Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Орта мерзімді жоспар ЖЫЛДЫҚ ЖОСПАР

Дүние жүзі тарихы пәнінен 9 - кластың күнтізбелік тақырыптық жоспары

(Барлығы 34 сағат, аптасына 1 сағат)

Өтілген сағаттар: І тоқсан бойынша: 8 ІІ тоқсан бойынша: 8 ІІІ тоқсан бойынша: 10 ІҮ тоқсан бойынша: 8 Барлығы:__34____

Оқулық авторлары:. Қожахметұлы,Ә. Шүпеков,М. Ғұбайдуллина.

дүние жүзі тарихы: Алматы: "Мектеп" баспасы, 2013.- 272 бет

  Сабақтың тақырыбы Сабақтың мақсаты Сағат саны Мерзімі Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер Күтілетін нәтиже Бағалау Ресурстар
  Кіріспе. Тақырыпты түсініп оқу арқылы,дүние жүзі тарихы жайлы тереңірек мағлұмат алады.Құрастыру, іздену, ойлау дағдылары дамиды     Ойын, ББУ, тренинг, Кім жылдам аквариум ойыны Семантикалық карта, Бірінші дүниежүзілік соғыс туралы толық малғұмат алады,танысады, тарихи деректерді жинақтауға дағдыланады.   Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. Рефлексия арқылы білімдерін тексеру. Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
І бөлім Еуропа және Америка 1918-1945жж- елдері (9сағ) І-тоқсан 8 сағат
  §1Бірінші дүниежүзілік соғыс Тақырыпты топпен талқылау арқылы маңыздылығын ашады, тапсырмаларды қатесіз орындауға үйренеді,топ арқылы дұрыс шешімдерді орындауға пайдаланады     «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі, Ассосaция   Оқушылар Версаль-Вашингтон жүйесі тарихын жинақтау арқылы тақырыптың ұғымын біледі, түснеді және тапсырмаларды орындауға дағдыланады. Оқушылардың білімдерін талапқа сай бағалау, сабақта белсенділік танытқан оқушыларды критерий бойынша бағалау. Кесте, карта, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
  §2 Соғыстан кейінгі әлемді қайта құрудың Версаль-Вашингтон жүйесі Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту     Кім жылдам» БҮҮ кестесі, «Миға шабуыл» автор орындығы Оқушылар тақырып ұғымын біледі, түснеді және тарихи мәліметтермен жұмыс істеуге пайдаланады Оқушылардың білім деңгейлерін салыстыра отырып бағалау. Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар
  §3 Ұлыбритания Жаңа тақырыбымен таныстыру,тапсырмаларды меңгерту,түсіну жолдарын ажырату       Венн диаграммасын ыстық орындық Франция тарихын жатқа біледі, оны қолданып тарихи ақпаратты зерттеуге тапсырмаларды орындай алады   Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау. Оқулық, иллюстрациялық материалдар, кесте.,карта
  §4 Франция Германия мемлекетімен танысу арқылы меңгереді және білімдерін бекітеді, оны тапсырмалар орындауда пайдаланадықалыптастырып дамыту     «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі, Семантикалық карта Ақпарат пен деректер арқылы Германия тарихын меңгереді дерек көздеріне пайдаланады, топпен жұмыс істеуге дағдыланады.   Берілген тапсырмаларды тиянақты орындап, жазбаша жұмысының мазмұнына қарап, соған байланысты оқушылардың білімдерін бағалау Оқулық, иллюстрациялық материалдар, кесте, карта
  §5 Германия Жаңа тақырыбы мен қасиеттері туралы білім беру.Өз ойларын жетік пайдалануға дағдыланды     Миға шабуыл Автрорлық орындық   Оқушылар Италия тарихының ерекшеліктерімен танысады және түрлі мәліметтер алады. Сабақ барысында формативті бағалау, критерий бойынша бағалау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтау Карта, қосымша материалдар, кестелер
  §6 Италия Тақырыпты оқиды, түсінеді, тақырыптыңң мазмұнын ашу арқылы топпен жұмыс істеуге пайдаланады       СТО бағдарламасының стратегиялары сабаққа кірістіру, практикалық тапсырмаларды беру, тірек сызбалар, диалог, ББҮ Топтастыру әдісін пайдалану Кеңес Одағы тақырыбының ерекшеліктерін тарихи деректер арқылы ажыратып, тарихын меңгереді оны бағдарлауда тапсырмаларды орындайды, білімдерін практикада көрсетеді   Көршінді бағала, «екі жұлдыз бір тілек» Жұлдызшамен бағалау Оқулық, иллюстрациялық материалдар, кесте, карта
