Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Історія путивльського коледжу




 

 

На мальовничих берегах швидкоплинного Сейму, що на Сумщині, розташоване одне з найдавніших міст України – тисячолітній Путивль. Місто, яке овіяне легендами і має велику історичну та поетичну славу.

Поетичне життя Путивлю подарували невідомий геній – автор «Слова о полку Ігоревім» та О.С. Пушкін в трагедії «Борис Годунов». На художніх полотнах Миколи Реріха і Петра Левченка відображена казкова краса міста, його природа.

Путивльщина займає важливе місце в багатовіковій історії нашої країни.

Історично-культурна спадщина краю знаходиться у нерозривному зв’язку з мальовничим ландшафтом, родючими полями та працьовитими людьми, справжніми патріотами своєї землі.

Історія навчального закладу починається з 1894 року, коли в Путивлі місцевим купцем-меценатом М.С. Маклаковим на власні кошти було відкрито ремісниче училище для дітей міщан. Хлопців тут навчали майстерності столярів-краснодеревщиків, а дівчат - мистецтву білошвачок.

Сьогодні ця споруда з елементами стилю готики є прикрасою Путивля, пам’ятником архітектури і одним з навчальних корпусів коледжу.

Після революції ремісниче училище продовжувало свою роботу, але готувало помічників машиністів паровозів для південно-східної залізниці.

В 1931 році з Маріуполя до Путивля було переведено хіміко-технологічний технікум по підготовці техніків та лаборантів для консервних і цукрових заводів.

З 1933 року, коли коледж було перейменовано на плодоовочевий технікум, тут готували техніків-технологів, товарознавців та бухгалтерів для плодоовочевої торгівлі і переробної галузі.

Напружена і плідна праця педагогічного колективу коледжу призупинилася лише в лихоліття Великої Вітчизняної війни з липня 1941 року до осені 1944 року. Потім було відновлено будівлю коледжу, чотирьох його гуртожитків і поновилося навчання.

З роками навчальний заклад став центром культурного життя міста і продовжував готувати спеціалістів для системи Головплодовочторгу, а в 1956 році, після реорганізації системи, його підпорядковано Міністерству торгівлі України.

У зв’язку із зміною профілів підготовки кадрів на пропозицію обласної агропромради та відповідно до наказу Держагропрому України від 04.09.1990 року №190 Путивльський плодоовочевий технікум перейменовано в Путивльський сільськогосподарський технікум і відкрито нові спеціальності: ветеринарна медицина та зоотехнія.

Згідно з наказом Мінагрополітики України від 30 березня 2000 року № 20 Путивльський сільськогосподарський технікум перейменовано в Путивльський державний аграрний технікум.

У квітні 2000 року Путивльський державний аграрний технікум акредитований Міністерством освіти і науки України як вищий навчальний заклад I рівня акредитації по підготовці фахівців за ліцензованими спеціальностями з освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст».

Наказом Міністерства аграрної політики України № 180 від 19 червня 2003 року Путивльський технікум став підрозділом Сумського національного аграрного університету і має назву Путивльський технікум СНАУ.

Наказом Міністерства аграрної політики України від 18.10.04р. № 367 Путивльський технікум Сумського національного аграрного університету перейменовано у Путивльський коледж Сумського національного аграрного університету.

У різні періоди директорами коледжу були:

- До 1941 року директором навчального закладу був - Сідельніков Олексій Олександрович,

- з 1941 по 1944 рік директор - Степаненко Дмитро Якович

- з 1944 по 1958 рік директор - Семашко Олександр Сергійович

- з 1958 по 1960 рік директор - Горбунко Петро Павлович

- з 1960 по 1962 рік директор - Павлов Володимир Георгійович

- з 1962 по 1964 рік директор - Чисменська Галина Петрівна

- з 1964 по 1979 рік директор - Бірюков Петро Гаврилович

- з 1979 по 1984 рік директор - Галайда Леонтій Миколайович

- з 1984 по 1990 рік директор - Кривоший Микола Васильович

- з 1990 по 1991 рік директор - Євтушенко Микола Васильович

- з 1991 по 2006 рік директор - Сутулін Микола Григорович

- з 2006 по 2012 рік директор - Пилипенко Сергій Петрович

- з 2013 року директор - Тельонков Олександр Євгенович

За роки існування навчальний заклад підготував понад 20 тис. фахівців різного профілю, що працюють не тільки в Україні, а й далеко за її межами.

Путивльський коледж Сумського НАУ займає достойне місце в системі підготовки фахівців для агропромислового комплексу України і, зокрема, її північного регіону. Головною метою своєї праці колектив навчального закладу бачить відповідність навчально-виховного процесу сучасним вимогам життя, а програмою дії колективу є національна доктрина розвитку освіти.

Реагуючи на потреби розвитку інфраструктури регіону, удосконалюючи підготовку фахівців зі спеціальностей «Бухгалтерський облік», «Комерційна діяльність», «Зберігання, консервування та переробка плодів і овочів», «Ветеринарна медицина» коледж в останні роки розпочав підготовку спеціалістів зі спеціальності «Правознавство», а також розпочато підготовку фахівців за заочною формою навчання зі спеціальностей: «Бухгалтерський облік», «Комерційна діяльність», «Правознавство»

Путивльський коледж Сумського НАУ тісно співпрацює з Сумським національним аграрним університетом (СНАУ). Це дає можливість нашим випускникам отримувати повну вищу освіту за скороченим терміном. На базі коледжу працює навчально-консультативний пункт Сумського НАУ.

З метою покращення відбору абітурієнтів і прискорення адаптації першокурсників організовано роботу очно-заочних підготовчих курсів з усіх ліцензованих спеціальностей.

Оскільки ринок праці потребує практично підготовлених спеціалістів широкого спектру умінь і навичок, студенти під час навчання, крім основної, можуть отримати за власним бажанням додаткові робітничі професії: оператор комп’ютерного набору; водій категорій А, В; продавець; бухгалтер; бджоляр. Коледж успішно співпрацює з центром зайнятості населення.

Розуміючи всю важливість інформаційних технологій для підготовки сучасних спеціалістів, створюється єдина комп’ютерна мережа коледжу, впроваджуються у навчальний процес Internet – технології, діє Internet клуб.

Навчально-матеріальна база коледжу зорієнтована на забезпечення теоретичного і практичного навчання. Працює виробничий модуль по переробці плодів, овочів; започатковані виробничо-дослідницькі ділянки; модернізовано ветеринарну клініку.

Колектив коледжу завжди бере активну участь в конкурсах, акціях, заходах, які проводяться Навчально-методичним центром, обласними і районними організаціями.

Отже, у Путивльському коледжі Сумського НАУ створено працездатний колектив, який розуміє свою роль у навчанні і вихованні молоді, уявляє задачі і шляхи досягнення мети формування сучасного фахівця.

 

Ми з оптимізмом і надією дивимось у майбутнє.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 577 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

2294 - | 2151 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.