Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Особливості англоамериканської правової сім’ї




Лекція 5

Загальна характеристика англоамериканської правової сім’ї

План

 

1. Особливості англоамериканської правової сім’ї

 

2. Основні етапи розвитку англійської правової системи

 

3. Виникнення та реформування загального права

 

4. Загальне право: поняття та особливості

 

5. Право справедливості та його співвідношення із загальним

 

правом

 

Особливості англоамериканської правової сім’ї

Англоамериканська правова сім’я є однією з найпоширеніших та найстаріших правових сімей світу. В англоамериканській правовій сім’ї слід розрізняти групу англійського права і право США.

 

Англійське право посідає домінуюче місце в сім’ї загального права. Як відомо, Англія була найбільшою колоніальною державою і з цієї причини англійське право поширилось у багатьох державах світу. Унаслідок цього сьогодні майже третина населення світу живе значною мірою за нормами, що були запозичені в англійському праві. Ці країни, безумовно, зберегли в низці сфер права свої власні традиції, інститути і концепції, проте англійський вплив наклав глибокий відбиток на мислення юристів цих країн. Відзначимо також, що адміністративні і судові органи, структура юридичної професії, юридичний стиль, судовий процес і система доказів побудовані і регулюються в цих країнах за моделлю англійського права.

 

Сфера застосування англійського права, в принципі, обмежується Англією й Уельсом. Англійське право не є правом усієї Великобританії, тому що в Північній Ірландії, Шотландії, на островах ЛаМаншу й острові Мен не діє англійське право.

 

У групу англійського права входять поряд із правом Англії та Уельсу правові системи Північної Ірландії, Ірландії, Канади (крім Квебеку), Австралії, Нової Зеландії, а також право деяких інших держав — колишніх колоній Британської імперії: наприклад, Антигуа та Барбуда, Багамів, Барбадосу, Белізу, Гренади, Домініки, Науру, Сент Кітц і Невіс, Тонга, Фіджі, Ямайки (на цей час ці держави є членами Британської Співдружності).

 

До цієї групи тяжіють мішані правові системи Гани, Гамбії, Нігерії, СьєрраЛеоне, Танзанії, Бангладеш, Брунею, Індії, Пакистану, Сингапуру тощо, де запозичене англійське загальне право взаємодіє з релігійними і традиційними правовими системами.

 

До складу англоамериканської правової сім’ї входить також правоСША,яке має своїм історичним джерелом англійське загальне право,але на сьогодні є цілком самостійним і суттєво відрізняється від англійського.

 

Для позначення цієї правової сім’ї зазвичай на рівних підставах використовуються такі терміни:

 

«сім’я англоамериканського права»,який підкреслює той факт,

 

що саме англійське та американське право домінують у цій правовій сім’ї;

 

«сім’я загального права»,використання якого пояснюється тим,що в розвитку правових систем цієї правової сім ’ї основна роль належить нормам, створеним судовою практикою (тобто загальному праву);

 

«сім’я англосаксонського права»,який демонструє те,що правовісистеми, які входять до цієї правової сім’ї, склалися під впливом системи і принципів англійського права. Проте слід мати на увазі, що термін «англосаксонське право» у суворому його розумінні стосується тільки найдавнішого періоду розвитку права Англії.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-24; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 570 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

80% успеха - это появиться в нужном месте в нужное время. © Вуди Аллен
==> читать все изречения...

2294 - | 2150 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.