Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Завдання для самостійної роботи. Для студентів денної форми навчання




МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ

для студентів денної форми навчання

галузі знань 0305 Економіка та підприємництво

напрямів підготовки 6.030508 «Фінанси і кредит»,

6.030503 «Міжнародна економіка», 6.030509 «Облік і аудит»,

6.030505 «Управління персоналом та економіка праці»

освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр»

 

Укладач: к.пед.н. Соболєва С.М.

 

Розглянуто та ухвалено

на засіданні кафедри

Протокол від 26.09.2012 № 2

 

Харків


Зміст

Загальні положення ……………………………………………………………..  
Завдання для самостійної роботи ……………………………………………..  
Методичні рекомендації щодо виконання самостійної роботи ……………..  
Рекомендована література ……………………………………………………..  

Загальні положення

Навчальна дисципліна «Соціологія» належить до нормативних дисциплін циклу професійної та практичної підготовки.

Мета вивченнянавчальної дисципліни полягає у формування системи знань про основні поняття соціології, історію соціології та її становлення у світі та в Україні; соціальну систему, сутність суспільного життя та соціальної структури суспільства; у поглибленні та розширенні знань про специфіку різноманітних галузей соціологічних знань, у опануванні методикою сучасного соціологічного аналізу соціальних явищ і процесів, розвитку умінь та навичок проведення соціологічних досліджень.

Соціологія охоплює соціологічні теорії, які вивчають особливі стани і форми буття соціальних спільнот – соціальну структуру, культуру, соціальні інститути і організації, особистість, а також процеси соціалізації індивідів у соціальних спільнотах. Знання з дисципліни мають важливе значення для формування громадянської позиції та світогляду фахівця з економіки, як індивіда, особистості і члена суспільства; сприяють соціалізації у сучасному суспільстві.

Важливу роль у процесі вивчення навчальної дисципліни належить самостійній роботі, як одній із провідних форм навчання.

Головна мета самостійної пізнавальної діяльності студентів – навчитися індивідуально здобувати, поповнювати знання, плідно використовувати їх під час навчання та в подальшій професійній діяльності.

Самостійна робота націлена на вивчення окремих питань програмного матеріалу, закріплення та поглиблення знань, їх перетворення у стійкі вміння і навички.

Основними формами виконання самостійної роботи є:

- робота з навчальною, науковою, науково-популярною та довідковою літературою;

- складання конспекту, схемо-конспекту, тез, анотації, плану, словника термінів;

- написання рефератів;

- підготовка виступів та повідомлень.

З метою перевірки та якості виконання самостійної роботи основні питання самостійної роботи включені до планів семінарських занять, перевірочних робіт, завдань модульних контрольних робіт та екзаменаційних білетів.

 

ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

Тема Питання для самостійного вивчення Кількість годин ф, ме, уп/о
     
Змістовий модуль 1. Соціологія як наука
Тема 1. Вступ до соціології   1. Значення вивчення соціології для професійної підготовки фахівців. 2. Класифікація соціологічних законів.    
Тема 2. Організаційна структура соціологічної роботи в Україні і проведення соціологічних досліджень 1. Надійність соціологічної інформації. 2. Шляхи використання соціологічних даних. 3. Ефективність соціологічних досліджень.  
Тема 3. Історія становлення і розвитку соціології     1. Розвиток соціологічної думки в Україні. І.Вишенський, А. Прокопович, Кирило-Мефодіївське братство, «Громада» та інші 2. Основні ідеї представників класичної соціології (О. Конт, Г.Спенсер, К. Маркс, Е. Дюркгейм, М. Вебер)  
Тема 4. Суспільство як соціальна система, його соціальна структура   1. Зміни соціально-класової структури в умовах переходу до нових соціально-економічних умов. 2. Розвиток соціально-демографічних процесів в сучасному світі. 3. Етносоціологія. Об’єкт і предмет етносоціології. 4. Націоналізм і його типи. 5. Національно-етнічні процеси в Україні.  
Змістовий модуль 2. Основні галузі соціологічного знання
Тема 5. Особистість в системі соціальних зв’язків   1. Роль особистості в суспільстві 2. Самовиховання особистості. 3. Поняття “соціальна роль”, “соціальний статус”, “соціальний престиж”. 4. Девіантна поведінка, її основні типи. 5. Шляхи взаємодії особистості з суспільством.  
Тема 6. Соціологія конфлікту 1. Проблема інституалізації конфліктів. 2. Соціологічні методи вивчення конфліктів. 3. Конфліктні ситуації у виробничому колективі. 4. Соціальні конфлікти у сучасному українському суспільстві.  
Тема 7. Економічна соціологія   1. Структурний функціоналізм і економічна соціологія (Смелзер, Парсонс, Девіс, Мурі). 2. Основні наукові напрями соціології економіки. 3. Емпіричні і теоретико-методологічні дослідження соціології економіки. 4. Економічні процеси в Україні. 5. Особливості розвитку економічної соціології в Україні. 6. Базові елементи економіки та економічний устрій.  
Тема 8. Соціологія політики   1. Громадська політична думка як соціальна інституція. 2. Взаємозв’язок економічної соціології з соціологією політики. 3. Соціологія громадської думки, її предмет. 4. Структура громадської думки, вплив на неї, маніпулювання громадською думкою.  
Тема 9. Основи соціології праці і управління   1. Індустріальна соціологія на Заході (Ф.Тейлор, Е.Мейо, Ф.Херцберг, Фійоль та ін.). 2. Стиль і методи регулювання міжособистісних і трудових відносин. 3. Соціальні технології та їх роль у розвитку трудового колективу, підвищення ефективності праці. 4. Застосування менеджерських методів і засобів праці і впливу на зростання ефективності, результативності праці. 5. Соціологія вільного часу та особливості і проблеми вільного часу студентської молоді.  
Тема 10. Соціологія культури   1. Трактування ролі, місця та сутності культури в контексті світової цивілізації. 2. Елітарна, масова та народна форми культури. 3. Сутність і зміст культурної динаміки. 4. Культурні процеси в сучасній Україні.  
Тема 11. Соціологія релігії 1. Роль релігії в суспільстві. 2. Релігійні відносини в суспільстві. 3. Засоби соціології релігії.  
Індивідуальне навчальне завдання    
Усього годин    




Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-23; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 272 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Начинать всегда стоит с того, что сеет сомнения. © Борис Стругацкий
==> читать все изречения...

2320 - | 2074 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.