Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Моделювання програмного коду

Для моделювання програмного коду використовується діаграма компонентів.

Компонентна діаграма – різновид діаграми реалізації, що моделює фізичні аспекти ОО систем. Вона показує організацію набору компонент і залежності між ними.

Елементами таких діаграм є компоненти і інтерфейси, а також відносини залежності і реалізації.

Компонент – фізична і замінювана частина системи, яка відповідає набору інтерфейсів і забезпечує реалізацію цього набору. Графічно він відображається як прямокутник з вкладками, що зазвичай включає ім'я.

 

 
 

 


Рисунок 3.5 Компонентна діаграма


3.2 Обґрунтування вибору засобів програмної реалізації

3.2.1 Основні правила написання WEB-додатків

Ґрунтуючись на існуючих аналогах і технології створення PHP додатків з можливістю зберігання даних у середовищі MySQL можна виділити основні правила написання web- додатків:

1. Зміст

Сайт повинен містити інформацію. Напевно, ви вже багато разів читали про це? Тоді, прочитайте ще раз і вдумайтеся - сайт повинен містити ІНФОРМАЦІЮ. Саме через неї користувачі прагнуть в Інтернет. Чим більше конкретної інформації, тим легше зібрати більшу аудиторію його відвідувачів. Гарний приклад такого підходу - це інформаційні ресурси, що містять велику кількість матеріалів певної тематики, і та такі, що мають власне доменне ім'я (відповідне до інформації, що в ньому використовується), створені фірмами окремо від своїх корпоративних сайтів і доменних імен. І вже рекламою й конкретними посиланнями з його приваблюючих користувачів на свій "діловий" сайт.

2. Оформлення

Хоча, є приказка, що по одежинці зустрічають, я зробив цей пункт другим після інформації. Але це зовсім не виходить, що оформлення сайту менш важливо. Перше, із чого починають оцінку сайту, це його зовнішній вигляд, а вже потім роблять висновки, вивчаючи вміст. Історія іміджевої реклами вже існує близько 200 років (не в нас, звичайно), а це багато чого значить. Сайт - особа фірми в Інтернет, і по якості оформлення будуть судити про вас. Крім акуратного виконання, існує ще безліч правил, які необхідно враховувати. Є технічні тонкості, наприклад - вага (розмір) графічних файлів, виправданість застосування деяких технологій. А є більше сховані: естетична цінність, креатив, правильність і сумісність колірного балансу, грамотність пропорцій і перспектив по обсязі й висвітленню. Плюс, небагато психології - правильне асоціативне сприйняття графічного оформлення, відповідно до тематики сайту й колірного рішення. Часто, це питання має більше значення, чим здається на перший погляд.

 

 

3. Структура й зручність навігації

Якщо цінність інформації можна зрівняти з діамантом, дизайн - з його оправою (хоча, іноді, діаманти є тільки частиною прикраси), то структуру й навігацію можна зрівняти з огранюванням каменю (правда, при огранюванні, камінь втрачає у вазі). Гарний сайт ретельно продуманий. Користувач повинен легко розуміти структуру сайту по його меню, а інструменти навігації сайту повинні бути зрозумілі. Добре, коли навігація враховує не тільки розділи сайту, але й зручність роботи з кожною його сторінкою. Гарний сайт не повинен з "порожніх" сторінок з повідомленнями про роботи, що ведуться, по наповненню.

4. Граматика й стиль у тексті

Помилки, помилки й погана літературна стилістика в тексті - неприпустимі на сайті. Не дотримання правил верстки тексту, підбора шрифтів і їхнього розміру - також знижують його оцінку користувачем.

5. Відновлення й поповнення вмісту

Щоб користувачі постійно верталися до вас, сайт повинен бути "живим". Відновлення застарілої інформації й поповнення нової повинне проводитися регулярно. Дуже добре, коли це доручено конкретній людині або колективу. Часто, це приводить до регулярних витрат - оплата кваліфікованого фахівця (web майстри) або регулярні платежі за "підтримку" сайту.

