Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Основні терміни теми, їх методика подання вчителем.




Лекційно-практичне заняття

з предмету «Методика викладання інформатики»

до теми:

«Інтернет»

(спеціальність 5.010102 «Початкове навчання»)

 

Практичне заняття з теми:

 

Інтернет

Мета: -повторити інформацію про всесвітню мережу, інтернет, можливості інтернету;

-закріпити навики роботи в інтернеті: перегляд інформації на сайті, перехід до інших сторінок сайту, до сторінок інших сайтів,;

- ознайомитись з алгоритмами пошуку потрібної інформації в Інтернеті, створення поштової скриньки, створення і надсилання листа, одержання листа.

Обладнання: презентація теми «Інтернет»

Література:

1. Вильямс Р., Маклин К. Компьютеры в школе. - М., 1998.

2. Посібник «Твій помічник у комп’ютерному світі» - Донецьк, 2009. – 32 стор.

3. Коршунова О.В. Інформатика. 2 клас: Зошит-конспект.- Харків: ФОП Співак Т.К., 2008. – 58 стор.

4. Коршунова О.В. Інформатика. 4 клас: Зошит-конспект.- Харків: ФОП Співак Т.К., 2008. – 64 стор.

5.

6. Катышева И.А. Вопросы компьютеризации образования // Вопросы психологии. -1986. - №5. -С. 73.

7. Красильникова В.А. Информатизация образования: понятийный аппарат //Информатика и образование. -2003. - №4. - С. 22.

8. Матюшкин А.М. Актуальные вопросы компьютеризации в обучении // Вопросы психологии. - 1986. - №5. -С.65-67.

9. Стариченко Б.Е. Компьютерные технологии в образовании: инструментальные системы педагогического назначения: Учебное пособие - Екатеринбург, 1997. – 108 с.

Перебіг заняття

Основні поняття Internet.

Назва Internet (від англ.inter-між, netмережа) говорить сама за себе: Internet –це мережа мереж. Вона забезпечує обмін інформацією між комп’ютерами, що входять до неї, незалежно від типу і використовуваної операційної системи. Для того щоб усі комп’ютери мережі „ розуміли) один одного, вони мають використовувати єдиний набір правил, що визначають спосіб обміну інформацією. Такий набір правил називається протоколом.

Word Wide Web (WWW), або просто Web, у перекладі означає „всесвітня павутина”(мережа).

Web –це всесвітня інформаційна мережа, що являє собою великий набір взаємопов’язаних один з одним документів. Вони називаються Web – сторінками і розміщені на сотнях тисяч комп’ютерів – Web- серверах, розкиданих по всьому світу. Для перегляду Web – сторінок використовуються програми-клієнти, що називаються Web- броузерами (від англ. to browse-переглядати, перегортати). Найпопулярнішими зараз Web-броузерами є internet Explorer (від англ. Explorer-дослідник) фірми Microsoft і Netscape Navigator (від англ. Navigator – навігатор) фірми Netscape.

Web – одна з найновіших інформаційних служб Internet, що швидко здобули широку популярність. Вона була розроблена в 1980 році в європейській лабораторії фізики елементарних частинок. Співробітник цієї лабораторії Тім Бернес Лі створив програму, яка дозволила зв’язати документи один з одним за допомогою введення в них посилань одного на одного (саме у такий спосіб, вважав він, організована інформація в людському мозку). Так з’явилося поняття гіпертексту (англ.. hypertext) Префікс „гір ер” означає „більше ніж”, тобто гіпертекст – це більше, ніж звичайний текст.

Гіпертекст – це текст (документ), в якому містяться посилання на інші документи.

Основні терміни теми, їх методика подання вчителем.

Якщо два чи більше комп'ютерів об'єдна­ти між собою, то отримаємо КОМП'ЮТЕРНУ МЕРЕЖУ.

- Для чого це робити?

Щоб передава­ти інформацію на близьку чи далеку відстань, спілкуватися за допомогою комп'ютера, ко­ристуватися спільною технікою (наприклад, якщо користувачів багато, а принтер чи ска­нер один) та багато чого іншого. Мережі та­кож об'єднують між собою.

Отже, ІНТЕРНЕТ - це багато комп'ютерних мереж по всьому світу, які об'єднані між собою. Уяви собі, за допомогою Інтернету люди всього світу, незважаючи на кордони, не відходячи від свого комп'ютеру, мо­жуть шукати потрібну інформацію, обмінюватись книжками (звісно, електронними!), писати листи, спілкуватися, купувати потрібні речі та багато іншого.

Об'єднання різних комп'ютерних мереж стало можливо за допомо­гою використання протоколу ТСР/ІР (читаєтся «ті-сі-пі/ай-пі»).

ПРО­ТОКОЛ - це «мова», яку використовує комп'ютер для обміну інфор­мацією при роботі в мережі. Щоб різні комп'ютери могли працювати разом, вони повинні «розмовляти» однією «мовою», тобто використо­вувати один протокол.

Спеціальна програма - БРОУЗЕР - допомагає пред­ставити інформацію так, щоб ви змогли її прочитати. Найрозповсюдженіший браузер – Internet Explorer, позначений ось такою позначкою:

 

 

Вся інформація в Інтернеті розміщується на так званих сайтах. ВЕБ-САЙТ чи просто САЙТ (англ. website, от web — павутина і site — «місце») - це одна чи декілька веб-сторінок, які можна прочитати в ін­тернеті. Сторінки мають загальну адресу (наприклад, www.уandeх.ru), загальну тему, оформлення чи таке інше. Всі сайти, які можна відкри­ти та переглянути в Інтернеті - це і є Всесвітнє павутиння.

Перехід з сайту на сайт проходить за допомогою так званих ГІПЕР-ТЕКСТОВИХ ПОСИЛАНЬ. Посиланням може бути текст, картинка, чи будь-який інший об'єкт. Його частіше виокремлюють підкресленням чи фарбуванням в інший колір. Коли підведеш курсор до такого посилан­ня, замість стрілочки з'явиться рука, а коли натиснеш на мишу - мож­на перейти на інший сайт.

Cпробуємо дізнатися, що ти, учень початкової школи, ще зовсім (як гадають дорослі) маленька дитина, зможеш зробити за допо­могою Інтернету.

По-перше, звісно це - пошук інформації.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 328 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Лучшая месть – огромный успех. © Фрэнк Синатра
==> читать все изречения...

2257 - | 2143 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.