Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Різновидності сигналів ІКМ




Для передачі цифрового символу по лінії зв’язку, йому у відповідність ставиться певне значення імпульсу реальної величини. Сигнал, одержаний в наслідок модуляції двійкових цифрових символів називається сигналом з ІКМ. В телефонних мережах такі сигнали називають ще канальними або лінійними кодами. При імпульсній модуляції недвійкових цифрових символів говорять про М-арні ІМ–сигнали.

ІКМ сигнали поділяються на 4 групи: сигнали без повернення в 0 (БПН); сигнали з поверненням в 0; сигнали з фазовим кодуванням; багаторівневе бінарне кодування. Імпульсне кодування кожного виду сигналів додатково визначається стандартними та модифікованими сигналами вказаних типів. Ці особливості відображають потенціальні діаграми.

До І групи відносяться 3 типи сигналів. NRZL-сигнал характеризується тим, що зміна сигналу відбувається при переході імпульсів від 0 до 1. В сигналах типу NRZM двійкова одиниця представляється зміною рівня, а двійковий нуль є стабільним. ІІІ тип сигналів цієї групи – NRZS кодується протилежно до типу NRZM, тобто кожному інформаційному нулю відповідає зміна сигналу на протилежний, а надходження одиниці не міняє сигнал. Такий тип кодування називається диференційним. Сигнали з поверненням в нуль можуть кодуватися з допомогою уніполярних та біполярних імпульсів. Вони найчастіше використовуються при низькочастотній передачі інформації. Їх особливістю є те, що кожен інформаційний біт відображається імпульсом половинної тривалості, який обов’язково завершується нульовим значенням потенціалу посередині тактового імпульсу. Кодування RZ-AMI використовується в телефонних лініях зв’язку. Його особливістю є зміна полярності двох сусідніх імпульсів. Це дозволяє підвищити частоту несучого коливання і звузити його спектр.

До групи фазо-кодованих сигналів відносяться найбільш розповсюджені коди: Bi-φ-L, відомий як манчестерський код, та DM-код, який називається кодом Міллера. Такі методи модуляції частіше застосовують для запису інформації на магнітні носії, а також в оптичних СПД. Особливістю модуляції з затримкою (DM) є представлення одиниці переходу в середині тактового інтервалу, тоді як нуль характеризується відсутністю переходу, якщо за ним слідує також нульовий біт. Таким чином кодування одиниці забезпечується імпульсом на початку тактового інтервалу, нуля – в кінці.

Більше можливостей для кодування інформації забезпечують трьохрівневі коди, так звані декодні NRZ і RZ – системи.

При декодному кодуванні без повернення в нуль, перехід інформації від одиниці до нуля і навпаки приводить до зміни полярності імпульсів. Нульові біти передаються нульовим значенням сигналу. Вибір методу ІКМ обгрунтовується з врахуванням наступних параметрів.

1. Наявність постійної складової сигналу. Цей показник особливо важливий для систем з трансформаторною розв’язкою каналів, що використовуються в телефонії. Тільки видалення постійної складової дозволяє забезпечити роботу системи на змінному сигналі.

2. Автосинхронізація. В цифрових системах є обов’язковою наявність синхронізуючих біт у цифровому потоці. Так, манчестерський код, який включає переходи в середині тактового інтервалу, як при передачі нуля, так і одиниці, є автосинхронізованим.

3. Виявлення помилок. До таких кодів відносяться бінарні коди, а також більш ускладнені (Міллера та інші).

4. Стискування смуги інформаційного сигналу. Такими властивостями володіють багаторівневі коди (RZ-АМІ, біполярний RZ, декодні методи модуляції).

5. Диференційне кодування. Використовується в системах, в яких можливе інвертування цифрового потоку в каналах зв’язку.

6. Завадостійкість. Характеризується ймовірністю появи помилки в цифровій послідовності при певному співвідношенні сигнал-шум.

Більшою завадостійкістю характеризуються коди без повернення в нуль.

Важливим показником доцільності застосування певного типу ІКМ є спектральна густина використовуваного коду. Порівняльну характеристику різних типів кодів за цим показником можна відобразити наступною графічною залежністю в нормованих координатах:

 

Важливим показником в ІКМ системах є число біт, що використовується для кодування кадру та окремого символу. Для цифрових телефонних систем використовуються восьмирозрядні дані, які забезпечують 256 квантових рівнів сигналу. В загальному випадку розрядність квантування визначається заданим значенням достовірності відтворення інформаційного сигналу. Якщо величина похибки в наслідок квантування |e| визначається як певна частина р (доля розмаху сигналу), то , де Vpp – подвоєна амплітуда сигналу, (розмах).

Якщо інтервал квантування має значення q, то максимальне значення похибки буде визначатись: L – число рівнів квантування.

Таким чином можна записати: .

Окрім звичайних дворівневих систем кодування в ІКМ використовують так звані М-вимірні, або М-арні системи, в яких рівень амплітуди інформаційного сигналу може приймати кілька дискретних значень. При М-арній амплітудно-імпульсній модуляції кожному з М можливих значень присвоюється певний цифровий код. Аналогічно кодуються широтно- та фазо-імпульсні сигнали.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 422 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2507 - | 2376 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.