На мальовничих берегах швидкоплинного Сейму, що на Сумщині, розташоване одне з найдавніших міст України – тисячолітній Путивль. Місто, яке овіяне легендами і має велику історичну та поетичну славу.
Поетичне життя Путивлю подарували невідомий геній – автор «Слова о полку Ігоревім» та О.С. Пушкін в трагедії «Борис Годунов». На художніх полотнах Миколи Реріха і Петра Левченка відображена казкова краса міста, його природа.
Путивльщина займає важливе місце в багатовіковій історії нашої країни.
Історично-культурна спадщина краю знаходиться у нерозривному зв’язку з мальовничим ландшафтом, родючими полями та працьовитими людьми, справжніми патріотами своєї землі.
Історія навчального закладу починається з 1894 року, коли в Путивлі місцевим купцем-меценатом М.С. Маклаковим на власні кошти було відкрито ремісниче училище для дітей міщан. Хлопців тут навчали майстерності столярів-краснодеревщиків, а дівчат - мистецтву білошвачок.
Сьогодні ця споруда з елементами стилю готики є прикрасою Путивля, пам’ятником архітектури і одним з навчальних корпусів коледжу.
Після революції ремісниче училище продовжувало свою роботу, але готувало помічників машиністів паровозів для південно-східної залізниці.
В 1931 році з Маріуполя до Путивля було переведено хіміко-технологічний технікум по підготовці техніків та лаборантів для консервних і цукрових заводів.
З 1933 року, коли коледж було перейменовано на плодоовочевий технікум, тут готували техніків-технологів, товарознавців та бухгалтерів для плодоовочевої торгівлі і переробної галузі.
Напружена і плідна праця педагогічного колективу коледжу призупинилася лише в лихоліття Великої Вітчизняної війни з липня 1941 року до осені 1944 року. Потім було відновлено будівлю коледжу, чотирьох його гуртожитків і поновилося навчання.
З роками навчальний заклад став центром культурного життя міста і продовжував готувати спеціалістів для системи Головплодовочторгу, а в 1956 році, після реорганізації системи, його підпорядковано Міністерству торгівлі України.
У зв’язку із зміною профілів підготовки кадрів на пропозицію обласної агропромради та відповідно до наказу Держагропрому України від 04.09.1990 року №190 Путивльський плодоовочевий технікум перейменовано в Путивльський сільськогосподарський технікум і відкрито нові спеціальності: ветеринарна медицина та зоотехнія.
Згідно з наказом Мінагрополітики України від 30 березня 2000 року № 20 Путивльський сільськогосподарський технікум перейменовано в Путивльський державний аграрний технікум.
У квітні 2000 року Путивльський державний аграрний технікум акредитований Міністерством освіти і науки України як вищий навчальний заклад I рівня акредитації по підготовці фахівців за ліцензованими спеціальностями з освітньо-кваліфікаційним рівнем «молодший спеціаліст».
Наказом Міністерства аграрної політики України № 180 від 19 червня 2003 року Путивльський технікум став підрозділом Сумського національного аграрного університету і має назву Путивльський технікум СНАУ.
Наказом Міністерства аграрної політики України від 18.10.04р. № 367 Путивльський технікум Сумського національного аграрного університету перейменовано у Путивльський коледж Сумського національного аграрного університету.
У різні періоди директорами коледжу були:
- До 1941 року директором навчального закладу був - Сідельніков Олексій Олександрович,
- з 1941 по 1944 рік директор - Степаненко Дмитро Якович
- з 1944 по 1958 рік директор - Семашко Олександр Сергійович
- з 1958 по 1960 рік директор - Горбунко Петро Павлович
- з 1960 по 1962 рік директор - Павлов Володимир Георгійович
- з 1962 по 1964 рік директор - Чисменська Галина Петрівна
- з 1964 по 1979 рік директор - Бірюков Петро Гаврилович
- з 1979 по 1984 рік директор - Галайда Леонтій Миколайович
- з 1984 по 1990 рік директор - Кривоший Микола Васильович
- з 1990 по 1991 рік директор - Євтушенко Микола Васильович
- з 1991 по 2006 рік директор - Сутулін Микола Григорович
- з 2006 по 2012 рік директор - Пилипенко Сергій Петрович
- з 2013 року директор - Тельонков Олександр Євгенович
За роки існування навчальний заклад підготував понад 20 тис. фахівців різного профілю, що працюють не тільки в Україні, а й далеко за її межами.
Путивльський коледж Сумського НАУ займає достойне місце в системі підготовки фахівців для агропромислового комплексу України і, зокрема, її північного регіону. Головною метою своєї праці колектив навчального закладу бачить відповідність навчально-виховного процесу сучасним вимогам життя, а програмою дії колективу є національна доктрина розвитку освіти.
Реагуючи на потреби розвитку інфраструктури регіону, удосконалюючи підготовку фахівців зі спеціальностей «Бухгалтерський облік», «Комерційна діяльність», «Зберігання, консервування та переробка плодів і овочів», «Ветеринарна медицина» коледж в останні роки розпочав підготовку спеціалістів зі спеціальності «Правознавство», а також розпочато підготовку фахівців за заочною формою навчання зі спеціальностей: «Бухгалтерський облік», «Комерційна діяльність», «Правознавство»
Путивльський коледж Сумського НАУ тісно співпрацює з Сумським національним аграрним університетом (СНАУ). Це дає можливість нашим випускникам отримувати повну вищу освіту за скороченим терміном. На базі коледжу працює навчально-консультативний пункт Сумського НАУ.
З метою покращення відбору абітурієнтів і прискорення адаптації першокурсників організовано роботу очно-заочних підготовчих курсів з усіх ліцензованих спеціальностей.
Оскільки ринок праці потребує практично підготовлених спеціалістів широкого спектру умінь і навичок, студенти під час навчання, крім основної, можуть отримати за власним бажанням додаткові робітничі професії: оператор комп’ютерного набору; водій категорій А, В; продавець; бухгалтер; бджоляр. Коледж успішно співпрацює з центром зайнятості населення.
Розуміючи всю важливість інформаційних технологій для підготовки сучасних спеціалістів, створюється єдина комп’ютерна мережа коледжу, впроваджуються у навчальний процес Internet – технології, діє Internet клуб.
Навчально-матеріальна база коледжу зорієнтована на забезпечення теоретичного і практичного навчання. Працює виробничий модуль по переробці плодів, овочів; започатковані виробничо-дослідницькі ділянки; модернізовано ветеринарну клініку.
Колектив коледжу завжди бере активну участь в конкурсах, акціях, заходах, які проводяться Навчально-методичним центром, обласними і районними організаціями.
Отже, у Путивльському коледжі Сумського НАУ створено працездатний колектив, який розуміє свою роль у навчанні і вихованні молоді, уявляє задачі і шляхи досягнення мети формування сучасного фахівця.
Ми з оптимізмом і надією дивимось у майбутнє.