- орієнтування на ознайомчій (орієнтуючій) під-стадії статичної стадії робочого етапу огляду місця події здійснюється поки що приблизно, орієнтовно, «на око»;
- орієнтування на ознайомчій (орієнтуючій) під-стадії статичної стадії робочого етапу огляду місця події здійснюється поки що приблизно, орієнтовно, «на око», оскільки в подальшому за ходом огляду межі огляду можуть бути розширені;
- орієнтування проводиться за компасом. Крім цього, потрібно «прив'язати» місце події до мінімум двох постійних орієнтирів, що є на місці (кут будинку, телеграфний стовп, окремо стояче дерево), і визначити напрям і відстань від місця події до цих орієнтирів;
- зорієнтуватись на місці події – означає правильно вибрати позицію для орієнтуючого та оглядового фотографування;
- зорієнтуватись на місці події – означає правильно визначити початковий пункт, із якого починатиметься огляд, а також обрати потрібні метод і спосіб здійснення огляду.
№673, 0, 12, 1, 1, 90
Що означає визначити оптимальні методи огляду?
- правильно визначити початковий пункт, із якого починатиметься огляд, і відповідно обрати потрібні метод і спосіб здійснення огляду відповідно до ситуації;
- «прив'язати» місце події до декількох (мінімум двох) постійних орієнтирів, що є на місці (кут будинку, телеграфний стовп, окремо стояче дерево), і визначити напрям і відстань від місця події до цих орієнтирів;
- правильно вибрати позицію для орієнтуючого та оглядового фотографування;
- визначити межі території, що підлягає оглядові;
- усі приведені відповіді є правильними та взаємодоповнюючими.
Який спосіб дослідження (огляду) місця події найоптимальніше застосовувати для обстеження видовжених в просторі або великих ділянок місцевості при відшуканні захованих трупів, викрадених речей та інших слідів кримінального правопорушення?
- об’єктивний;
- прощупування (щупом) чи діагностика трупошукачем;
- просвічування об'єктів за допомогою рентгенівських і гамма-променів;
- прочісування;
- фронтальний.
Який спосіб дослідження обстановки місця події є найбільш зручним для обстеження великих ділянок місцевості, коли необхідно виявити сліди підходу і відходу кримінального правопорушника?
- об’єктивний;
- прочісування;
- спостереження;
- концентричний;
- ексцентричний.
Який спосіб дослідження обстановки місця події є найбільш зручним, якщо на місці події є об'єкт, де можна виявити найбільшу кількість слідів (труп, зламаний сейф, зіткненні лоб-в-лоб автомобілі тощо)?
- об’єктивний;
- прочісування;
- спостереження;
- концентричний;
- ексцентричний.
Який спосіб дослідження обстановки місця події є найбільш зручним, оптимальним і рекомендованим криміналістикою для пошуку дрібних слідів, куль, гільз, схованок у предметах тощо?
- прочісування;
- вибірковий;
- вузловий,
- мікропошук (з використанням оптичних збільшувальних приладів, луп);
- проглядання закритих порожнин крізь малі отвори за допомогою доглядових дзеркал або ендоскопа (оптичної системи, що складається з мініатюрного ширококутного об'єктива, світловода і окуляра).
Як називається метод огляду місця події, за якого рекомендується досліджувати об’єкт тільки в місцях ймовірного розташування слідів кримінального правопорушення?
- вузловий
- фронтальний;
- суб’єктивний;
- квадратами;
- секторний.
Як називається метод огляду місця події, за якого рекомендується досліджувати лише ті сегменти об’єкта огляду, які були на уявному шляху руху злочинця, яких він, можливо, торкався, та лише ті ділянки місцевості (приміщення), де виявлення слідів і речових доказів є найбільш імовірним?
- вузловий,
- квадратами,
- секторний;
- вибірковий;
- версійний.
Як називається метод огляду місця події, при якому з однаковою скрупульозністю досліджуються (обстежуються) уся територія, усі частини, сегменти, деталі об’єкта?
- класичний;
- об’єктивний;
- фронтальний,
- секторний;
- прочісування.