Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Будова і принцип дії приладу




 

Основні вузли приладу (рис.5- 1) змонтовані на вертикальній плиті 4, яку встановлено на литій стійці 2, що закріплена на основі приладу 1. Органи керування і мікроамперметр знаходяться на передній панелі 12. Електродвигун змонтований в корпусі 3, має амортизатор для зменшення вібрацій.

 

Рис.5-1. Прилад ДП- 16А (вид спереду) Рис.5-2. Прилад ДП- 16А (вид ззаду)

Обертання на робочий вал 6 передається за допомогою круглопасової передачі. Верхня частина валу 6 встановлена на двох шарикопідшипниках в шпинделі 5, має різьбовій отвір, в який закручується вузол досліджуваного підшипника. На вузлі встановлюють і закріплюють гвинтами вантажі вагою 10Н або 20Н. На вантажах закріплені повідки, які входять в сідловину плоскої вимірювальної пружини 7. Під дію моменту сил тертя в досліджуваному підшипнику підшипниковий вузол разом з вантажем повертаються на деякий кут і через поводок діє на плоску вимірювальну пружину 7, прогинаючи її кінець, на якому закріплена шторка, що змінює величину світлового потоку, який падає на фотокатод 8. Величина сили струму фотокатода реєструється мікроамперметром приладу і характеризує величину моменту сил тертя.

Крива 1 – частота обертання.

Крива 2 – момент при положенні тумблера “1”.

Крива 3 – момент при положенні тумблера “2”.

Рис.5-3. Тарувальний графік мікроамперметра по моменту і швидкості

Зміна співвідношення радіального і осьового навантажень здійснюється поворотом плити 4 на 90° у вертикальній площині. Поворот плити здійснюється рукояткою 14 (рис. 5-2)з пружинним фіксатором. З протилежного боку стійки змонтований сектор 2 (рис. 5-2)з пазами, які дозволяють фіксувати положення плити через кожні 15°.

Регулювання частоти обертання валу двигуна здійснюється поворотом ручки 13 (рис.5-1).

Величина частоти обертання вала визначається за допомогою мікроамперметра і тарувального графіка (рис. 5-3). На лицевій панелі 12 (рис. 5-1) приладу розмішені мікроамперметр, ручка регулювання швидкості 13, контрольна лампочка, запобіжник, тумблери.

Тумблером "сеть" прилад вмикається в мережу постійного струму напругою 110В. Тумблер “1”, “2” призначений для вимірювання моменту сил тертя при різній чутливості мікроамперметра. Тумблером "двигатель" вмикається електродвигун приладу. Тумблером "скорость-момент" здійснюється перемикання мікроамперметра з вимірювання сили струму тахогенератора (швидкість обертання підшипника) на вимірювання сили струму фотодіода (вимірювання моменту тертя).

 

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 389 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Ваше время ограничено, не тратьте его, живя чужой жизнью © Стив Джобс
==> читать все изречения...

2243 - | 2190 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.