ВСТУП.. 3
РОЗДІЛ 1. 5
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ВИВЧЕННЯ РЕКЛАМИ.. 5
1.1. Поняття реклами у специфічній літературі 5
1.2. Завдання та функції реклами. 7
РОЗДІЛ 2. 10
ЛІТЕРАТУРНА ГРАМОТНІСТЬ ТЕКСТУ В РЕКЛАМІ 10
2.1. Порушення мовної норми в рекламі 10
2.2. Художні засоби в рекламі 22
ВИСНОВКИ.. 26
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.. 28
ВСТУП
Створюючи рекламу виробник має на меті здійснити конкретний вплив на підсвідомість людини − потенційного споживача, і тим самим змусити його здійснити покупку. Дуже важливим етапом такого процесу є створення відповідного текстового повідомлення або звернення до цільової аудиторії. Варто відмітити, що мова рекламного звернення має бути лаконічною, але в той самий час змістовною. Крім того, текст рекламного звернення має носити цілеспрямований характер.
Унікальність такого явища, як реклама, в її надживучості. Навіть в періоди економічних криз вона не тільки процвітає, але і допомагає вижити тим, хто користується її послугами і слідує її рекомендаціям. Реклама – складний вид людської діяльності. Вироблена в її результаті продукція сформована, щоб виявляти вплив на підсвідомість людини. Вона відіграє в житті людини важливу роль. Реклама впровадилася непомітно і поступово стала невід'ємною частиною нашого життя. Куди б людина не йшла, що б вона не робила, реклама постійно з нею. Це плакати, стенди, афіші, вітрини, календарі і буклети. Панівне місце вона назавжди зайняла на телебаченні і радіо, в газетах і журналах, а також в мережі Інтернет.
Мова реклами – мова підсвідомості. Пряме звернення до свідомості споживача працює не тільки в рекламі товарів промислового призначення. Реклама товару широкого споживача «впечатує» образи продукції в підсвідомість людей, створюючи їхні символи, іміджі.
Реклама неодноразово ставала об’єктом лінгвістичного дослідження. Виконано цілу низку робіт, присвячених структурним, семантичним, жанровим, стилістичним і комунікативним особливостям рекламної мови і тексту. Зокрема, що до особливостей мови рекламних текстів, то такі дослідження актуальні не тільки через велику поширеність цього явища, але також з огляду на важливість реальності відбиття навколишньої дійсності в таких текстах. Усе це зумовлює актуальність пропонованої роботи.
Мета дослідження − з’ясувати особливості мови в рекламі у засобах масової інфрмації. Мета зумовила розв’язання таких завдань:
− з’ясувати специфіку поняття «реклама» у спеціальній літературі;
− виділити особливості мови у ЗМІ;
− окреслити порушення мовних норм у рекламі;
− з’ясувати специфічні риси художніх засобів у мові реклами.
Об’єкт дослідження − порушення мовної норми та використання художніх засобів у текстах реклами.
Предмет дослідження – особливості порушень мовних норм та використання художніх засобів у мові реклами.
Фактичним матеріалом для дослідження мовної норми та використання художніх засобів у текстах реклами стали публіцистичні матеріали: статті, рекламні тексти, історичні джерела.
Основними методами дослідження є описовий, структурний методи.
Наукова новизна роботи полягає в тому, що в ній було зроблено спробу проведення структурного аналізу сучасних українських рекламних текстів; з'ясовано причини, що зумовлюють порушення мовних норм у рекламі; простежено особливості функціонування художніх засобів, що зустрічаються в мові реклами.
Теоретичне значення роботи полягає в тому, що результати дослідження та висновки сприяють розробці проблем вивчення мови як суспільного явища в тісному зв'язку з практичною діяльністю людини.
Практична цінність роботи полягає у можливості використання основних положень роботи та зібраного мовного матеріалу на практичних заняттях. Результати дослідження можуть знайти також прикладне застосування в галузі рекламного бізнесу.
РОЗДІЛ 1
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ВИВЧЕННЯ РЕКЛАМИ