Лекции.Орг


Поиск:
Мікробіологічна діагностика бруцельозу та сибірки
511. Доярка у розпалі епідемії грипу звернулася до лікаря зі скаргами на високу температуру, загальну слабкість, відсутність апетиту, біль у суглобах. Протягом 10 діб вона лікувалася з діагнозом “грип”. Але інфекціоніст запідозрив у неї бруцельоз. Завдяки якій реакції можна підтвердити діагноз?

А. Райта

В. Хеддльсона

С. Імунофлюоресценції

Д. Відаля

Е. Оухтерлоні

512. Територію старого худобомогильника, який не використовувався більше 50 років, планується відвести під житлове будівництво. Проте дослідження ґрунту показало наявність життєздатних спор збудника особливо небезпечного захворювання. Який із зазначених мікроорганізмів найбільш ймовірно міг зберігатися у ґрунті протягом такого тривалого часу?

А. Вrucella abortus

В. Francisella tularensis

С. Вacillus anthracis

Д. Yersinia реstis

Е. Mycobacterium bovis

513. При постановці біологічної проби та виявлення в мазках-відбитках з органів загиблих тварин стрептобацил, оточених капсулою, можна поставити діагноз:

А. Бруцельоз

В. Туляремія

С. Чума

Д. Сибірка

Е. Крупозна пневмонія

514. При плановому обстеженні доярок поставлена шкірно-алергічна проба Бюрне. Зазначена проба використовується для виявлення гіперчутливості до таких препаратів:

А. Бруцеліну

В. Туберкуліну

С. Альттуберкуліну

Д. Тулярину

Е. Антраксину

515. Ветеринарний фельдшер, що працює на тваринницькій фермі, звернувся до лікаря зі скаргами на болі в суглобах, лихоманку, нездужання, пітливість вночі. Хворіє майже місяць. Зважаючи на те, що хворий працює на тваринницькій фермі і відповідні скарги, лікар запідозрив у нього бруцельоз. Який матеріал, узятий від цього хворого, підлягає дослідженню в звичайній мікробіологічній лабораторії?

А. Сироватка крові

В. Спинномозкова рідина

С. Блювотні маси

Д. Сеча

Е. Випорожнення

516. Хворий, 34 роки, звернувся з приводу появи на обличчі карбункула. Дані огляду: нещільний, без болю набряк підшкірної клітковини, у центрі карбункула чорний струп, по периферії навколо карбункула розташовані везикулярні висипання. Мікробіологічне дослідження виявило наявність нерухомих стрептобацил, що здатні утворювати капсули. Які мікроорганізми є збудниками даної хвороби?

А. Вacillus megaterium

В. Stаphyloсoссus аurеus

С. Вacillus anthracoides

Д. Вacillus subtilis

Е. Вacillus anthracis

517. У ветеринарного лікаря після огляду загиблої корови через певний час на щоці з'явився карбункул чорного кольору. При мікроскопічному дослідженні його вмісту виявлені грампозитивні, розташовані ланцюжками палички з обрубленими кінцями, що нагадують бамбукову палицю. Який збудник має зазначені морфологічні і тинкториальні властивості?

А. P.vulgaris

В. С.perfringens

С. Y.pestis

Д. В. anthracis

Е. F.tularensis

518. Обстежуючи хворого, лікар поставив попередній діагноз “Сибірка. Шкірна форма”. У випадку, якщо попередній діагноз вірний, у мазках з екссудату карбункула, забарвлених за Граму можна знайти:

А. Великі фіолетового кольору палички з обрубленими кінцями, що розташовуються ланцюжками

В. Фіолетові палички, що розташовуються під кутом один до одного

С. Рожеві палички, що розташовуються в мазках безладно

Д. Палички рожевого кольору, біполярне забарвлення

Е. Рожеві, злегка вигнуті палички

519. До інфекційної лікарні доставлено ветеринарного лікаря з підозрою на бруцельоз. На підставі якого серологічного тесту можна підтвердити діагноз?

А. Реакції аглютинації Райта

В. Реакції аглютинації Відаля

С. Реакції преципітації Асколі

Д. Реакції аглютинації Вейгля

Е. Реакції зв'язування комплементу Васермана

520. У прийомне відділення інфекційної лікарні звернувся чоловік, що, за його словами, одержав поштою конверт із підозрілим порошком. Чоловіка госпіталізували в ізолятор, а порошок з конверта направили в бактеріологічну лабораторію з метою дослідження на наявність спор збудника сибірської виразки. Який метод дослідження дає можливість якнайшвидше знайти можливий збудник?

А. Реакція преципітації в гелі

В. Реакція зв'язування комплементу

С. Імунолюмінесцентний метод

Д. Виділення чистої культури

Е. Біопроба на мишах

521. Дитині поставили діагноз “бруцельоз”. У контакті з хворими тваринами вона не була. Як дитина могла інфікуватися?

А. Через сире молоко

В. Через немиті овочі і фрукти

С. Через воду

Д. Через брудні руки

Е. Під час ін'єкцій

522. У чоловіка 42 років, що працює м'ясником, при зовнішньому обстеженні лікар побачив на шкірі руки конусоподібний інфільтрат яскраво-червоного кольору з різко вираженим набряком тканин. У центрі інфільтрату - чорного кольору струп. Про яке захворювання йде мова?

