Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Канд.н. із соц.ком., асистент Куцевська О. С. (експерт).




Актуальність обраної теми дисертаційного дослідження Анастасії Носко полягає в тому, що по-перше, пора паперового виготовлення інформації рішуче йде в минуле, а та, що приходить на зміну їй – пора електронного створення інформації, – не залишає відбитків авторської роботи над текстом. А. Носко, взявши для дослідження творчість письменників, які ще належали до паперової ери – І.Франка, Л.Українки, М.Коцюбинського, Б.Лепкого, В.Стефаника – ґрунтовно простежила процеси саморедагування, розуміючи під ними «і певне інтуїтивне відчуття власного хисту, і життєвий досвід, освіченість, природні нахили та здібності автора, а також багатогранність та неповторність виявів психічних явищ, які лежать в основі будь-якої діяльності» (с. 6). Від молодшої генерації авторів – від О. Забужко, Ю. Андруховича, С. Жадана, Л.Дереша та багатьох інших – рукописної спадщини, напевне, загалом не зостанеться – усі їхні тексти не рукотворні, а комп’ютеризовані. Відтак, у авторки дисертації була унікальна нагода долучитися до процесу саморедагування видатних письменників сучасності.

По-друге, в Україні в час панування ринкових відносин у видавництвах з’явилася практика спрощення інституту редакторства, а це негативно позначилося на відпрацьованому роками процесі редакторської підготовки визначеної публікації до друку. Відбулося характерне самоусунення досвідчених редакторів від активної праці, що поклало на авторів редакторські обов’язки. Отже, на передній план у редакцій і видавництв виступила потреба в пошуку відмінних текстів професійно ерудованих авторів, які спроможні виготовити винятковий першотвір. У зв’язку з вище зазначеним констатуємо своєчасність звернення дисертантки до проблем авторського редагування.

Результати дисертаційного дослідження викладені в трьох основних розділах та вагомих додатках, які заслуговують окремої уваги. Опрацьований дисертанткою матеріал, уміщений на 160 сторінках містить розроблені А.Носко і схеми механізму процесу авторського редагування, і соціокультурну модель процесу авторського редагування письменників кін. ХІХ – поч. ХХ ст., і цитатні матеріали з листів І.Франка, Л.Українки, М.Коцюбинського, Б.Лепкого та В.Стефаника.

Варто підкреслити: авторка дослідження уміє аналізувати, систематизувати факти, вибудовувати свою наукову концепцію. У висновках вона самостійна. Рекомендуємо дисертацію до захисту.

4. К.філол.н., доцент Кравченко О. Л. (експерт)

Актуальність і новизна поданого до розгляду дослідження не підлягає сумніву. Історія редагування в Україні практично не досліджена, наразі немає жодної розвідки, в якій би системно висвітлювалися питання становлення редагування як науки в теоретичному й історичному аспектах.

Порушена дисертанткою тема, безумовно, розв’язує низку проблем у цьому плані. Зокрема, з позицій історичного книгознавства: обраний період передував науковому осмисленню редакторської діяльності і, як правильно зазначила Анастасія Михайлівна, емпіричний досвід саморедагування класиків української літератури став основою теорії редагування.

З іншого боку, дослідження розбудовує теорію редагування. Тут особливо хотілося відзначити підрозділ 2.1. Блок управління, де чітко й умотивовано виведено суб’єктивні фактори авторського редагування. Крім того, заслугою дисертантки є те, що вона висвітлила редакторську роботу письменника над власними творами на всіх етапах редакційно-видавничого процесу від підготовчого до поліграфічного, зачепивши навіть питання саморедагування оприлюднених творів.

Дослідження Носко Анастасії Михайлівни – цілісне, сформоване, самостійне і заслуговує на те, щоб рекомендувати його до захисту.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-17; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 290 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Либо вы управляете вашим днем, либо день управляет вами. © Джим Рон
==> читать все изречения...

2229 - | 1966 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.029 с.