Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Word Wide Web— головний інформаційний сервіс.




Vова НТML, за допомогою якої створюють сайти, дозволяє форматувати текст, створювати гіперпосилання, додавати картинки чи анімаційні елементи, звукозапис чи таке інше. Ці файли обробляються броузером та дозволяють бачити сайт у всій його кра­сі на моніторі.

Отже, Інтернет - це взаємо­пов'язані між собою гіпертекстові сторін­ки, тобто сайти. Word Wide Web (www, «Всесвітнє павутиння») — гіпертекстова, а точніше, гіпермедійна інформаційна си­стема пошуку ресурсів Інтернет. Для того, щоб знайти будь-яку інформацію в Інтернеті, необхідна спеціальна пошукова си­стема.

Пошукова система - веб-сайт, який надає можливість пошуку інформації в Інтернеті.

Блог (англ. blog, от weblog, «мережевий журнал чи щоденник подій») - це веб-cайт, основний зміст якого - тексти, зображен­ня, мультимедіа, які по­стійно додаються чи змінюються.

Найбільш відомі пошукові системи, які можна ви­користовувати для пошуку інформації, це:

Багатомовні:

Google http://www.google.com/

Yahoo! http://www.eahoo.com/

MSN http://www.msn.com/

Українські:

А.UА http://web20.a.ua/

Мета http://www.meta.ua/

Bigmir http://www.bigmir.net/

Російськомовні

Rambler http://www.rambler.ru/

Mail.ru http://www.mail.ru/

Індекс http://www.yandex.ru/

Більшість цих пошукових систем шукають тексти на багатьох мовах - українській, білоруській, англійській.

Всі пошукові системи працюють май­же однаково, і якщо навчитись працю­вати в будь-якій, в інших це буде зовсім не складно.

Отже, заходимо до Інтернету. Відкри­вається так звана Домашня сторінка, тоб­то та, з якої розпочинається робота в Інтернеті. Вона завжди завантажується пер­ша. Пізніше можна зробити Домашньою майже будь-який сайт, який необхідний. Для цього тільки треба знайти на сайті посилання «Зробити стартовою» чи «Зробити домашньою», і робота роз­починатиметься саме з цього сайту.

Розглянемо пошукову си­стему МЕТА, але принцип роботи буде од­наковим для всіх інших пошукових си­стем.

Отже, в строч­ці «Адреса» набираємо www.meta.ru. Відкривається стар­това сторінка пошукової си­стеми.

Майже всі слова та картинки на ній - гіперпосилання. Якщо натиснути на них, потрапиш на інші сторінки. Люди, які створюють пошукову систе­му, вже розділили інформацію по розділах, і ти можеш обрати будь-який з них: Новини, Іграшки, Погода, Авто, Листівки, та багато іншого.

Але частіше по­трібна якась конкретна інформація, для цього іс­нує більш наближений до справи пошук. Він здійснюється за до­помогою так званих клю­чових слів. Наприклад, треба знайти симпа­тичну картинку для вста­новлення на робочий стіл комп'ютера (до речі, вони називаються «Обої»).

В строку для написання ключових слів пишемо: Картинки. Якщо неохідно щось конкретне, це треба теж вказати (наприклад, мультфільми). На­тискаємо кнопку «Найти». Нижче з'являються всі сайти, на яких пошукова система знайшла слова, які написані для пошуку. Тепер задача - знайти серед них те, що треба.

Результатом пошуку, наприклад, ста­ли ось такі картинки. За­лишається тільки обрати ту, яка більше подобаєть­ся і зберегти її на своєму комп'ютері.

- Як це зроби­ти?

1. Натиснути на картин­ку - вона збільшиться в розмірі.

2. Натиснути на неї правою кнопкою миши.

3. Обрати Сохранить рисунок как ... та вказати, в яку папку зберегти малюнок.

Потім можна вста­новити на робочий стіл. Для цього вкажи на потрібний файл та натисни праву кнопку миши. Обери пункт Сделать фоновим рисунком.

Знайти портрет Т.Г.Шевченка.

- Яке ключове слово можемо використати? (Шевченко).