А. Флегмона кисті

В. Абсцес

С. Фурункульоз

Д. Чума

Е. Сибірка

523. Для остаточного підтвердження попереднього діагнозу бактеріологом проведений: 1) Посів патологічного матеріалу на печінковий і цукровий бульйони; 2) Перевірка чутливості изолятів до дії анілінових барвників; 3) Серологічні реакції Райта і Хеддельсона; 4) Шкірно-алергічна проба Бюрне. Який діагноз був підтверджений за допомогою вищеперерахованих бактеріологічних досліджень?

А. Лихоманка Ку

В. Туляремія

С. Черевний тиф

Д. Сальмонельоз

Е. Бруцельоз

524. У хворих на бруцельоз спостерігається позитивна шкірна проба Бюрне. Який фактор імунної системи відіграє роль у розвитку запальної реакції в місці введення бруцеліну цим пацієнтам?

А. Ig А

В. Сенсибілізовані Т-лімфоцити

С. Ig Е

Д. Ig С

Е. Ig D

525. Щоб перевірити тваринницьку сировину (шкіру, вовну) на наявність збудника сибірки, готують розчинний термостабільний антиген у водно-сольовому екстракті із сировини. Яку реакцію застосовують для цього?

А. Нейтралізації

В. Преципітації в агарі

С. Аглютинації

Д. Пасивної гемаглютинації

Е. Кільцепреципітації

526. При обліку посіву уколом у стовпчик желатину мікробів, виділених від хворих з підозрою на сибірку, було виявлено розрідження желатину у вигляді «перевернутої ялинки». Про прояв яких властивостей можна говорити в даному випадку?

А. Протеолітичних

В. Сахаролітичних

С. Фібрінолітичних

Д. Гемолітичних

Е. Культуральних

527. При мікроскопічному дослідженні гною з карбункула від хворого на сибірку виявлено паличкоподібні мікроорганізми з обрубленими кінцями, розташовані в ланцюжках та оточені капсулою. Які мікроби виявлено?

А. Монобацили

В. Стрептобацили

С. Монобактерії

Д. Стрептобактерії

Е. Диплобактерії

528. При мікроскопічному дослідженні струпа скотаря з підозрою на сибірку у препараті виявлено характерні Гр+ палички, оточені капсулою, які при культивуванні на середовищах давали колонії у вигляді „гриви лева”. Які препарати слід використати для профілактики членів сім’ї, що буди в контакті з хворим та хворими тваринами?

А. Вакцину СТІ

В. Протисибірковий гамаглобулін

С. Вакцину СТІ-1

Д. Протиправцеву сироватку

Е. Секстаанатоксин

529. Із трупа коня виділена бактерія розміром 8-1,5 мкм, грампозитивна, розміщена ланцюжком, утворює капсулу.Який це мікроорганізм?

А. Збудник ящуру

В. Збудник сибірки

С. Стрептокок

Д. Збудник гепатиту А

Е. Збудник правця

530. У працівника м’ясокомбінату після роботи з черговою партією м’яса худоби (вівці) через декілька тижнів розвинувся артрит, що супроводжувався запаленням регіонарних лімфатичних вузлів, болем, підвищенням температури, станом алергії. При проведенні лабораторних досліджень збудника не було виділено одразу, проте встановлено позитивну алергічну пробу Бюрне. Які мікроорганізми могли викликати дане захворювання?

А. Збудники туберкульозу

В. Збудники бруцельозу

С. Збудники сибірки

Д. Збудники сальмонельозу

Е. Збудники дифтерії

531. Сироватка крові хворих була розведена фізіологічним розчином 1:100, 1:200, 1:400, 1:800, і до цих розведень доданий діагностикум бруцельозу. В даному випадку мова йде про постановку реакції:

А. Преципітаціі

В. Пасивної гемаглютинації

С. Аглютинації Райта

Д. Аглютинації Грубера

Е. Зворотньої пасивної гемаглютинації

532. Хворий звернувся зі скаргою з приводу карбункулу на обличчі. Під час огляду: нещільний, без болю, набряк підшкірної клітковини, у центрі карбункулу чорний струп, по периферії навколо карбункулу везикулярні висипання. Бактеріологічне дослідження з’ясувало наявність нерухомих стрептобацил, які здатні утворювати капсули. Які мікроорганізми є збудниками даної хвороби.

А. Вacillus subtilis

В. Stаphyloсoссus аurеus

С. Вacillus anthracoides

Д. Вacillus megaterium

Е. Вacillus anthracis

533. У населеному пункті зареєстровано випадки сибірки. Медичні служби почали специфічну профілактику населення проти сибірки за епідеміологічними показниками. Який препарат використовується з цією метою?

А. Генно-інженерна вакцина

В. Вбита вакцина

С. Хімічна вакцина

Д. Жива вакцина

Е. Анатоксин

 

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 631 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Свобода ничего не стоит, если она не включает в себя свободу ошибаться. © Махатма Ганди
==> читать все изречения...

629 - | 573 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.