Верховної Ради АРК, його заступників;

– сприяння Верховній Раді АРК у здійсненні парламентського контролю;

– проведення юридичної експертизи проектів нормативно-правових та інших актів, внесених на розгляд Верховної Ради АРК депутатами Верховної Ради АРК і Радою міністрів АРК, на предмет відповідності їх Конституції і законам України, Конституції АРК і нормативно-правовим актам Верховної Ради АРК;

– забезпечення організації контролю за розглядом запитів депутатів Верховної Ради АРК;

– сприяння виборчим комісіям в організації проведення виборів, референдумів і опитувань на території республіки;





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-21; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 233 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Настоящая ответственность бывает только личной. © Фазиль Искандер
==> читать все изречения...

2364 - | 2088 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.