Пошукова систе­ма знайде всі сайти, на яких зустрічається сло­во «Шевченко», навіть якщо це не той Шев­ченко, що писав вірші, а той, що грає у футбол. Тому необхідно конкретизувати: Портрет Т.Г.Шевченко. В результаті отримаємо декілька посилань, оби­раємо потрібне.

В Інтернеті поряд з корисною, потрібною ін­формацією багато і неваж­ливої, а іноді навіть такої, яка спричиняє шкоду. Така інформація на­зивається шум. Він заважає шукати те, що тобі необхідно, відволікає твою увагу, тому треба вчитися відокремлювати потрібну інформацію від зайвої.

 

Дуже важ­лива послуга Інтернету- це спілкування багатьох людей з усіх країн світу між собою. Цедуже зручно, адже для Інтернету майже неважливо, спілкуєшся ти з су­сідом Андрійком чи хлопчиком Майклом з Південної Америки. По-пер­ше, можна надіслати йому листа електронною поштою (е-таіl). Це дуже схоже з тим, як пишуть справжнього листа та надсилають звичай­ною поштою. Але ж тут лист доходить значно швидше і не треба нікуди йти від свого комп'ютера. Щоб відправити чи отримати електронною поштою листа, треба мати електронну скриньку.

Поштову скриньку можна створити на будь-якому пошуковому сай­ті. Ми створимо скриньку на Меті, але так саме можна створити скриньку на будь-якому іншому пошуко­вому сайті.

1. Відкриваємо його. На екрані шукаємо сло­во «Реєстрація» та натискаємо кнопку миши.

2. Далі потрібно заповнити анкету зі сво­їми даними.

Уважно роздивись цей екран і впиши свої дані. Всі підказки можна знайти поряд з полями.

Логін - це назва електронної адреси.

Він пишеться англійськими літерами та має бути унікальним, тобто ні у кого такого не повин­но бути. Якщо ввести такий, який у когось вже є, комп'ютер це скаже і запропонує при­думати інший.

Завдяки паролю ніхто, крім тебе, не зможе читати твою пошту.

Контрольне питання треба вибрати з списку, який пропонується, а електронну пошту і мобільний телефон можна неписати.

Введи контрольні цифри, які бачимо на малюнку.

Поштова скринь­ка готова.

В правому верх­ньоиу куті - нова електронна адреса.

3.Тепер можеш зайти до своєї поштової скриньки. Введи логін (назва скриньки
до знаку @) та пароль.

4.Натисни «Моя @» (Моя пошта).

5.Ми потрапили в свою поштову скриньку. Щоб написати листа, треба вибрати
пункт «Написати лист».

Щоб перевірити, хто написав тобі
листа, натисни «Перевірити пошту».

6.Коли пишеш листа, уважно заповни всі графи. Після того, як все написано, натиснути кнопку «Надіслати».

Всі адреси можна зберігати в записнич­ку («Адресна книга»).

Якщо користуватися електронною поштою, то інформація відправляється не одразу утримувачу, а через електрон­ну поштову скриньку, де повідомлення зберігається, доки його не за­просить утримувач. А ще за допомогою комп'ютера можна спілкувати­ся в реальному часі on-line (читається он-лайн), тобто як по телефону чи, вірніше, за допомогою SMS-повідомленнями. Всі повідомлення, які надсилаються, твій товариш бачить одразу на екрані, а ти можеш одразу йому відповідати. Можна спілкуватися віч-на-віч, а можна - цілою ком­панією. В першому випадку ти можеш скористатися програмою ІСQ.

ІСQ - програма обміну швидкими повідомленнями. Скорочення «ІСQ» схоже на англійське словосполучення «І seek you» (я шукаю тебе, вимовляється ай-сік-ю). Цю програму називають «ася» чи «аська».

 

Програма ІСО зро­блена в 1996 році. В 1997 році кількість користувачів досягла мільйону. В 1998 році мережа вже збільшувалася зі швид­кістю 1 мільйон за 23 дні. Кількість одночасних підключень - близько 500 тисяч користувачів. Зараз це одна з найбільших та найпопулярніших мереж спілкування по всьому світу.