6. Якісне програмування

Мир різноманітний. І Інтернет теж. Існують різні броузеры й безліч їхніх версій, у користувачів різні розміри моніторів і різний дозвіл екранів, є різні кодування тексту й різні шрифти. Але все це не повинне бути перешкодою між користувачем і вашим сайтом. Гарний сайт не повинен містити зайвий код, а програмні рішення повинні працювати без помилок.

7. Інтерактивність.

Інтернет дозволяє вести спілкування в обох напрямках. Користувач завжди може звернутися із проханням або питанням, якщо є адреси електронної пошти. А своєчасна відповідь залишить гарне враження про сайт і його власників. Різні програмні рішення на вашому сайті, можуть ще більше сприяти підвищенню інтерактивності.

 

8. Правильна індексація й промоушн.

Більшість користувачів знаходять необхідну інформацію в пошукових системах і каталогах посилань. Гарний сайт повинен містити необхідні ключові слова й опис для пошукових систем, з урахуванням ефективного відкликання на запит користувача. А проведена рекламна компанія не повинна використати "спам".

9. Акуратне відношення до реклами на сайті

У рекламній системі можуть крутиться різні баннери, як по зовнішньому вигляді, так і по змісту. Може виникнути безглузда ситуація, якщо поруч із вашим логотипом виявиться реклама конкурента або сайту вільного "змісту".

10. Авторські права

Сайт, що використає чужі матеріали й дизайн, не викликає схвалення. Завжди погоджуйте з авторами своє бажання розмістити в себе на сайті матеріал, що сподобався. Звичайно, не буває заперечень, якщо вказується джерело, автор і проставлений посилання не його ресурс. Але, у кожному разі, запитуйте дозвіл на використання й помнете, що існує закон про авторські права.

11. Розміщення в Інтернет

Розміщення сайту - також дуже важливе питання. Корпоративний сайт або інформаційний ресурс, що не має свого доменного імені, не може викликати поваги. Розміщення сайту на безкоштовних серверах - привід задуматися про серйозність компанії. Ще одна тонкість - це пропускна здатність каналу в хост-провайдера і його далекість від потенційної аудиторії (наприклад, якщо сервер фізично перебуває в США). Все це виливається у швидкість завантаження вашого сайту. Також, не менш важливе питання - зручність і способи спілкування зі службою технічної підтримки. І, звичайно, список послуг і можливостей (бази даних, активні сторінки й т.п.), кількість надаваного місця й ціна.


Мови програмування WEB.

CSS. Каскадні таблиці стилів - спеціальна мова, що використовується для відображення сторінок, написаних мовами розмітки даних. Найбільш часто CSS використовують для візуальної презентації сторінок, написаних HTML та XHTML, але формат CSS може застосовуватися до інших видів XML-документів.

Специфікації CSS були створені та розвиваються Консорціумом Всесвітньої павутини.

CSS має різні рівні та профілі. Наступний рівень CSS створюється на основі попередніх, додаючи нову функціональність або розширюючи вже існуючи функції. Рівні позначаються як CSS1, CSS2 та CSS3. Профілі — сукупність правил CSS одного або більше рівнів створені для окремих типів пристроїв або інтерфейсів. Наприклад, існують профілі CSS для принтерів, мобільних пристроїв тощо.

CSS (каскадна або блочна верстка) прийшла на заміну табличній верстці веб-сторінок. Головна перевага блочної верстки — розділення змісту сторінки (даних) та їх візуальної презентації.

jQuery. Популярний JavaScript-фреймворк з відкритим програмним кодом. Він був представлений у січні 2006 року у BarCamp NYC Джоном Ресігом (John Resig). Використовується більш ніж 31% від 10,000 найбільш відвідуваних сайтів. jQuery є найбільш популярною бібліотекою JavaScript, яка потужно використовується на сьогоднішній день.

jQuery є вільним, відкритим програмним забезпеченням з подвійним ліцензуванням під MIT License та GNU General Public Licenseдругої версії. Синтаксис jQuery розроблений, щоб зробити орієнтування у навігації зручнішим завдяки вибору елементів DOM, створенню анімації, обробки подій, і розробки AJAX-застосувань. jQuery також надає можливості для розробників, для створення плагінів у верхній частині бібліотеки JavaScript. Використовуючи ці об'єкти, розробники можуть створювати абстракції для низькорівневого взаємодії та створювати анімацію для ефектів високого рівня. Це сприяє створенню потужних і динамічних веб-сторінок.