  §7 Кеңес Одағы Тақырыптың мазмұнын түсіндіру, басқа тапсырмалармен айырмашылығы мен ұқсастығын ажырата білуді үйрету     Топтастыру әдісін пайдалану, сұрақ-жауап немесе диалог арқылы үй жұмысын тексеру, СТО стратегиялары: «жеке жұмыс, практикалық тапсырма,ББҮ   Тапсырмаларды орындау арқылы АҚШ ты оқып үйренеді, тарихын меңгереді топпен жұмыс істеуге пайдаланады.   Берілген тапсырмаларды тиянақты орындап, жазбаша жұмысының мазмұнына қарап, соған байланысты оқушылардың білімдерін бағалау Оқулық, иллюстрациялық материалдар, кесте, карта
  Өткенді қайталау Оқушыларға оқытудың жаңа әдіс-тәсілдерін үйретіп, өз бетінше және топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастырып дамыту       Венн диаграммасын семантикалық карта Өткен тақырыптар бойынша тарихи деректерді орындауды менгеріледі,ережелерді пайдалана отырып тапсырмаларды орындауға үйренеді. . Берілген тапсырмаларды тиянақты орындап, жазбаша жұмысының мазмұнына қарап, соған байланысты оқушылардың білімдерін бағалау Оқулық, иллюстрациялық материалдар, кесте, карта
  ІІ- тоқсан 8 сағат
  §8 Америка Құрама Штаттары Оқушылар тарихи деректер арқылы Жапония туралы түсінеді, сөйлеуге, жазбаша тілін қалыптастыруға; логикалық ойлау қабілетін, есте сақтау, зейінін жетілдіруге үйренеді     Ойын, ББУ, тренинг, Кім жылдам аквариум ойыны Семантикалық карта,   Жапония тарихын оқу арқылы ұқсастықтарын меңгереді, өз бетінше жұмыс істеуге дағдыланады Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды. Карта, үлестірмелі қағаздар, кесте.
ІІ бөлім Азия және Африка елдері 1918-1945 жж.- (6 сағат)
  §9 Жапония Тақырыпты оқиды, түсінеді, тақырыптыңң мазмұнын ашу арқылы топпен жұмыс істеуге пайдаланады       «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі, Ассосaция Кім алғыр Туркия жайлы түсініктері қалыптасады, оқушылар өткен білімдері пысықтап, қорытындылауға үйренеді. Оқушылардың өзін-өзі бағалауы және топтағы мүшелерді бағалау. Рефлексия арқылы білімдеріне талдау жасау. Оқулық, иллюстрациялық материалдар, кесте, карта
  §10 Түркия Оқушылар мемлекеттер жайлы түснік алады, оны зерртеу арқылы пйдаланып маңыздылығын үйренеді     Топтастыру әдісін пайдалану, карточкамен жұмыс, проблемалық сұрақ, деңгейлеп оқыту,ББҮ Қытай мен Монғолия тарихының маңыздылығымен және даму жайлы оқиды түсінеді, тапсырмалар орындауда пайдаланады. Критерийлер бойынша топтар бір-бірін бағалайды және өзін-өзі бағалайды. Карта, үлестірмелі қағаздар, кесте.
  §11 Қытай. Манғолия Тақырып туралы білгенін тиянақтай отырып, түсініп оқуға,түсінгенін әңгімелеуге, ойын толық жеткізе білуге үйренеді,тапсырманы топпен орындауға дағдыланады Осы елдің қалыптасуы туралы түсініктер қалыптасады, деректер арқылы білімдерін дамытады     «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі, Ассосaция Кім алғыр Оқушылар Иран мен Ауғаныстан елдері жайлы түсінік алады және олардың жүйесі туралы түсінеді оны тарихи деректермен жұмыс істеуде пайдаланады. Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. Рефлексия арқылы білімдерін тексеру. Оқулық, иллюстрациялық материалдар, карта, кесте.
  §12 Иран. Ауғанстан Оқушылар Үндістан елінің жағдайын деректе бойынша жинақтап түсініп оқыйды, өз сөздерімен әңгімелей білуге дағдыланады,, өзіндік пікір айтуға үйренеді     «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі, Атор орындығы Семантикалық карта Үндістанды зертеу арқылы балаларды жеке жұмыс жасауға дағдыландыру, ойлау қабілеттерін дамытып, білімдерін дамыту Сабақ барысында формативті бағалау, критерий бойынша бағалау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтау Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар, карта