В 2005 році компанією Рамблер створена перша офіційна російськомовна версія про­грами. В 2006 році вийшла україномовна версія, яку підтримує портал www.bigmir.net

Щоб встановити програму на комп'ютер, треба за­йти на сайт icq.соm. Коли встановлена програма, у тебе з'явиться свій логін, тобто нове ім'я, та номер ІСО (наприклад, Андійко 345-234-234). Можна взяти своє рідне (Андрійко), а можна вигадати собі нове (Сонечко чи Термінатор). В програмі завжди побачиш, чи може зараз спілкуватися твій друг, чи ні: якщо зелена квіточка - так,

якщо червоненька - за­раз не зможеш розмов­ляти з ним. Якщо хочеш поговорити - натисни на ім'я твого друга, з'я­виться віконце. Напиши повідомлення та натисни клавішу «Відправити» (Send). Нагорі побачиш відповідь свого друга.

 

 

Ще одна важлива та дуже цікава знахідка інтернет-спілкування, це, смайлік. СМАЙЛІК - це маленька кар­тинка, яка позначає якусь емо­цію. Звичайно, коли пишеш листа чи повідомлення, не­можливо передати свої почуття інакше як словами. Як передати співрозмовнику, що ти посміхаєшся чи тобі сумно? А як передати, що ти здивований чи розлючений? Точно встановити, хто придумав смайлік неможливо, але кажуть, що 19 вересня 1982 року Скотт Фалман першим в світи запропонував смайлік у тому вигляді, який дуже популярний зараз: для позначення веселих повідомлень:-) або сумних:-((Читати треба збоку). Одразу з'явилося дуже багато смайліків для позначення як емоцій, так і стану людини чи її зовнішності. Спочатку використовували знаки, а потім дуже багато різних цікавих та веселик картинок, наприклад, таких:

Кількість дужок означає сту­пень весілля чи жалю. Смайліки можуть також бути анімованими, тоб­то такими, які рухаються. Зараз в ІСО ось такі смайліки:

Вище ми казали, що можна спілкуватися не тільки сам-на-сам, але й великою компанією.

ЧАТ (англ. chat - розмова) - засіб спілкування в мережі в режимі реального часу. Звичайно під словом «чат» маєть­ся на увазі обмін текстовими повідомленнями, але бувають також го­лосові чати, відеочати (частіше - відеоконференція) та інші. Бувають чати тематичні, тобто можна поговорити на якусь тему (наприклад, про собак чи кімнатні квіти) або ж просто поспілкуватися з друзями «про що-небудь», якщо дома сумно.

Існують інші про­грами обміну швидкими по­відомленнями. Наприклад, qір, Міranda, R&Q.

 

Дуже цікава послуга Інтернету- ЕЛЕКТРОННІ КРАМНИЦІ ЧИ ТЕРНЕТ-МАГАЗИНИ.

Інтернет-крамниця - це сайт, який приймає замовлення на товари чи послуги від відвідувачів в режимі он-лайн. Такий сайт містить каталог товарів та послуг, де кожне наймену­вання має детальний опис, зображен­ня та ціни. Останнім часом все більше і більше людей користуються послуга­ми таких магазинів. Це дуже зручно

- обираєш потрібні товари чи послуги,
обираєш вид сплати та доставки. Замовлення оформляють тут же, на сайті, замовник дає інформацію про себе - ім'я, адре­са (чи куди доставити замовлення) та інші. Іноді замовлення можна переда­ти також телефоном, електронною по­штою чи ІСО. Сплачувати за своє замовлення можна через банк, або за гроші (коли отримуєш товар при доставці додому), або поштовим переказом. До­ставити товар може кур'єр з магазину, чи надіслати поштою (посилка чи бан­дероль).

