Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


В) збільшення обсягів виробництва.




  1. Міжнародний рух технології може вважатися:

В) одночасно і тим, і іншим.

  1. Узгоджене скасування групою країн національних митних тарифів і запровадження загального митного тарифу і єдиної системи нетарифного регулювання торгівлі щодо третіх країн називається:

В) митний союз;

4. Яка з наведених груп країн одержує найбільші міжнародні кредити:

Б) велика “вісімка” найбільш розвинутих країн світу;

5. Уряду найвигідніше залучення інвестицій у вигляді:

А) прямих інвестицій;

6. Вставте пропущене слово:

_рееміграція _ - повернення на батьківщину емігрантів на постійне місце проживання.

  1. Вставте пропущене слово:

7. приватний капітал __ - це засоби приватних фірм чи організацій, які направляються за кордон або приймаються з – за кордону за рішенням їх керівних органів.

 

3. Сформулюйте визначення:

 

1. Міжнародна передача технології

Міжнародна передача технології — це сукупність економічних відносин, які складаються між підприємствами різних країн у галузі використання зарубіжних науково-технічних досягнень.

 

2. Копірайт

Копірайт - це авторське право або знак охорони авторського права

3. Еміграція

Емігра́ція — вимушена чи добровільна зміна місця проживання людей (емігрантів, переселенців), переселення зі своєї батьківщини, країни де вони народилися і виросли у інші країни глобального суспільства з економічних, політичних, або релігійних причин.

4. Країна, що приймає

країна, що приймає – це країна, в якій міжнародна корпорація має дочірні асоційовані компанії або фірми, створені на основі прямих інвесторів

5. Підприємницький капітал

Підприємницький капітал — це засоби, які вкладаються у виробництво для отримання доходу.

6. Філія

Філія – підприємство, яке повністю належить прямому інвестору.

7. Зона вільної торгівлі

Зона вільної торгівлі (Free trade area) (ЗВТ) - тип міжнародної інтеграції, при якій в країнах-учасниках скасовуються митні збори і податки, а також кількісні обмеження у взаємній торгівлі згідно з міжнародним договором.

8. Економічна інтеграція

Економічна інтеграція — це процес усунення митних та інших бар'єрів, що традиційно існували між країнами.

9. Міграційна політика

Міграційна політика — це система правових, фінансових, адміністративних і організаційних заходів держави та недержавних установ щодо регулювання міграційних процесів з позицій міграційних пріоритетів, кількісного та якісного складу міграційних потоків, їх соціальної, демографічної та економічної структури

10. Спільний ринок

Спільний ринок – це об”єднання національних ринків декількох країн в єдиний великий ринок з вільним переміщенням в його межах капіталів, товарів, послуг і робочої сили.

В – 4

1. Суть міжнародної передачі технології та її форми

Міжнародна передача технології — це сукупність економічних відносин, які складаються між підприємствами різних країн у галузі використання зарубіжних науково-технічних досягнень.Міжнародну передачу технології можна розглядати у широкому і вузькому розумінні. У вузькому розумінні — це передача власне технології або технології "в чистому вигляді", а в широкому — передача матеріалізованої технології. Технологія в чистому вигляді — це методи і техніка виробництва товарів і надання послуг. Матеріалізована технологія — це машини і обладнання.

Технологія передається способами, які можна поділити на некомерційні і комерційні.Способи некомерційної передачі технології:

  • надання науково-технічної інформації, тобто поширення відомостей про технології через літературні джерела, патенти, інформаційні листи, стандарти тощо;
  • проведення виставок, ярмарків, конференцій, симпозіумів;
  • стажування спеціалістів;
  • спільні фундаментальні науково-технічні розробки.

Всі вищеназвані способи спрямовані на широкомасштабний пошук місць впровадження технології. Некомерційні способи, як правило, передують комерційним способам передачі технології.

Способи комерційної передачі технології залежно від складності реалізації можна поділити на три групи:

1. Власне передача технології:

2. Спільне розроблення і використання технології:

3. Промислове кооперування та спільне підприємництво:

Міжнародна передача технології може здійснюватись у таких формах:

а) патентна угода — міжнародна торгова операція, за якою власник патенту поступається правами на використання винаходу покупцеві;

б) ліцензійна угода — міжнародна торгова операція, за якою власник винаходу дає іншій стороні дозвіл на його використання в певних межах;

в) ноу-хау передача технічного досвіду і секретів виробництва, використання яких забезпечує певні переваги в досягненні його кінцевої мети;

г) угода на інжиніринг це угода на інженерно-консультаційні послуги покупцю для реалізації технічного проекту.

