Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Поняття реклами у специфічній літературі




 

Закон України «Про рекламу» визначає, що реклама – це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару [18].

Рекламу можна визначити, як оповіщення людей всілякими способами для створення широкої популярності чого-небудь або кому-небудь, інформацію про визначні події економічного, культурного, політичного життя з метою викликати активну участь в них людей. Про те, що таке явище реклами, можна міркувати вічно, що підтверджує безліч думок щодо цієї проблеми. Кожен по-своєму розглядає її: хтось оцінює погляду якісного продукту, хтось − як передачу інформації. У пропонованій праці її розглянуто в аспекті мистецтва, мистецтва слова.

Реклама є невід'ємною частиною нашого життя. Вона всюди: по телевізору, на рекламних щитах, у під'їздах, на радіо. Усі звертають увагу на якісну, зроблену зі смаком, з гумором рекламу, але водночас актуалізує увагу й реклама груба, неетична, деколи безграмотна. Нікого вже не дивує ненормативний характер реклами. Нині зовсім не існує таке поняття, як етика рекламних звернень. Редакції газет завбачливо вказують внизу рекламних статей: «редакція відповідальності за зміст рекламних звернень не несе». Недобросовісна і недостовірна реклама, багаторазово підсилена на телевізійних екранах, не раз призводила до небажаних підсумків − втрачали віру потенційні покупці, а разом з нею втрачалася і довіра до каналу поширення рекламних повідомлень. Чому так відбувається? У громадськості вже увійшло в звичку лаяти вітчизняну рекламу, і, треба визнати, вона це дійсно заслужила. Лають і за форму, і за зміст, і за те, що рекламують не те, не для тих і не так, і за погану мову. При складанні рекламного тексту необхідно враховувати багато моментів, зокрема, невичерпність можливостей нашої мови, оптимальну композиційну структуру, психологію впливу на споживача. Адже рекламний текст читається по-особливому. У наш час на це не завжди звертають увагу укладачі текстів реклами. «Реклама − найважливіша проблема нашого часу. Реклама − це бог сучасної торгівлі і промисловості. Поза реклами немає порятунку. Однак реклама − це мистецтво дуже нелегке, вимагає великого такту» [ 4, с. 425 ]. Тему реклами та оголошень в сучасних ЗМІ розробляли багато вчених. Ця ґрунтовно освітлена в багатьох виданнях. У цій сфері працювали відомі фахівці З. Фрейд, Р. Якобсон, Д. Лотман, З. Шеннон.

Найперші документи писемної історії вже свідчили про рекламну практику. У Єгипті в 3320 до н.е. торговці слоновою кісткою закликали покупців у такий спосіб: «Дешевий, дуже дешевий в цьому році благородний ріг велетів пралісів Ехекто. Ідіть до мене, жителі Мемфіса, і дивуйтеся, помилуйтеся і купіть!» [4; c. 4 ]. У Древній Греції для жителів Афін призначалася така «рекламна» пісня: «Щоб очі сяяли, щоб червоніли щоки, щоб надовго зберігалася дівоча краса, розумна жінка купуватиме косметику за розумними цінами у Ексліптоса» [4; c4]. Поворотним пунктом в історії реклами став 1450 рік, коли Йоганн Гутенберг винайшов друкарський верстат. Вперше рекламне оголошення надрукували в 1622 році в газеті «Weekly News» («Уїклі ньюс»). Це була перша англомовна газета. Видання «Tatler» радило авторам текстів: «Велике мистецтво написання рекламних оголошень полягає у відшуканні правильного підходу, щоб захопити увагу читача, без чого добра звістка може виявитися непоміченою або загубитися серед повідомлень про банкрутство» [ 4; c4]. У Російській Імперії перші рекламні оголошення з'явилися в петровських «Відомостях». Наприклад, реклама про престижному курорті: «Понеже оні води зціляють разлічния жорстокої хвороби, а саме: цинготний, іпохондрію, жовч, безсільство шлунка, блювоту...» [7].






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 323 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Студент может не знать в двух случаях: не знал, или забыл. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2806 - | 2372 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.