Ще одна послуга - це ЕЛЕКТРОННІ БІБЛІО­ТЕКИ. Електронна бабліотека - це колекція різноманітних електрон­них документів, які мають засоби пошуку та пересування. Це може бути сайт, який поступово накопичує різні тексти (частіше літературні, але можуть бути і картинки, музика, відео та навіть комп'ютерні програ­ми). Кожен з них в будь-який момент може бути взятий читачем. Зараз існує дуже багато електронних бі­бліотек, які містять багато тисяч електронних варіантів літератури: ху­дожньої, наукової, підручників та інших. Існують дитячі електронні бі­бліотеки, а також в багатьох бібліотеках для дорослих існують розділи длядітей.

Зараз існує чимало інтернет-крамниць, які спеціалізуються на про­дажу дитячих товарів, починаючи з книжок чи канцелярських това­рів і закінчуючи одягом, колясками та іграшками. В багатьох можна не тільки щось купувати, але й подивитись новинки дитячих товарів, почитати статті щодо виховання, навчання та розвитку дитини на пев­ному етапі розвитку, поспілкуватися з іншими батьками в форумах, отримати безкоштовну консультацію щодо товарів та послуг, що нада­ються крамницею. Також на багатьох таких сайтах можна безкоштовно отримати деякі маленькі подарунки у вигляді розмальовок, які можна роздрукувати на принтері, цікавих поробок та просто картинок для ро­бочого стола.

 

Щоб комп'ютер не завадив фізично­му та психологічному здоров'ю малюка, треба дотримуватися простим правилам безпеки:

• Правильно організувати робоче міс­це малюка. Дитина повинна сидіти на відстані 50-60 см від монітору, світло по­винно падати зліва

• Слідкуйте, щоб спина та ноги дити­ни мали опору, так ви збережете осанку

• Для дітей молодшого шкільного віку час працювання чи гри за комп'юте­ром - не більше 20 хвилин

• Зверніть увагу на якість монітору: найбільше навантаження при­падає на органи зору дитини. Мінімальна частота оновлення екрану по­винна бути 85 Гц. Щоб очі відпочивали, робіть спеціальні вправи

• Не робіть з комп'ютера великої таємниці, навпаки, забезпечте вільний доступ до навчальних та розвивальних програм.

• Покажіть, що ви використовуєте комп'ютер для роботи, напри­клад, будуєте діаграми чи пишете статті.

• Не використовуйте агресивні ігри, щоб розслабитися після робо­ти або не грайте в присутності дитини.

• Формуйте правильне відношення дитини до комп'ютера, це до­поможе запобігти ускладнень у майбутньому. Підкреслюйте словом та ділом, що ця розумна машина - робочий інструмент.

ІНТЕРНЕТ-ЗАЛЕЖНІСТЬ

Останнім часом Інтернет-залежність стала однією з найпопулярніших тем для публікацій та розмов. Про факти залежності від віртуаль­ної реальності кажуть чимало спеціалістів, діти марнують час, прово­дячи його в мережі, вони майже загубили здатність спілкування в ре­альному світі, в Інтернеті немає нічого корисного, можна тільки гаяти час. Звісно, всі впевнені, що Інтернет, якщо він надмірний, якщо його дуже багато, нічого гарного користувачу не дасть. Проблема існує. Але Інтернет - не казино, не наркотик, це лише можливість провести свій вільний час, пізнати щось нове, поспілкуватися, посміятися над весе­лими картинками й анекдотами, знайти нових друзів чи роботу. А зви­кання може статися до чого завгодно.

Чи потрібно дитині місце, де у нього буде багато друзів, де у нього буде маса цікавих бесід, де можна знайти чимало корисної інформації? Чи може він звикнути до того, де йому будуть доступні для перегляду всі твори мистецтва, величезні бібліотеки, музика, кіно, ігри? Чи буде він прагнути до цього міста частіше, бажаючи знов поговорити, відпо­чити, узнати останні новини? І зовсім не так буде страшно і драматично, якщо це місце зветься Інтернетом. Ми, дорослі, які грають величезну роль у становленні дитини як особистості, повинні допомогти дитині не загубитися в цьому величезному світі, адже, хочемо ми цього, чи не хо­чемо, але дитина буде житиме в інформаційному просторі, а, як відомо, хто володіє інформацією, той володіє світом.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 483 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Логика может привести Вас от пункта А к пункту Б, а воображение — куда угодно © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2227 - | 2156 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.