Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Коротко викладіть своє розуміння моральної людини в журналістиці та політиці.




Завдання 5. Прочитайте текст. Усно викладіть основні критерії культури мовлення.

Культура мовлення

Культура мовлення — це дотримання мовних норм вимови, наголосу, слововживання й побудови висловів; нормативність, літературність усної й писемної мови, що виявляється в її грамотності, точності, ясності, чистоті, логічній стрункості.

Критерій точності мовлення — його відповідність думкам того, хто говорить чи пише, правильний вибір мовних засобів для адекватного вираження змісту висловлення.

Критерій ясності мовлення — його дохідливість і доступність для тих, кому воно адресоване.

Критерій чистоти мовлення — його незасміченість позалітературними елементами (діалектизмами, професіоналізмами, жаргонізмами тощо), доречність використання в ньому певних мовних засобів у конкретній ситуації мовного спілкування.

Мовленню високої культури властиві не тільки названі вище ознаки, а також багатство словника, різноманітність граматичних конструкцій, художня виразність. Природні вимоги до мови в писемному її оформленні—дотримання норм орфографії й пунктуації (3. Куньч).

Коротко висловіть свої міркування щодо вдосконалення культури української мови.

Щоб вдосконалити культуру мови потрібно не порушувати правила слововживання, граматики, вимови та наголошення, написання. Основи культури мови потрібно закладати у дошкільному та шкільному вихованні. В цей період формується мовний етикет, засвоюються зразки мовної поведінки, відшліфовані в процесі культур, спілкування носіїв мови. Також потрібно викорінювати суржик з української мови, а саме головне, щось зробити з телебаченням і іншими ЗМІ, бо дитина переглядаючи телевізор чи слухаючи радію, псує свою мову, бо на радіо чи на телебаченні немає норм по використанні української мови і ведучі як завгодно можуть вести свої програми, а на дітей це негативно впливає і потім важко викорінювати все негативно що дитина запам’ятала.

Законспектуйте розділи Культура мови і час", "Функції " мови і мовна культура".

Назвіть інші формули культури спілкування та поведінки.

Для різних видів мовленнєвої діяльності суспільство формує певні правила їх здійснення. Правила ведення мовлення, чи етикет мовлення, поділяються на правила для мовця і слухача. Виділимо насамперед правила для мовця:

  • Доброзичливе ставлення до співрозмовника, повага до адресата.

Необхідно виявляти доречну у певній ситуації ввічливість (враховувати стать, вік, службовий чи суспільний статус тощо). Треба знімати надмірну категоричність.

  • Мовцеві не рекомендується ставити в центр уваги своє «я», нав'язувати свої думки й оцінку подій.
  • Необхідним для мовця є відокремлення власного «я» слухача у центр уваги.
  • Мовцеві треба вміти вибирати тему для розмови, доречну в кожній ситуації, яка є цікавою, зрозумілою партнерові.
  • Мовець повинен стежити за логікою розгортання тексту, за тим, щоб висновки не заперечували задуму бесіди.
  • Мовець повинен пам'ятати, що межа смислового сприйняття і концентрації уваги у слухача — обмежені.
  • Мовцеві необхідно постійно відбирати мовні засоби відповідно до вибраної тональності тексту, орієнтуючись не тільки на адресата, але й на ситуацію спілкування загалом, на офіційність або неофіційність ситуації.
  • Мовець повинен пам'ятати, що в усному контактному безпосередньому спілкуванні слухач не тільки чує, але й бачить його, отже, сприймає жести, міміку, пози, загальну манеру триматися при розмові й культуру поведінки.

Коротко викладіть своє розуміння моральної людини в журналістиці та політиці.

Сучасне суспільство на сьогодні деморалізоване. Причини звичайно можуть бути різні: економічні, політичні, культурні, духовні, моральні, соціальні, етнічні, освітні і інші. Насамперед варто зазначити на негативному впливі людського фактору, що відображений на постійному споживацтві, жазі до влади, не важливо якої, не усвідомлення суб’єктом речей, які відбуваються в його особистісному житті.

Влада, кар’єрний ріст, престижність професії, все що зараз цікавить як політиків і журналістів. Їм краще заробити по більше грошей, а моральними ці вчинки будуть чи аморальними не важливо. якщо щось стоїть на шляху майбутньої перспективи, то політик все зробить щоб зничити цю людину, так само і журналіст. Постає питання чому закон не працює на людину як це заведено в європейських країнах, то чим же ш наша країна гірша від інших.
Відповідь по крайній мірі заховується значно глибше, ніж ми це могли б собі уявити. Такі дії зумовлені основним законом норми та поведінки людини у сучасному суспільстві – мораллю. Чи могли б ми побачити сьогодні хоча б одну людину, яка відповідає критерію моральності. Сказати по правді дуже важко, тому що внутрішній природний закон відсутній.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 320 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

В моем словаре нет слова «невозможно». © Наполеон Бонапарт
==> читать все изречения...

2172 - | 2117 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.