Заходи Ради Європи по розвитку масового спорту
Лекции.Орг

Поиск:


Заходи Ради Європи по розвитку масового спорту
До заходів Комітету по розвитку спорту Ради Європи /CDDS/, які мають практичне значення, відносяться наступня спеціальні програми:

1. /SIONEt/ мережа організацій і інформації, яка включає в себе керівництво спеціально створеною для розповсюдження спортивної інформації організації, яка називається Клірінг Хаус ‑ “Спорт для всіх”, що означає пояснення, поширення відомостей з питань масового спорту.

2. SRONET /мережа спортивних науково-дослідницьких організацій/ ‑ діяльність по координації наукових досліджень проблем масового спорту.

3. SPRINt/інноваційні реформи і підготовка в області спорту/ ‑ найбільш діюча система заходів, яка ефективно впливає на впровадження передового досвіду фізкультурно-оздоровчої роботи.

До числа інновацій, які отримали визнання спеціалістів в області масового спорту. Відносяться наукова розробка і методичне забезпечення системи оцінки фізичної підготовленості дітей і доростлих –Євро /EYROFIT/.

Роль і значення “Спорт для всіх” постійно зростають, що привертає увагу багатьох солідних міжнародних спортивних організацій.

Наприклад, МОК – організація, яка далеко колись знаходилась від масового спорту, починає реалізувати гуманістичні ідеї олімпізму у плані підготовки руху «Спорт для всіх».

Одне з провідних місць у розвитку масового спорту займає Міжнародна федерація “Спорт для всіх” /FISPt‑Federatsjn Internatsonal du Sport pour Tous/, яка була заснована в містіСтрасбургу /Франція/ 3 квітня 1982 року при підтримці Ради Європи.

На сьогодні її членами є 70 країн Європи, Азії, Америки та Океанії. Президентом FISHN обрано Андре Ван Лірд – Бельгія.

Членами федерації є національні, регіональні і місцеві неурядові організації, які розвивають рух “Спорт для всіх”, а також офіційні урядові структури, які відповідають за розвиток руху “Спорт для всіх” в своїх країнах, регіонах та ін.

Вищий орган FISPT – Генеральна асамблея – проводиться 1 раз в 4 роки. органи федерації – Правління, Виконавче бюро, континентальні і регіональні союзи та робочі комісії.

Основні задачі FISPT:

1. Організація міжнародних зустрічей (симпозіумів, конференцій, семінарів та ін.) з напрямку “Спорт для всіх”.

2. Організація навчальних і тренувальних курсів по програмі “Лідери руху “Спорт для всіх”, яка передбачає підготовку кваліфікованих працівників в сфері масового спорту.

3. Організація міжнародних зустрічей, мандрівок, фестивалів.

4. Сприяння у проведені наукових досліджень з практичних проблем “Спорт для всіх” /акцент на аспекти управління /менеджмент/.

5. Стимулювання інтересу засобів масової інформації до фізкультурно-оздоровчої діяльності FISPT. Діяльність FISPT здійснюється через сім комісій.

Європейська спортивна конференція /ESC European Sports Conferenct/ ‑ консультативна нарада, яка започаткована національними спортивними організаціями та урядовими спортивними закладами 23 країн Європи /в тому числі Росія, Естонія,Латвія, Литва, Україна/, ЕСК збирається на свої наради 1 раз у 2 роки, починаючи з 1973 року.

Регламент діяльності ЕСК передбачає окрім нарад (1 раз в 2 роки – по непарним рокам) безперевну роботу Виконавчого комітету. Постійного секретаріату і 5-ти робочих груп які тісно співпрацюють з Радою Європи та іншими міжнародними організаціями.

Зміст діяльності 5 робочих груп:

· Можливості і обмеження комерціалізації і впливу засобів масової інформації на спорт;

· Добровільне спортивне відомство і управління на всіх рівнях;

· Інтеграція в суспільстві через спорт;молодь в європейському спорту;

· Європейська жінка і спорт.

Девіз ЕСК “Об’єднання через спорт в новій Європі”.

TAFISA – (Trim and Fitness International Sport for Association) ‑ міжнародна асоціація мандрівок і фітнеса – об’єднує більше як 110 країн, спрямовує свою діяльність на розвиток рухової активності з метою зміцнення здоров’я кожної людини, незалежно від її соціального статусу. Її діяльність підтримується ЮНЕСКО. Штаб‑квартира знаходиться у Франкфурті /Німеччина/.

IHRSA-/International Health, Racguet & Sportsclub Assocsatson) -Міжнародна асоціація оздоровчих, рекреативних і спортивних клубів. Створена у 1981 році. Штаб‑квартира знаходиться в Бостоні /США/. Об’єднує на сьогодні близько 3000 фітнес-клубів /5 млн. осіб, що займаються/. Це світовий лідер в області фітнес-індустрії, підготовки професіоналів для роботи в клубах. Видає журнали, де висвітлюються питання менеджменту фізкультурно-оздоровчогих клубів.

У 1995 році за ініціативою п’яти фізкультурних асоціацій, у відповідності з Європейською Хартією спорту /1991р./ була створена Європейська конференція “Спорт і здоров’я” /CESS – Confederation Europeenne “Sport Sante”/.

Дійсними членами CESS є 40 фізкультурно-спортивних організацій 23 країн Європи /в тому числі Росія, Україна/.

Задачі діяльності CESS:

1. Сприяти встановленню єдиного Європейського законодавства з питань спорту на дозвіллі і відпочинку.

2. Розвивати сферу фізкультурної освіти.

3. Поширювати гуманістичні цінності демократії соціальної справедливості.

4. Удосконалювати діяльність, спрямовану на зміцнення і охорону здоров’я людей.

5. Сприяти створенню заг. банку даних відносно РА.

6. Сприяття обміну інструкторами, методистами, тренерами.

7. Створювати РА, дозвілля і спорту для всіх.

8. Розвивати концепцію “Спорт-здоров’я”, на противагу концепції “спорт-змагання”.

Органи Конференції CESS:

1. Генеральна асамблея.

2. Виконавчий комітет.

3. Комісії, діяльність яких спрямована на реалізації задач конференції ї здійснюється шляхом залучення 8-10 дійсних членів.

Основні комісії:

1. Комісія з фізкультурної освіти – затвердження Європейського диплому “Спорт і здоров’я”.

2. Комісія з менеджменту – введення Євроспорткартки VISA та створення агентства мандрівок по Європі.

3. Медична комісія.

4. Комісія по науковим дослідженням і збору банку даних.

 

Дата добавления: 2016-11-24; просмотров: 273 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Рекомендуемый контект:


Поиск на сайте:© 2015-2020 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.003 с.