Основне завдання jQuery — це надавати розробнику легкий та гнучкий інструментарій кросбраузерної адресації DOM об'єктів за допомогою CSS та XPath селекторів. Також даний фреймворк надає інтерфейси для Ajax-застосувань, обробників подій і простої анімації.

3.2.3 Основні елементи Інтернет - ресурсу

За основу передачі інформації в Інтернеті був узятий HTML-код, який може формуватися (або змінюватися) сервером по запиту користувача (технології ASP, CGI) або ж самим користувачем (технологія JavaScript або jQuery). У HTML-коди можуть вставлятися коди інших технологій (це дуже важливий момент, на якому побудована практично вся реклама в інтернеті).

HTML. HTML – мова розмітки гіпертексту (Hyper Text Markup Language або скорочено HTML).

HTML-код – це звичайний текстовий документ, який містить в собі повну інформацію для браузера про параметри її виведення документа екран, і текстову інформацію web-документа, а також інформацію про місце зберігання графічної і звукової інформації на цьому сервері (іншому сервері або комп'ютері користувача) і параметрах її висновку у вікні браузера.

Відмічу, що графічні файли, в більшості своїй, зберігаються у форматах GIF і PNG, бо ці формати найекономічніші з графічних, і саме вони найпоширеніші формати графічної реклами в Інтернеті.

Гіперпосилання. HTML володіє однією чудовою властивістю, яка лежить в основі web-реклами, – гіперпосилання: проглядаючи один документ і зустрічаючи гіперпосилання (надалі просто посилання) користувач може по цьому посиланню перемкнутися на інший документ, на який веде це посилання.

Браузери. Браузер (від англ. browser - оглядач) – переглядач web-сторінок, який виконує завантаження з сервера потрібного користувачем документа; виконує викачування зображень, посилає різні інші запити і приймає відповіді. Браузер є посередником в спілкуванні користувача і web-вузла. Різні марки браузерів можуть по-різному інтерпретувати HTML-коди, можуть мати різний набір розширень, різну підтримку тих або інших функцій обробки коду на клієнтському комп'ютері і безліч інших нюансів, які часто роблять один і той же документ читабельним в одному браузері і абсолютно не читабельним в іншому.

На даний момент існують три найбільш популярних браузери: Microsoft Internet Explorer (ок. 50%), Mozilla Firefox(ок.20%), Google Chrome(ок.20%).

Види міжнародної реклами в Інтернеті.

Зараз як на Україні, так і за кордоном Інтернет стає активним учасником життя людини. Звичайно, на Заході це виявляється більше: там уже навіть ставлять експерименти з людьми, що повинні цілий рік жити на самоті і тільки комп'ютер та Інтернет покликані розважати їх.

За допомогою Інтернету знаходять родичів, спілкуються, одружуються, роблять покупки, будують величезні стани. Інтернет – блискуче місце для реалізації творчих прагнень. Інтернет добре сполучить у собі практично всі те, що вже придумало чи людство з успіхом це заміняє, це активне середовище.

Сполучаючи все це можна говорити і про рекламу.

Реклама досить швидко проникнула в Інтернет, практично відразу ж, як тільки він став доступний для широкого кола користувачів. Спочатку це термінали, Fido, e-mail, коли реклама була тільки поштовою, потім появу концепції WWW і бурхливий розвиток Інтернету у візуальній його частині. Зображення – от що захопило Інтернет, тепер це вже по більшому ступені web. Реклама вийшла на новий рівень – візуальний. З'явилися малюнки, аналоги звичайної друкованої реклами, потім малюнки-посилання і це відкрило нову сторону світу реклами. Якщо дотепер реклама була пасивної, то тепер вона стала активної. Поява CGI, Java, SWF ще більш додали активності новому дітищу комерції – Інтернет рекламі.

Однак, незабаром після того, як завершилися основні технологічні моменти постало питання: як робити правильну інтерактивну рекламу? Які методи застосовувати? З'явилися перші ресурси, що висвітлюють цю проблему. Спочатку в США, потім у Європі, а зараз починають з’являтися і у нас на Україні. Стало зрозуміло, що в більшості випадків такою рекламою займаються непрофесіонали: це або програмісти, або дизайнери, і, найчастіше, навіть професіонали в різних областях реклами, навіть у малому ступені не інформовані в такому понятті, як Інтернет-реклама.