  §13 Үндістан (тест) Оқушыларң Азия және Африкадағы араб елдерін зерттей отырып түсінік алады тарихи маңыздылығыменн танысады       Миға шабуыл» «Сәйкестендіру» кестесі,, «Бағдаршам» кері әсер парағы Азия және Африкадағы араб елдері н оқу арқылы теорияны практикамен ұштастыра алады. Оқушының ой өрісі дамиды, пәнге деген қызығушылығы артады   Көршінді бағала, «екі жұлдыз бір тілек» Жұлдызшамен бағалау Оқулық, иллюстрациялық материалдар, карта, кесте.
  §14 Азия мен Африкадағы араб елдері Оқушылар білімділік,тапқырлық жайында айта келе, тақырыпты түсініп оқуға үйренеді, тарихи мәліметтер арқылы екінші дүние жүзілік соғысқа сипаттама береді     Миға шабуыл» кері әсер парағы Екінші дүниежүзілік соғыс туралы оқушылар біледі, түснеді және шығармашылық жұмыспен айналасуда пайдаланады Берілген тапсырмаларды тиянақты орындап, жазбаша жұмысының мазмұнына қарап, соған байланысты оқушылардың білімдерін бағалау Оқулық, иллюстрациялық материалдар, кесте, карта
  Өткенді қайталау Өткен тақырыпта туралы мәліметер алады, тақырыптардың мазмұнын, негізгі идеясын түсінеді, деректер арқылы сөйлеу тілдерін, зейінін, есте сақтау қабілеттерін дамытады     Миға шабуыл Автрорлық орындық   Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды,өз бетінше ізденеді, өз-өздерін ретке келтіре отырып бағалайды, білімдерінактикада қолдана алады Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. Рефлексия арқылы білімдерін тексеру. Карта, қосымша материалдар, кестелер
  ІІІ –тоқсан 10 сағат
  §15 Екінші дүниежүзілік соғыс Тақырыпты түсініп оқу арқылы толық мағлұматтар алады,мәліметтерді жинақтай отырып, тақырытың негізі маңыздылығын ашады     .Кім жылдам .Аквариум әдісі .Ойтолғау,эссе   Ұлыбритания туралы деректер арқылы тақырыпты меңгереді, тапсырма орындауда білімдерін пайдаланады Берілген тапсырмаларды тиянақты орындап, жазбаша жұмысының мазмұнына қарап, соған байланысты оқушылардың білімдерін бағалау Оқулық, иллюстрациялық материалдар, кесте, карта
ІІІ бөлім ХХ ғасырдың екінші жартысы- ХХІ ғ басындағы Еуропа мен Америка елдері (8 сағат)
  §16 Ұлыбритания Тақырыпты оқу кезіндегі балалардың сезімдерін қоса талдауға мүмкіндік беру.Сөздік қорлары молаяды, тапсырмаларды орындауға үйренеді       «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі,   Францияның негізгі жерлерін және тарихи ұқсастықтарын меңгереді, өзбетінше жұмыс істеуге дағдыланады Берілген тапсырмаларды тиянақты орындап, жазбаша жұмысының мазмұнына қарап, соған байланысты оқушылардың білімдерін бағалау Оқулық, иллюстрациялық материалдар, кесте, карта
  §17 Франция Тақырып түрлерімен және олардың айырмашылығымен танысады және тарихи деректермен жұмыс істеуде тақырыпты меңгереді және білімдерін бекіте     Миға шабуыл Автрорлық орындық   Тапсырмаларды орындау арқылы ГДР тарихи қасеттерін тарихи деректерін меңгереді тарих шығармалармен жұмыс істеуге пайдаланады.   Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. Рефлексия арқылы білімдерін тексеру. Карта, қосымша материалдар, кестелер
  §18 Германия Федеративтік Республикасы Тақырыптың балаға ой салар идеясын баса ашуға мүмкіндік беру. Өз бетінше қорытынды шығару дағдыларын дамыту     Топтастыру/мозайка/ Миға шабуыл Практикалық жұмыс Аквариум әдісі .Жұптық әңгімі Стикердегі диалог   Италия тарихын жинақтау арқылы, оны қолданып тақырыпты зерттеуге дерек көздерін пайдалана алады   Сабақ барысында формативті бағалау, критерий бойынша бағалау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтау Оқулық, иллюстрациялық материалдар, кесте, карта
