Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Реклама на телебаченні та радіо.




 

Одними з популярних та ефективних засобів реклами є реклама на телебаченні та радіо. Регулювання таких видів реклами положеннями однієї статті пояснюється їх близькістю (більшість вимог законодавства до теле - та радіореклами – спільні).

За допомогою телебачення реклама може поширюватись у вигляді аудіо-, візуальних та комбінованих (аудіовізуальних) засобів.

За допомогою радіо реклама може поширюватись лише аудіо засобами. Проте, функціонування радіо мереж є дешевшим порівняно з телевізійними, що дозволяє радіорекламі бути достатньо ефективною.

Спеціальним нормативним актом у сфері регулювання телебачення і радіомовлення є Закон України “Про телебачення і радіомовлення.

При цьому слід мати на увазі, що відносини у сфері теле - та радіореклами регулюються спеціальним Законом “Про рекламу”, норми якого у сфері регулювання теле- та радіореклами мають більшу юридичну силу ніж норми Закону “Про телебачення і радіомовлення”.

1. Час мовлення, відведений на рекламу, не може перевищувати 15 відсотків фактичного обсягу мовлення протягом астрономічної доби телерадіоорганізацією будь-якої форми власності.

Ця вимога не поширюється на телерадіоорганізації, які здійснюють трансляцію на каналах мовлення, призначених виключно для розповсюдження реклами.

Вказане обмеження вводиться з урахуванням призначення радіо та телебачення, визначеного Законом України “Про телебачення і радіомовлення” та вимог щодо тривалості реклами Європейської Конвенції про траскордонне телебачення.

У випадку, коли мовлення триває менше повної астрономічної доби, 15 % - максимальний обсяг часу мовлення відведеного на рекламу, обраховується виходячи з фактичного часу мовлення.

2. Частка реклами протягом кожної астрономічної години фактичного мовлення не повинна перевищувати 20 відсотків.

Таким чином, максимальна тривалість реклами в ефірі телерадіоорганізацій може становити 12 хвилин протягом астрономічної години. Слід зазначити, що під астрономічною годиною слід розуміти будь-який проміжок часу в 60 хвилин, незалежно від того, чи співпадає такий проміжок з поділом доби на години.

3. Реклама повинна розміщуватися у перервах між програмами, передачами.

Оскільки споживачі реклами мають право на отримання належних послуг теле - та радіомовлення таким чином, щоб переглядати або прослуховувати програми, передачі у тому вигляді, в якому вони пропонуються для показу, а також з метою забезпечення прав власників програм, передач на повноцінну трансляцію таких програм, передач, рекламні вставки в ефірне мовлення не повинні порушувати їх структури.

При виконанні умов, викладених у частині п'ятій цієї статті, реклама може бути розміщена під час трансляції програми, передачі таким чином, щоб не завдати шкоди цілісності та змісту програми, передачі та правам їх власників.

Шкода цілісності і змісту програм і передач може бути завдана у випадках:

1) переривання програми/передачі рекламою, якщо таке переривання здійснюється за рахунок тривалості самої програми/пердачі, і якщо при цьому програма/передача подається неповною;

2) переривання прямої трансляції (крім винятків, коли таке переривання дозволено положеннями статті 13 Закону);

3) подання рекламної інформації у час, відведений для трансляції програми/передачі, якщо внаслідок такого подання час трансляції зміщується, що суперечить умовам домовленостей з власниками програм/передач.

Права власників ліцензійних продуктів (програм, передач) на належне відтворення таких продуктів мають обумовлюватись угодами між власниками та телерадіоорганізаціями.

4. Забороняється переривати з метою розміщення реклами трансляції сесій Верховної Ради України, сесій Верховної Ради Автономної Республіки Крим, офіційних державних заходів і церемоній, виступів Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, Голови Конституційного Суду України, Голови Верховного Суду України, народних депутатів України, членів Уряду України, а також трансляції релігійних служб, програм, передач для дітей та програм, передач новин.

Вказана вимога вміщена у зв’язку з офіційністю або особливим статусом трансляцій чи програм, передач, а також несумісністю реклами із змістом трансльованих подій, заходів чи офіційних виступів.

Під програмами, передачами для дітей слід розуміти програми, передачі основною аудиторією яких є особи віком до 18 років, незалежно від часу виходу таких передач в ефір.

Програми, передачі новин призначені для об’єктивного інформування глядачів (слухачів) про події в Україні і в світі. Заборона переривання програм, передач новин спричинена тим, що реклама може зменшувати рівень об’єктивності таких програм, передач у сприйнятті глядачів (слухачів).

5. Трансляція концертно-видовищних програм, передач може перериватися рекламою за умови, що між рекламними вставками програма, передача триває не менше 30 хвилин.

При цьому, не може порушуватись вимога частини 3 даної статті Закону, стосовно збереження цілісності та змісту програми, передачі та не порушення прав їх власників.

Реклама під час трансляції спортивних програм, передач розміщується в перервах між їх частинами.

Перервами між частинами спортивних програм, передач є:

а) перерви між структурними частинами спортивних змагань, передбачені офіційними правилами щодо конкретних видів спорту;

б) перерви між частинами спортивних програм, передач, передбачені авторами чи власниками таких програм, передач відповідно до їх змісту та структури.

