Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Автоматичне регулювання параметрів у протяжних печах.




Загальне завдання управління в протяжних печах підрозділяється на ряд приватних:

1) управління тепловим режимом;

2) управління газовим режимом;

3) забезпечення безпечної роботи агрегату.

Завданням управління тепловим режимом печі є забезпечення необхідної зміни температури стрічки в процесі обробки відповідно до технологічного режиму і продуктивністю лінії.

В цілому протяжна піч працює по методичному режиму нагріву: з постійними в часі і із змінними по довжині температурним і тепловим режимами.

 
 
Малюнок 2 - Схема автоматичного регулювання температурного режиму в камері горизонтальної протяжної печі: ЗТТ- зональний термоелектричний термометр; ППТ-пирометр випромінювання; v - швидкість; р - щільність металу; σ- товщина стрічки; b - ширина стрічки  

 

 


На мал. 2 приведена схема регулювання температури в камері печі, розбитої на зони регулювання I, II...,N. У кожній зоні температура підтримується на заданому рівні за допомогою стандартного вузла регулювання 1. ПІ-регулятор управляє або електричним виконавчим механізмом, що змінює положення регулюючого клапана на газі (при газовому опалюванні), або регулятором напруги (при електронагріві). У камерах регульованого і прискореного охолоджування регулятор змінює витрата середовища, що охолоджує.

При зміні швидкості стрічки і умов теплопередачі в зонах температура металу на виході з камери відхилятиметься від заданої величини. Комплект приладів 2, контролюючий цю величину, спільно з блоком корекції 4 оцінить величину і знак відхилення. У комплект приладів 2 входять пірометр і реєструючий прилад. Сигнал корекції подається на зональні регулятори температури 1 для того, щоб, змінивши температурний режим, виключити відхилення. Проте при значних змінах щвидкості стрічки і через значну інерційність зональних термометрів (більше 100-120с) каскадна схема регулювання не в змозі забезпечити якісне регулювання. Флуктуації температури стрічки, пов'язані із зміною товщини (в межах допустимих відхилень) і змінним ступенем чорноти металу, приводять до нестійкої роботи системи.

Ці недоліки усунені в схемі регулювання по фактичної продуктивності агрегату. Сигнал датчика 3 швидкості стрічки (наприклад, тахометр) поступає в пристрій 5, яке обчислює масу металу, що поступає в пекти. Ширина стрічки, її товщина і щільність за допомогою спеціальних пристроїв 6 задаються оператором уручну. Сигнал пристрою 5, пропорційний масі металу, а отже, і кількості тепла, необхідного для його нагріву в печі, поступає на зональні регулятори температури 1. Тут він порівнюється з сигналом, що характеризує витрату тепла на зону для нагріву металу і для компенсації втрат.

У електропечах витрата тепла на зону визначається потужністю, що виділяється на електронагрівачах, в газових - кількістю газу, що поступає до пальників. Зміна швидкості стрічки викличе порушення балансу схеми, що включає сигнали пристрою 4, що коректує, зонального задатчика (величина теплових втрат) і датчика витрати тепла на зону. Зональні регулятори відновлять цю рівновагу при новому значенні швидкості. У цій схемі ЗТТ і ППТ використовуються лише для контролю температури. При різкій зупинці стрічки схема преключається і регулювання подачі тепла здійснюється регуляторами по сигналах зональних регуляторів. Гідністю даної схеми є велика швидкодія і регулювання по відхиленнях вхідних величин - геометричних розмірів і швидкості стрічки.

Використання системи управління температурним режимом в протяжній печі по продуктивності обмежується агрегатами, працюючими з постійними технологічними режимами з вузьким сортаментом відпалюваного металу.

У схему управління тепловим режимом печі входять також вузли стабілізації тиску і теплоти згорання газу, що подається до пальників. У разі потреби управління процесом спалювання газу в кожній зоні передбачається регулювання співвідношення газ - повітря за допомогою стандартного вузла регулювання 7.

Завдання управління газовим режимом визначається видом обробки металу. У печах для темної обробки з полум'яним підігрівом необхідно виключити підсоси повітря пекти і вибивання продуктів згорання в цех. Це досягається підтримкою невеликого позитивного тиску в робочому просторі печі. У печах для світлої обробки при роботі з нейтральним газом необхідно виключити підсоси повітря пекти і окислення стрічки. Тиск на поду підтримують на рівні 50 Па. При проведенні термохимічної обробки стрічки завдання управління газовим режимом полягає в забезпеченні в робочому просторі захисної атмосфери заданого складу, в своєчасному видаленні продуктів реакції, у виключенні вибухонебезпечної ситуації.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-17; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 380 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Своим успехом я обязана тому, что никогда не оправдывалась и не принимала оправданий от других. © Флоренс Найтингейл
==> читать все изречения...

2395 - | 2207 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.