Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Контроль виконання проекту – регулярний вимір параметрів проекту та ідентифікація виникаючих відхилень.




Хід проекту контролюється у такий спосіб [3]:

Порівняння фактичних показників (обсягу виконаних робіт, витрачених зусиль, засобів) з плановими.

Рис. 6.1. Взаємозв'язок процесів планування, контролю і аналізу

 

Контроль виконується постійно і безперервно. Крім того, в плані по завершенню етапів проекту призначаються контрольні точки, по досягненню яких виконуються ще повніший та глибший контроль і аналіз.

Прийняття і виконання рішення про зміну плану.

На даному етапі здійснюються контроль за реалізацією заплано­ваних змін, аналіз результатів і, якщо необхідно, внесення чергових коригуючих дій. Як результуючий документ передбачається звіт по рішеннях, які виконані, в якому зазначається, що має бути вивчено і який отриманий досвід слід врахувати в подальшій роботі.

Виконання дій, що коригують план:

- перегляд поточного плану і внесення змін до нього;

- виконання робіт по пом'якшенню дії ризиків, що відбулися;

- припинення виконання проекту і визначення нових цілей, взяття нових зобов'язань.

У материнській організації, де реалізується проект, процес конт­ролю за ходом його виконання складається з таких етапів:

Ухвалення політики організації.

Політика організації відносно процесу контролю проекту визна­чає очікування організації від даного процесу і порядок виконання дій, що його коригують.

Планування процесу контролю виконання проекту.

План контролю за прогресом проекту може бути або часткою спільного плану проекту, або окремим документом, що посилається на спільний план.

Забезпечення процесу контролю відповідними ресурсами. Наприклад,забезпечення процесу відповідним програмним за­безпеченням по контролю за параметрами проекту.

Призначення персональної відповідальності і повноважень. Без надання відповідних повноважень процес приречений на не­вдачу, так само, як і в разі відсутності персональної відповідальності.

Навчання персоналу, який виконуватиме моніторинг. Наприклад, навчання персоналу використанню програмного за­безпечення для контролю за проектами, або ж якійсь конкрет­ній практиці контролю (ризик-менеджменту).

Розробка форматів документів процесу. Повинні бути розроблені фіксовані формати документів, які вико­ристовуються в процесі, а так само визначений порядок роботи з ними.

Залучення зацікавлених осіб до процесу. Має бути визначений список співробітників, що мають відношен­ня до тієї або іншої роботи процесу контролю. Це важливо для того, щоб всі необхідні співробітники були присутні на обговореннях або виділяли час на роботу з результатами виконання проекту.

Виконання процесу — власне контроль за ходом проекту.

Відстеження процесу на предмет відповідності встановленій по­літиці.

Обговорення результатів процесу з вищим керівництвом.

Обов'язково мають бути визначені ключові показники ефектив­ності процесу, такі, як: кількість проведених оглядів, кількість вико­наних коригуючих дій, кількість випущених звітів тощо. Результу­ючими документами даного етапу будуть списки невідповідностей процесу встановленій в компанії політиці його проведення, дії спря­мовані на усунення недоліків, і результати цих дій.

Моніторинг проекту

В ході моніторингу проекту відбувається порівняння ходу про­екту з планом. Для цього необхідно виконати такі види робіт [4]:





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-12-05; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 347 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Чтобы получился студенческий борщ, его нужно варить также как и домашний, только без мяса и развести водой 1:10 © Неизвестно
==> читать все изречения...

2458 - | 2338 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.