Під час трансляції кіно - і телефільмів реклама розміщується перед початком фільму та/або після закінчення фільму.

Трансляція кіно - і телефільмів, за умови їх тривалості до 42 хвилин, не може перериватися рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси програм, передач).

Трансляція кіно - і телефільмів, за умови їх тривалості від 42 до 70 хвилин, може перериватися рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси програм, передач) один раз, за умови їх тривалості від 70 до 90 хвилин - два рази. Трансляція кіно - і телефільмів тривалістю понад 90 хвилин може перериватися рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси програм, передач) кожні 30 хвилин за умови, що після останньої перерви фільм продовжується не менше 20 хвилин включно.

Зазначене правило передбачає збереження структури кіно - і телефільмів. Проте вказане положення Закону має відмінний характер від положень, що регулюють порядок переривання інших програм, передач рекламою, оскільки передбачає можливість переривання фільмів за умови відповідної тривалості поза прямою залежністю з їх внутрішньою структурою.

Слід зауважити, що під авторським та редакційним матеріалом не слід розуміти будь-які види рекламної інформації. В даному випадку йдеться про повідомлення інформаційного характеру.

Анонси програм, передач є рекламою і щодо них застосовуються всі обмеження та вимоги, передбачені для інших видів реклами, за винятком анонсів власних програм, передач телерадіоорганізації.

6. Для цілей цієї статті не вважаються рекламою:

Необхідно підкреслити, що у частині 6 статті 13 Закону наводяться не винятки з поняття реклама, а лише винятки щодо використання змісту цього поняття при застосуванні положень статті 13 Закону. Таким чином, у всіх інших випадках зазначені винятки є рекламою, і у разі застосування інших статей Закону підпадають під їх регулювання поруч з іншими різновидами реклами.

На всі перераховані у частині 6 статті 13 Закону винятки не поширюється обмеження щодо обсягу ефірного часу, відведеного для реклами впродовж астрономічної доби, а також впродовж астрономічної години.

оприлюднення, виголошення у програмі, передачі імені, найменування спонсора, об'єктів права інтелектуальної власності, що йому належать;

Оприлюднення, виголошення у програмі, передачі імені, найменування спонсора, об'єктів права інтелектуальної власності, що йому належать може переривати програми та передачі і навіть трансляції подій і виступів, передбачених частиною 4 статті 13 Закону, за винятком програм, передач новин. Такий особливий статус реклами імені, найменування та об’єктів права інтелектуальної власності спонсорів покликаний розвивати сферу спонсорства, особливо щодо підтримки теле- та радіопрограм, передач.

трансляція соціальної реклами, якщо вона розповсюджується телерадіоорганізацією безкоштовно;

Трансляція соціальної реклами, якщо вона розповсюджується телерадіоорганізацією безкоштовно може переривати програми та передачі і навіть трансляції подій і виступів, передбачених частиною 4 статті 13 Закону, в тому числі програми, передачі новин.

Розповсюдження соціальної реклами безкоштовно здійснюється в обов’язковому порядку відповідно до положень частини 4 статті 12 Закону в обсязі, не менше 5 % ефірного часу. Крім того, безкоштовне розповсюдження соціальної реклами може здійснюватись за згодою телерадіоорганізації.

анонси власних програм, передач телерадіоорганізації.

Анонси власних програм, передач телерадіоорганізації можуть переривати програми та передачі.

7. Відповідальність за виконання вимог щодо порядку розміщення та розповсюдження реклами у програмах, передачах несе телерадіоорганізація.

Поняття “порядок розміщення та розповсюдження реклами” у програмах, передачах включає в себе:

а) тривалість трансльованої реклами за час фактичного обсягу мовлення протягом астрономічної доби;

б) тривалість реклами протягом астрономічної години;

в) порядок розміщення реклами в перервах між програмами, передачами, а у випадках, передбачених положеннями частин 3 та 5 статті 13 Закону – в перервах між їх частинами;

г) порядок переривання теле - та кінофільмів (з урахуванням частоти такого переривання);

д) заборона на переривання трансляцій подій, виступів та програм, передач, визначених частиною 4 статті 13;

е) порядок трансляції (ретрансляції) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій, що транслюються (ретранслюються) на територію України.

8. Ведучим, дикторам та іншим учасникам інформаційних та інформаційно-аналітичних програм, передач забороняється наводити споживчі властивості товару та/або вказувати банківські рахунки, контактні телефони, місцезнаходження виробника товару, ціну товару.

Вказана вимога базується на закріпленій частиною 5 статті 9 забороні прихованої реклами.

9. Трансляція (ретрансляція) реклами, яка міститься у програмах та передачах іноземних телерадіоорганізацій, що транслюються (ретранслюються) на територію України, дозволяється лише у разі, якщо за трансляцію (ретрансляцію) такої реклами сплачено юридичній особі України, незалежно від способу здійснення такої трансляції (ретрансляції).

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 433 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Есть только один способ избежать критики: ничего не делайте, ничего не говорите и будьте никем. © Аристотель
==> читать все изречения...

2188 - | 2139 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.013 с.