  §19 Италия Оқушылар Орталық және Оңтүстік-Шығыс Еуропа елдерін меңере отырып өзіндік баға беруге, өзіндік пікір айтуға үйренеді, адалдыққа, адамгершілікке дағдыланады     Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану.   Оқушылар өз пікірін, ойын ашық айта алады. Тақырыптың мазмұнын меңгеріп, негізгі идеясын түсінеді. Топпен бірігіп, жұмыс орындайды. Көршінді бағала, «екі жұлдыз бір тілек» Жұлдызшамен бағалау Оқулық, иллюстрациялық материалдар, кесте.
  §20 -21 Орталық және Оңтүстік-Шығыс Еуропа елдері Тақырыптың идеялық мазмұнын ашу арқылы топпен талқылайды, тапсырмаларды орындауға дағдыланады, ойлау қабілеттерін дамытады       Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану Оқушылар тақырып ұғымын біледі, түснеді және тапсырмаларды орындауға пайдаланады. Оқушылардың білімдерін талапқа сай бағалау, сабақта белсенділік танытқан оқушыларды критерий бойынша бағалау. Кесте, карта, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
  80-жылдардың аяғы – 90-жылдардың басындағы Орталық және Оңтүстік-Шығыс Еуропа елдеріндегі саяси ахуал Тақырыпты түсініп оқыйды, тақырыптыңі ойын табуға үйренеді, тілін, дұрыс сөйлеу қабілетін, ой өрісін дамыту арқылы достықты құрметтеуге, ынтымақшылдыққа, сыйластыққа үйренеді       Миға шабуыл Автрорлық орындық   Біледі, түснеді және шығармашылық жұмыспен айналасуда пайдаланады Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. Рефлексия арқылы білімдерін тексеру Оқулық, иллюстрациялық материалдар, кесте.
  §22 КСРО 1945-1991 жылдарда Тақырыптардағы негізгі ой мен идеяны ұғынады. Деректерді жинақтау, пайдалану, байланыстыру арқылы дағдыларының жетілуіне жағдай жасайды.       Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану Оқушылар АҚШ тың тарихи деректері арқылы халқы және даму тарихы туралы біліп үйренеді. Практикадаалғанбілімдерінтолықтырады. Оқушылардың білімдерін талапқа сай бағалау, сабақта белсенділік танытқан оқушыларды критерий бойынша бағалау. Кесте, карта, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
  §23 Америка Құрама Штаттары Тақырыптың мазмұнын түсіну, идеялық ұстанымындағы автордың ойына өзінше ой қосу арқылы пікір айтуға машықтанады     Миға шабуыл . Практикалық жұмыс Аквариум әдісі Жұптық әңгімі Стикердегі диалонг Жапония жайлы алған білімдерін және тапсырмалар орындауда практикада пайдаланады Сабақ барысында формативті бағалау, критерий бойынша бағалау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтау Оқулық, иллюстрациялық материалдар, кесте.
ІҮ бөлім ХХ ғасырдың екінші жартысы- ХХІ ғ басындағы Азия және Африка елдері (6 сағат)
  §24 Жапония Тақырыптың маңыздылығы мен маңызын түсді, істелінетін жұмыстар жайлы түсінік алады, өзіндік пікір айтуға үйренеді, тілін, сөздік қорын, сөйлеу қабілетін дамытады     «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі, Ассосaция Кім алғыр Тақырыпты түсініп оқып, талдай білуге жағдай жасайды, бір-біріне ортақ шешім қабылдауға үйренеді   Көршінді бағала, «екі жұлдыз бір тілек» Жұлдызшамен бағалау Кесте, карта, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
  ІҮ –тоқсан 8 сағат
  §25 Түркия Тақырыптың мазмұнын өмірмен байланыстыра отырып түсінуге мүмкіндік беру. Тақырыптың идеясындағы мәселелерді жан –жақты іздестіру арқылы баланың шындыққа көзқарасын айқындауға жағдай т     Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Оқушылар Иран мен Ауғанстан туралы оқып үйренеді. Тақырыпттағы негізгі деректермен таныса отырып тақырыпты түсінеді. Берілген тапсырмаларды тиянақты орындап, жазбаша жұмысының мазмұнына қарап, соған байланысты оқушылардың білімдерін бағалау Оқулық, иллюстрациялық материалдар, кесте, карта