У сфері Інтернет послуг Україна відстає не тільки по обсягу та рівню технічних засобів, але й за рівнем методів, застосовуваних в Інтернет-рекламі, але також в останні роки Україна робить великі кроки для підвищення свого рівня у web-технологіях.

Проте, поняття міжнародна Інтернет-реклама не означає, що це тільки реклама західних серверів на міжнародному рівні. У українському, та і не тільки в українському, Інтернеті рекламу можна розглянути з декількох боків:

1. Локальна Інтернет-реклама. Сюди можна віднести регіональні рекламні мережі. У такі мережі потрапляють тільки ті ресурси, які розташовані на території, що охоплюється цією мережею спочатку.

2. Міжнародна Інтернет-реклама. По суті, це вся решта реклама в Інтернеті.

Перед тим, як ми розглянемо кожний з цих пунктів детально слід дати пояснення деяким словам, які використовуються в інтернет-рекламі, деякі поняття включають деякі технічні моменти.

Advertiser (рекламодавець): Фізична, юридична або віртуальна особа, що розміщує за плату свою рекламу (у нашому випадку банер) на web-сайті видавця. Рекламодавець має свій (або не зовсім) web-сайт, на який веде посилання з розміщуваного банера.

Banner (банер, фантик): Графічний файл (GIF, JPG), що поміщається на web-сторінку і має гіперпосилання на іншу (рекламовану) сторінку. Як правило, має прямокутну форму. Для забезпечення швидкого завантаження банера, системи показів банерів зазвичай накладають на нього обмеження за розміром (наприклад не більше 15 Кілобайт). Отже зробити барвистий, анімований банер, та і ще укластися в жорсткі вимоги за розміром файлу часто буває непростим завданням. Найпоширеніший розмір банерів 468 на 60 пікселів, хоча крім цього існує неабияка кількість банерів інших розмірів. Поки офіційні стандарти на розміри банерів не прийняті, але вже давно існують рекомендації, яких варто дотримуватися.

Banner Advertising (баннерная реклама): Найефективніший спосіб розкручування (збільшення відвідуваності) web-сайту, а також могутній інструмент для створення/поліпшення іміджу компанії - продукції - послуг і т.д.

Branding (іміджева реклама): При іміджевій рекламі за допомогою банерів рекламодавець ставить за мету не залучення на свій сайт як можна більшої кількості відвідувачів, тобто створення/поліпшення свого іміджу серед користувачів мережі. Тут важливий не стільки відгук банера, скільки його здатність запам'ятовуватися і покращувати імідж рекламодавця.

Gif: Найпоширеніший графічний формат в Інтернеті. Найбільш популярний для створення банерів, оскільки дозволяє робити анімацію, прозорі області, через строкове завантаження. Даний формат має хороший алгоритм стиснення і дозволяє робити достатньо компактну графіку, що дуже важливе, оскільки зазвичай на банери накладаються строгі обмеження за розміром файлу (наприклад, до 15 кілобайт). Для банерів, що містять фотозображення, плавні переходи кольорів, іноді буває доцільно використовувати інший графічний формат - PNG.

Hit (хіт): Завантаження будь-якого елементу (html-документа, графічного файлу, java-аплета і т.д.) користувачем. Наприклад, якщо на сторінці присутньо 15 графічних елементів, то при її завантаженні балку-файл сервера зареєструє 16 хітів (15 картинок і 1 html документ).

Home Page (головна сторінка, початкова сторінка): початкова сторінка web-сайту. Як правило, посилання робляться саме на головну сторінку web-сайту, тому к-ть відвідин на цій сторінці зазвичай набагато більше, ніж на будь-якій іншій. По головній сторінці (обличчю web-сайту) відвідувач отримує уявлення про те, куди він потрапив, і що він може побачити на інших сторінках сайту.

PNG: Другий по популярності (після Gif) формат графічних файлів в Інтернеті. растровий формат збереження графічної інформації, що використовує стиснення без втрат. PNG був створений для заміни формату GIF, графічним форматом, який не потребує ліцензії для використання. Зазвичай файли формату PNG мають розширення.png.

