Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Поняття про множинне, ієрархічне та цілісне представлення системи.




Система – це комплекс взаємопов'язаних елементів та взаємозв’язків між ними, що утворюють цілісність, що є особливою єдністю з середовищем та є елементом «надсистеми», і цій цілісності притаманні властивості, мета цілі та функції не властиві окремим елементам.

Виходячи з визначень цієї групи систему S будемо розглядати у вигляді кортежу

, де

Μ – множина елементів системи, Xs – множина зв'язків між елементами системи, Xˉ̄s – множина зв'язків між елементами системи та зовнішнім середовищем, F – множина нових (системних) функцій, властивостей, призначень.

Структура – це множина частин або форм (елементів), які знаходяться у взаємодії та специфічному порядку у просторі і в часі елементів і зв'язків системи, необхідному для реалізації функцій. За топологією внутрішніх зв’язків розділяють такі структури: послідовні (а), паралельні (б), радіальні (в), кільцеподібні (г), типу повний граф (д), деревоподібні (е), незв’язані (є) (рис. 1.).

а

б в г

д е є

Рис. 1. Структури системи за топологією внутрішніх зв’язків

 

Іншою поширеною класифікаційною ознакою структур є її організація з точки зору управління. Для розгляду структур за управлінням введемо позначення:

- орган управління; – об’єкт управління.

За управлінням структури класифікують на: централізовані (а), децентралізовані (б), централізовані-розподілені (в), ієрархічні (г) (рис. 2).

а б в

д

Рис. 2. Структури системи за управлінням

Централізована структура передбачає реалізацію усіх процесів керування об’єктами в одному органі керування, який безпосередньо отримує інформацію про стани об’єктів і передає керуючі сигнали кожному з них. Важливою перевагою такого способу керування є можливість організації глобально-оптимального управління. Недоліком цього методу є необхідність великих об’ємів засобів накопичення, високої продуктивності органів керування.

Децентралізована структура будується за умови незалежності об’єктів керування. Система з такою структурою складається з відносно незалежних між собою підсистем. Недоліком такої структури є неможливість організації глобально-оптимального управління.

Особливістю централізованої розподіленої структури є те, що в ній зберігається основна перевага централізованого керування, а саме – передача керуючих сигналів на основі аналізу інформації про стани всіх об’єктів. Але на відміну від централізованої структури орган керування є розподіленим. Недоліком цієї структури є складність інформаційної взаємодії між елементами розподіленого органу керування, а також складність синхронізації елементів органів управління.

Проблема організації інформаційної взаємодії розподіленого органу управління розв’язується у ієрархічній структурі. Ієрархічна структура, це структура з підпорядкованістю, тобто з нерівноправними зв'язками. Основним недоліком цієї структури є її “консервативність” (будь-яка зміна в структурі вимагає великої кількості зусиль).

При діленні системи на підсистеми слід пам'ятати про правила такого розбиття:

- кожна підсистема повинна реалізовувати єдину функцію системи;

- виділена в підсистемі функція має бути зрозумілою незалежно від складності її реалізації;

- зв'язок між підсистемами повинен вводитися лише за наявності зв'язку між відповідними функціями системи;

- зв'язки між підсистемами мають бути простими (наскільки це можливо).

Число рівнів, число підсистем кожного рівня може бути різним. Проте завжди необхідно дотримуватись одного важливого правила: підсистеми, що безпосередньо входять в одну систему більш високого рівня, діючи спільно, повинні виконувати всі функції тієї системи, в яку вони входять.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 333 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2599 - | 2174 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.