Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Пригунов С.В., Криштоф Т.И., руководитель доц. Петров С.С.




Национальная металлургическая академія Украины

 

Обработка расплава Al-18% Si однополярным импульсным электрическим током с периодически изменяющейся частотой позволяет при скорости охлаждения 20 К/мин получить структуру заэвтектического силумина без первичных кристаллов кремния со значительно увеличенной дифференцировкой эвтектических составляющих. Эвтектический кремний представляет собой плоские дендриты толщиной 40-300 нм, прорастающие от габитусной плоскости (Рис 1, а). В пределах 1-4 мкм габитусная плоскость изменяет свое направление, в результате чего формируется изотропный наномерный кремниевый каркас. После глубокого электролитического травления обнаружены пространственные кремниевых кристаллы в форме трубок (см. рис. 1, б).

а б

Рис. 1 Растровая электронная микроскопия сплава Al-18 %Si, Vохл= 20 К/мин

 

МОДИФІКУВАННЯ ПРОМИСЛОВИХ СИЛУМІНІВ ОДНОПОЛЯРНИМ

ІМПУЛЬСНИМ ЕЛЕКТРИЧНИМ СТРУМОМ

Пригунов С.В., Борчук Р.Г., Величко С.Л.; керівник доц. Петров С.С.

Національна металургійна академія України

 

Експерименти з модифікування силумінів здійснювали на промислових доевтектичних (АК7, АК5М2, АК8М3, АК9М2) та заевтектичних (АК16М4Н2Мг, АК14М4Н2Мг) промислових сплавах. Встановлено, що в результаті імпульсного оброблення електричним струмом у рідкому стані за оптимальними режимами в сплавах АК5М2, АК8М3, АК9М2 практично відсутні грубі пластини залізовмісної ß-фази (FeSiAl5), які є концентратами напруги. Утворюється нова фаза α-Fe2SiAl8 розгалуженої форми, що призводить до одночасного підвищення рівня характеристик їх міцності і пластичності на 30-60%. Таке зростання механічних властивостей дозволяє задовольнити потреби машинобудування в ливарній продукції при зниженні її собівартості шляхом заміни первинних сплавів АК6М2, АК9, АК7ч на сплави, що виготовляються з брухту та відходів, без втрати їх якості.

Після оброблення розплаву імпульсним електричним струмом у структурі заевтектичних сплавів АК14М4Н2Мг, АК16М4Н2Мг спостерігаються зміни морфології залізовмісних фаз подібні тим, що мають місце в доевтектичних силумінах. Крім того, виявлено ефект модифікування первинних кристалів кремнію.

Найбільш вірогідний розмір первинних кристалів кремнію при охолодженні розплаву зі швидкістю 20 К/хв становить 25-50 мкм для обох сплавів, що в 1,8 - 6 разів менше порівняно з їх розміром у сплаві АК14М4Н2Мг (90-120 мкм) і сплаві АК16М4Н2Мг (100-150 мкм) у початковому стані (рис. 2). Це забезпечило зростання межі міцності сплавів у порівнянні з традиційною технологією модифікування заевтектичних силумінів хімічною сполукою Cu3P при кімнатній температурі на 15- 30%, при підвищених температурах (3000С) - на 10-50%.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 283 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наука — это организованные знания, мудрость — это организованная жизнь. © Иммануил Кант
==> читать все изречения...

2242 - | 2051 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.