д) ф ранчайзинг це надання великою "батьківською" фірмою права дрібній фірмі вести протягом певного періоду свою справу під її опікою та, використовуючи її обладнання, реалізовувати через неї свою продукцію.

Крім цього, технологія передається між країнами в межах угод про промислове співробітництво, про науково-технічну та виробничу кооперацію, про інвестиційне співробітництво тощо.

Тести

1. Головною причиною створення НАФТА – Північноамериканської зони вільної торгівлі, що об’єднує США, Канаду і Мексику, було:

Б) географічна близькість;

2. Уряду найвигідніше залучення інвестицій у вигляді:

А) прямих інвестицій;

3. Яка з наведених груп країн одержує найбільші міжнародні кредити:

Б) велика “вісімка” найбільш розвинутих країн світу;

4. Країни, що інтегруються, домовляються про свободу пересування не тільки товарів і послуг, а й факторів виробництва – капіталу і робочої сили. Цей процес називається:

 

А) спільний ринок;

5. Міграція робочої сили – це:

В) переселення працездатного населення з одних країн в іншу терміном більше року, викликане причинами економічного або неекономічного характеру.

6. Вставте пропущене слово:

__ міграційне сальдо __ - різниця міграції з країни та імміграція в країну.

7. Вставте пропущене слово:

__ позичковий капітал_ - засоби, які надаються в кредит з метою отримання процента.

3. Сформулюйте визначення:

1. Патентна угода

патентна угода — міжнародна торгова операція, за якою власник патенту поступається правами на використання винаходу покупцеві;

2. Преференційна угода

Преференційна угода підписується між двома або більше країнами з метою спрощення міжнародної торгівлі між ними шляхом зниження внутрішніх тарифів. В таких випадках країна на одні й ті ж товари встановлює пільгові митні тарифи для торгівлі в зоні преференційної торгівлі та звичайні – для торгівлі з рештою країн.

3. Переміщення мігрантів

переміщення мігрантів – оціночний грошовий еквівалент вартості майна мігрантів, яке вони завозять, переміщуючись з країни в країну. При цьому вивіз майна емігрантів у натуральній формі показується як експорт товарів з країни, а його оціночний майновий еквівалент – за цією статтею;

4. Портфельні інвестиції

Портфельна інвестиція - господарська операція, яка передбачає придбання цінних паперів, деривативів та інших фінансових активів за кошти на фондовому ринку

5. Внутрішня міграція

Внутрішня міграція — це переміщення працездатного населення та їх сімей в межах однієї країни.

6. Статичні ефекти

Статичні ефекти — ближні економічні наслідки, які виявляються після утворення митного союзу як його безпосередній результат.

 

 

7. Зона вільної торгівлі

Зона вільної торгівлі (Free trade area) (ЗВТ) - тип міжнародної інтеграції, при якій в країнах-учасниках скасовуються митні збори і податки, а також кількісні обмеження у взаємній торгівлі згідно з міжнародним договором.

8. Технологія

це методи і техніка виробництва товарів і надання

9. Дочірня компанія

Дочірнє підприємство – підприємство, в якому прямий інвестор нерезидент володіє часткою капіталу більше 50%

10. Спільний ринок

Спільний ринок – це об”єднання національних ринків декількох країн в єдиний великий ринок з вільним переміщенням в його межах капіталів, товарів, послуг і робочої сили.

В – 5

1. Суть, сучасні риси та види міжнародної трудової міграції

 

Міграція робочої сили – переселення працездатного населення з одних держав у інші на термін більше року, що викликане причинами економічного або неекономічного змісту.

Міграційна політика – один з напрямів демографічної політики як сукупність засобів і заходів цілеспрямованого впливу на міграційний потік населення.

Відплив інтелекту – це міжнародна міграція висококваліфікованих кадрів.

