Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Практична №1 Туровського Олександра 31 група




1. В оповіданні “Евелін” автор показує життєвий шлях дівчини, яка згадує все добре і погане, що з нею сталося в минулому, а саме вирішує для себе питання покидати їй свій рідний дім і їхати в Буенос – Айрес за щасливим майбутнім чи прожити своє життя у рідній домівці.

Людина завжди прагне змін, завдяки цьому вона рухається вперед. В оповіданні “Евелін” головна героїня аналізує власне життя як історію, завдяки цьому автор може змінювати сюжет оповідання. Іншими словами, за допомогою наративу автор конструює життя головної героїні і при цьому, в один момент може все змінити. В цьому творі наратив розглядається не тільки для побудови індивідуального життя, а і спільної сімейної історії, оскільки сім’я це найважливіше, що є у головної героїні, а її майбутній чоловік є другорядною особою.

2.Наратор акцентує увагу на спогадах Евелін, а саме тих спогадах які їй принесли біль та радість. Оповідання «Евелін» наратив утворюють психологічні колізії, а саме проблеми «людини і суспільства» в якій він показує слабкість людей того періоду, які не можуть зробити свій вибір і всіма силами чіпляються за минуле. В цьому, автор показує відсутність руху вперед, тобто слабкість людей щось змінити для себе у майбутньому. Структура оповідання: 1. Опис помешкання героїні. 2. Спогади героїні. 3. Вибір героїні на пристані.

3. Перша частина оповідання більша тому що в ній розкривається головна ідея оповідання, а друга частина оповідання є кульмінацією оповідання. Психологізм проявляється у внутрішній боротьбі Евелін. Автор намагається розкрити роздуми і вчинки головної героїні. Показує шлях її внутрішніх колізій. Кульмінаційними моментами наративу є «Она чувствовала, как побледнели и похолодели у нее щеки, и, теряясь в своем отчаянии, молилась, чтобы Бог вразумил ее, указал ей, в чем ее долг. Внутренние чувства Эвелин, как волны всех морей бушевали вокруг ее сердца. Он тянет ее в эту пучину; он утопит ее. Она вцепилась обеими руками в железные перила. Это немыслимо. Ее руки судорожно ухватились за перила. И в пучину, поглощавшую ее, она вскликнула воплем отчаяния».

4. Виникає образ простої дівчини яка не може зробити свій вибір на майбутнє і за цього її починають «гризти» сумніви. І до самої кульмінації у творі вона не буде знати, що вона обрала на майбутнє. Життя зі своїм коханим, який все зробить, щоб вона жила у достатку чи тяжке життя у своєму рідному місті без майбутнього. Оповідь у тексті ведеться від третьої особи. Слова автора займають вирішальне значення. Героїня у своїх думках показує своє минуле та теперішнє, про майбутнє майже нічого не сказано. Автор з експресією подає вчинки героїні і це робить сюжет більш заплутаним і цікавим. Читач чекає розв’язки оповідання з нетерпінням. Кульмінація оповідання доводить читача до екстазу і читач може зробити висновки з вчинку героїні на пристані для себе.

5 Оповіданні рух часу передається миттєво, читач не встигає зрозуміти яка зараз пора у житті героїні. І це робить сюжет непередбаченим для читача. Часові шари накладаються один поверх другого і це співвідносить часові шари. Так, у тексті криється натяк на рішення Евелін, а саме автор наголошує, що у житті Евелін нічого не зміниться, вона проживе його так само як і матір у муках. У Евелін не вистачає духу змінити щось у своєму житті. Евелін приймає таке рішення, бо суспільство і вона не може змінити своє життя. Головна героїня боїться перемін у своєму житті, вона хоче жити за старими канонами. Розв’язка сприймається як неочікуваність, бо по самій структурі твору у Евелін майже всі спогади недобрі про її минуле і тут їй випадає шанс все змінити і вона цей шанс не використовує, щоб залишитися у злиднях.

6.«Істиний драматизм» Дж. Джойс співвідноситься у напруженість дії, становища головної героїні, гостроти конфлікту, внутрішні діалоги, боротьба антагоністичних думок.. дедалі виразніше проступають в головній героїні. Можна сказати, що істинний драматизм у оповіданні співвідноситься майже ідеально але було цікаво побачити думки героїні після прожитого життя у своїй країні це б додало ще більше драматизму у оповідання.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 233 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2418 - | 2130 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.009 с.