Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Спрацювання та стійкість різального інструменту




 

У процесі різання відбувається складна взаємодія різального інструменту й оброблюваного матеріалу, у результаті чого інструмент спрацьовується. Основною причиною спрацювання інструмента, зокрема різців, є тертя стружки, що сходить, об передню поверхню різця і задніх поверхонь різця об поверхні заготовки.

Залежно від фізико-механічних властивостей оброблюваного матеріалу, матеріалу робочої частини різця, температури різання, режимів різання і т.д. спрацювання відбувається з різною інтенсивністю.

Іноді спрацювання супроводжується викришуванням ріжучого леза в інструментах із твердого сплаву або пластичним деформуванням в інструментах із в’язких інструментальних сталей. При високих температурах процесу різання можуть відбуватися структурні зміни в матеріалі інструмента – термічне спрацювання. Може бути окислення верхніх шарів поверхонь інструмента, які зазнають тертя. У цьому випадку відбувається руйнування окисних плівок - окисне спрацювання і т.д.

Рис. 2.21 Види спрацювання різців

 

У більшості випадків в умовах сухого й напівсухого тертя переважає абразивне спрацювання. Абразивне спрацювання відбувається по головній задній поверхні, що спостерігається при зрізанні малої товщини металу — а < 0,1 мм (рис.2.21, а), або по передній поверхні, при зрізанні товщини металу більше 0,5 мм і при застосуванні охолодження рідиною (рис. 2.21, б). У цьому випадку спрацювання по головній задній поверхні протікає менш інтенсивно. Більш загальним випадком є одночасне спрацювання по передній і головній задній поверхням (рис. 2.21, в), що має місце при зрізанні товщини металу більше 0,1 мм і середніх швидкостях різання для даного інструментального матеріалу.

При спрацюванні інструмента по головній задній поверхні на ній утворюється фаска шириною . При спрацюванні по передній поверхні — на ній утворюється лунка шириною В. За наявності обох видів спрацювання на різці утворюється стрічка .

Для інструмента з пластинками твердого сплаву характерне спрацювання по головній задній поверхні, а для інструмента із швидкорізальних сталей - спрацювання по передній і головній задній поверхням.

Кількісне вираження припустимої величини спрацювання називають критерієм спрацювання. За критерій спрацювання приймають у більшості випадків величину спрацювання по головній задній поверхні Для токарних різців зі швидкорізальних сталей припустиме спрацювання = 1,5—2 мм, для різців з пластинками твердого сплаву = 0,8—1,0 мм, з керамічними пластинками = 0,5—0,8 мм

Стійкістю інструмента () називається час (хв) безперервної роботи інструмента при постійних режимах різання від заточування до переточування.

Різні різальні інструменти, виготовлені з різних матеріалів, мають різні періоди стійкості. Наприклад, для різців з різних матеріалів період стійкості лежить у межах від 30 до 90 хв.

На стійкість інструмента значно впливає форма ріжучої частини, кути заточення, оброблюваний матеріал, матеріал інструмента, режими різання та інші умови обробки.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-06; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 370 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

2264 - | 2037 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.