Міжнародна організація праці розробила класифікацію сучасної міжнародної міграції населення:

- За часовою ознакою: остаточна,тимчасова(сезонна та маятникова)

- За юридичною обліковою ознакою: легальна, нелегальна

- За характером прийняття рішень: добровільна, примусова

- За соціальною належністю мігрантів: робітники, спеціалісти

Ця класифікація охоплює такі структурні елементи:

- Переселенці – ті, що переїздять на постійне місце проживання

- Ті, хто працює за контрактом.До них належать:сезонні робітники,некваліфіковані чи малокваліфіковані фронтальєри(мігранти, які щодня перетинають національний кордон,тому що працюють у сусідній країні)

- Професіонали, для яких визначальним є високий рівень підготовки, тобто наявність відповідної освіти та досвіду роботи (практичної).Сюди входять і студенти, які здобувають освіту в іншій країні.

- Нелегальні мігранти

- Біженці – особи, що змушені емігрувати з своєї країни внаслідок будь якої загрози

У результаті міграції робочої сили сформувався світовий ринок праці, пропозиція робочої сили на якому залежить від ситуації на внутрішніх ринках праці країн — експортерів і країн — Імпортерів робочої сили.

На початок 90-х років у світі нараховувалося понад 25 млн працівників-мігрантів, що становило близько 1 % усіх трудових ресурсів. Причому зростання кількості Іммігрантів триває, незважаючи на заходи багатьох країн з обмеження міграції. Розширення міграції спричинило появу в країнах Імміграції двох ринків праці — для робітників — громадян даної країни та для Іноземних робітників. Другий з цих ринків формується значною мірою за рахунок нелегальної міграції. Проте, незважаючи на всі зусилля, заборонити нелегальну міграцію повністю не вдалося жодній з країн. Нелегальні іммігранти використовуються на низькооплачуваних роботах та на роботах зі шкідливими умовами праці без соціального захисту, що суперечить національним законодавствам та міжнародним конвенціям. У більшості розвинутих країнах Заходу вже склалося коло професій, які характерні лише для мігрантів (вантажники, робітники на конвеєрах, прибиральниці тощо). Для місцевого населення ці спеціальності непрестижні навіть в умовах високого безробіття. Основними постачальниками робочої сили на світовий ринок є слаборозвинені в економічному відношенні країни. Відсутність роботи, зубожіння змушують населення цих країн мігрувати в пошуках роботи в розвиненіші країни. Причинами міграції також можуть бути національні, релігійні, воєнні, політичні та інші чинники.

2. Тести

 

1. ТНК вирішила збільшити частку свого капіталу в закордонному підприємстві з 45 до 55%. Це підприємство відносно ТНК буде називатися:

 

Б) дочірнє підприємство;

 

2. Країни, що інтегруються, домовляються про свободу пересування не тільки товарів і послуг, а й факторів виробництва – капіталу і робочої сили. Цей процес називається:

 

А) спільний ринок;

 

3. Що з переліченого нижче вплине на рішення про ПІІ:

 

Д) все перелічене.

 

 

4. Повне скасування митних тарифів у взаємній торгівлі за умови збереження національних митних тарифів щодо третіх країн веде до утворення:

 

Б) зони вільної торгівлі;

 

5. Причини еміграції поділяються на такі:

 

А) економічні та неекономічні;

 

6. Вставте пропущене слово:

 

м. Женева - місцезнаходження Міжнародної організації праці (МОП).

 

7. Вставте пропущене слово:

 

Підприємницька Діяльність - це засоби, які вкладаються у

 

виробництво з метою отримання доходу.

 

3 Сформулюйте визначення:

 

1. Роялті- платежі за користування, котрі «ліцензіат» сплачує «ліцензіару» за поточне користування активами, найчастіше правами інтелектуальної власності. Роялті, як правило, виплачуються у відсотках від суми валового або чистого продажу, отриманої від використання активу або як фіксована ціна за одиницю проданого товару.

2. Технологічні гранти — це безоплатна передача технології, технологічно містких товарів чи фінансових засобів для купівлі технології, навчання та підготовки персоналу, адаптації її до місцевих умов.

3. Зона вільної торгівлі-це пільгова зона регіонального типу, у межах якої підтримується вільна від митних і кількісних обмежень міжнародна торгівля країн-учасниць.(Зона вільної торгівлі промисловими товарами в Європі).

 

4. Економічний регіоналізм-прияє формуванню економічних зв’язків із превалюванням наднаціональних інтересів, вирівнюванню основних характеристик міжнародних ринків, створенню умов для проведення реформ у рамках самого угруповання, взаємовідкритості економік країн-членів об’єднання.