Publisher (видавець): Web-сторінка, що показує за певну плату (або інші блага) рекламу рекламодавця (наприклад, банери з посиланням на сайт рекламодавця).

Site Frequency (частота відвідин сторінки): Усереднена величина, що вказує, як часто відвідувачі повертаються на web-сайт, що цілком характерний для сайтів із змістом, що регулярно оновлюється. Чим вище частота відвідин, тим швидше згоратимуть банери, оскільки в цьому випадку висока вірогідність показу банера одним і тим же відвідувачам кілька разів.

Site Reach (розмір аудиторії сайту): Кількість унікальних відвідувачів, що побували на сайті за певну кількість часу. Якщо web-сайт регулярно оновлюється, то у нього є хороший шанс знайти постійних відвідувачів (постійну аудиторію), відвідуючих web-сайт з певною частотою (Site Frequency). Чим більше розмір аудиторії, тим повільніше згоратимуть банери, що демонструються на даному сайті.

Targeting (вузьконаправлена реклама): Показ рекламного банера тільки певному кругу користувачів (цільовій аудиторії), найцікавішому для рекламодавця. Наприклад, крупні пошукові системи, що продають покази банерів по запитах користувача, визначають область його пошуку і показують йому банери, схожі з тематики. Рекламодавці прагнуть купувати покази банерів саме на узко- тематичних сайтах (або розділах сайтів), де переважна частина відвідувачів цікавиться заданим типом продукции/услуг. Такий вид реклами найбільш ефективний, хоч і більш дорогою.

Traffic (трафік, відвідуваність): Кількість відвідувачів web-сайту (або його певної сторінки) за одиницю часу (день, місяць і т.д.). Деякі вкладають в поняття трафіку не кількість відвідувачів, а кількість хітів за одиницю часу.

Visit and Visitor (відвідини і відвідувач): на багатьох сторінках висять лічильники, що показують кількість відвідин. Зазвичай, якщо один і той же користувач заходить на одну і ту ж сторінку кілька разів протягом короткого періоду часу (наприклад, в течію менш ніж 30 хвилин), то це вважатиметься як одні відвідини.

Web-page (web-сторінка, сторінка): Складова частина web-сайту. Фізично є HTML-файлом. Може містити текст, зображення, java-скріпти і інші web-елементи. Сторінка може бути статична або така, що динамічно згенерувала. У разі використання фреймів кожен фрейм вважається як окрема сторінка.

Web-Site (web-сайт, сайт, сервер, ресурс): Сукупність web-сторінок, об'єднаних по сенсу, навігаційно і що фізично знаходяться на одному сервері.

 

 

Висновки

Дана система може бути реалізована за допомогою мови високого рівня програмування Інтернет-додатків, яка підтримує реалізацію класів і можливість використання алгоритмів спадкоємства, агрегації і композиції. Система може бути описана в програмному середовищі Rational Rose і перетворена в програмний код при внесенні деяких доповнень.

Дана система може бути реалізована за допомогою мови високого рівня С++ або Delphi. Також для реалізації можна використати мови програмування для Інтернет-сторінок. Кожна з цих мов програмування підтримує реалізацію класів і можливість використання алгоритмів спадкоємства, агрегації і композиції. Система може бути описана в програмному середовищі Rational Rose і перетворена в програмний код при внесенні деяких доповнень

Інформація, необхідна для опису наочної області, залежить від реальної моделі і може включати відомості про персонал, абітуріентів, документи, тобто відомості про людей, місця, предмети, події і поняття.

В результаті виконаного аналізу інструментальних засобів виявили, що найбільш оптимальними засобами реалізації моделі з точки зору розробника є HTML, CSS та jQuery які і використовується для подальшого програмування.

З приведеного набору стандартних елементів сайту було обрано такі, що формують найкращий інтерфейс сайту. Розроблена функціональна структура сайту, проста та інтуїтивно зрозуміла.

 

 



<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Пример сводной формы по оценке ущерба от аварии на опасном производственном объекте | Устойчивость непрерывных систем управления
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 770 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2675 - | 2239 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.