  §26 Иран. Ауғанстан Қытай мен Монғолия мемлекті туралы түсінік қалыптасады Тақырыпты талдау, салыстыру арқылы оқушы қиялының дамуына жол салу.     «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі, Ассосaция Кім алғыр Тақырыпты түсіне отырып ойын жеткізе білу арқылы, тапсырмаларды дұрыс шешеді және практикада дұрыс пайдаланады   Сабақ барысында формативті бағалау, критерий бойынша бағалау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтау Кесте, карта, үлестірмелі қағаздар, қосымша мәліметтер
  §27 ҚХР, МХР, Үндістан мен Пәкістан мемлектінің тарихмен танысады мағынасын ашады топпен бірлесе отырып саяси жағдайын зерттейді     «Миға шабуыл» сұрақ-жауап әдісі, БҮҮ кестесі, Венн диграммасы Тақырыпты түсіне отырып ойын жеткізе білу арқылы,тақырыпты дұрыс орындауға дағдыланады   Көршінді бағала, «екі жұлдыз бір тілек» Жұлдызшамен бағалау Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар, карта
  §28 Үндістан, Пәкістан Тақырыптың мазмұны мен идеясын ашуға мүмкіндік жасау. қосымша материалдар арқылы тақырыптың идеясындағы мәселелерді кеңейте қарауға ой салу.     Топтық жұмысты сабақ барысында тиімді пайдалану Оқушылар Араб елдері туралы деректермен танысады және тарихи деректермен жұмыс істеуге дағдыланады Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. Рефлексия арқылы білімдерін тексеру. Оқулық, иллюстрациялық материалдар, карта, кесте.
  § 29 Араб елдері Тақырып бойынша тарихи деректерді талдау арқылы меңгереді және білімдерін бекітеді, оны тапсырмалар орындауда пайдаланады     Cыни тұрғыдан ойлауды сабақ барысында тиімді пайдалану Оқушылар тақырып туралы тарихи деректерді, түснеді және практикада пайдаланады Сабақ барысында формативті бағалау, критерий бойынша бағалау арқылы оқушылардың білім деңгейлерін анықтау Оқулық, иллюстрациялық материалдар, карта, кесте.
  § 30 Соғыстан кейінгі жылдардағы халықаралық мәселелер (1945-2013ж) Оқушылар жаңа тақырып ұғымы жайлы толық түснік алады, оны қолданып тарихи деректермен топ арқылы жұмыс істеуге үйрене     Топтық жұмыс және СТО сабақ барысында тиімді пайдалану. Ақпарат пен тарихи деректер арқылы тақырыпты меңгереді тарихи шығармашылық жұмыстармен жұмыс істеуге пайдаланады Көршінді бағала, «екі жұлдыз бір тілек» Жұлдызшамен бағалау Оқулық, суреттер, интернет материалдары және кеспе қағаздар, карта
  § 31 Мәдениет және ғылымның дамуы (тест) Өткен тақырыптар ды қайталау арқылы ой өрісін дамыту, топпен жұмыс жасауға дағдыландыру     Сыни тұрғыдан ойлауды, топтық жұмыстар. Тақырыпты топпен меңгереді, түсінеді, өткен білімдері пысықтап, қорытындылауға үйренеді. Критерийлер бойынша топтық және өзін-өзі бағалау. Сонымен қатар жиынтық бағалау. Рефлексия арқылы білімдерін тексеру. Оқулық, иллюстрациялық материалдар, карта, кесте.
  Қорытынды              

 

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Топалаңға, азықтан улануға, токсикоинфекцияға зерттелуiн сұраймын. | Сабақтың тақырыбы:Кеңес Одағы. Ресей Федерациясы.
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-21; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 692 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинайте делать все, что вы можете сделать – и даже то, о чем можете хотя бы мечтать. В смелости гений, сила и магия. © Иоганн Вольфганг Гете
==> читать все изречения...

2284 - | 2063 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.015 с.