5. Міграція робочої сили-переселення працездатного населення з одних країн в іншу терміном більше року, викликане причинами економічного або неекономічного характеру.

 

6. Асоційована компанія-це компанія, у якій інвестор має суттєвий вплив і яка не є ні дочірньою компанією, ні спільним підприємством інвестора. Суттєвий вплив передбачає, що інвестор прямо або через дочірні компанії володіє 20% або більше голосів об'єкта інвестування.

7. Право входу -

8. Прямі інвестицій-безпосереднє вкладення коштів інвестором в об'єкти інвестування. Пряме інвестування здійснюють підготовлені інвестори, які мають достатньо інформації про об'єкт інвестування і знають механізм інвестування. Прямі інвестиції, як правило, здійснюються у формі кредиту без інвестиційних посередників з метою оволодіння контрольним пакетом акцій компанії

 

9. Митний союз-Митний союз – це спільна митна територія країн з повною ліквідацією миту взаємних відносинах і з єдиним митним тарифом по відношенню до інших країн. Метою митного союзу є: полегшити взаємну торгівлю країн-учасниць, і втой же час, не створювати додаткових перешкод у торгівлі з третіми країнами.

10. Динамічні (дальні) ефекти — економічні наслідки на віддалених стадіях функціонування митного союзу.

 

 

В – 6

 

1. Механізми регулювання міжнародного руху капіталу.

Історично склалося, що регулювання МРК здійснюється у таких напрямах:

- Гарантування інвестицій

- Регулювання інвестиційних спорів

- Інвестиційні заходи,пов*язані з торгівлею

- Загальні нагляди.

Внаслідок світової кризи поч..80-х років, виникла потреба у створенні авторитетної міжнародної організації, щодо гарантій прямих і портфельних інвестицій.Такою організацією стала БАГІ(Багатостороння агенція з гарантування інвестицій) 1988року.Це автономна організація групи світового банку, яка здійснює страхування іноземних інвестицій.

Багі діє за такими принципами:

- Гаранти надаються лиши по інвестиціям, які походят з країн-членів

- Гаранти надаються терміном на 15-20 років по конкретних проектах на інвестиції у формі вкладень в акціонерний капітал, або у формі позик строком більше 3 років.

- Гаранти надаються за наступними некомерційними ризиками:неможливість перевести валюту за кордон,конвертування місцевої валюти в $, і т.д.

- Інвестор, який може претендувати на отримання гарантій БАГІ повинен бути резидентом 1 з країн-членів, а його інвестиції повинні призначатись будь якій іншій країні, навіть не члену БАГІ, окрім тієї, резидентом якої він є.

Державні підприємства можуть отримувати гарантії БАГІ, якшо вони функціонують на комерційних принципах:максимальний обсяг гарантій капіталовкладення,складає 50 млн $ на 1 проект.

Міжнародний центр з врегулювання інвестиційних спорів (МЦВІС) створений 1966 року, в рамках групи світового банку.Це автономна організація для врегулювання спорів між урядами та іноземними інвесторами. Функцію нагляду за розвитком міжнародних інвестицій здійснює і ЮНКТАД з інвестицій, технологій та пов*язаних з ними інвестиційних питань

 

2. Тести

 

1. Яку угоду можна назвати формою ПІІ:

Г) купівля “Славутичем” російського приватизованого підприємства;

2. Власник технології, який продає її іншій особі, називається:

А) ліцензіар;

3. Повне скасування митних тарифів у взаємній торгівлі за умови збереження національних митних тарифів щодо третіх країн веде до утворення:

Б) зони вільної торгівлі;

4. Технологія порівняно з іншими факторами виробництва:

А) має більшу міжнародну мобільність;

5.Узгоджене скасування групою країн національних митних тарифів і запровадження загального митного тарифу і єдиної системи нетарифного регулювання торгівлі щодо третіх країн називається:

В) митний союз;

 

6. Вставте пропущене слово:

Торгова Марка - символ певної організації, який використовується для індивідуалізації виробника товару і не може бути використаний іншими організаціями без офіційного дозволу власника.

7. Вставте пропущене слово:

 

БНК(Багатонаціональна компанія) - головна компанія належить капіталу двох і більше країн, а філії також знаходяться в різних країнах.

 

 

3. Сформулюйте визначення

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2017-01-21; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 2920 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

2370 - | 2121 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.