Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Характеристика структури навчальної програми. Навчальна програма складається з: пояснювальної записки, де визначено: мету та завдання курсу; знання




Навчальна програма складається з:

  • пояснювальної записки, де визначено: мету та завдання курсу; знання, уміння та навички, яких мають набути учні;
  • особливості організації навчального процесу; перелік про­грамно-технічних засобів, необхідних для успішної реалі­зації курсу; та критерії оцінювання навчальних досягнень учнів;
  • змісту навчального матеріалу та вимог до навчальних до­сягнень учнів;
  • додатків;
  • списку рекомендованої літератури.

Курс має чітко виражену практичну спрямованість. Част­ка часу, відведеного на викладання теоретичного матеріалу, не повинна перевищувати ЗО % від загального обсягу. Про­грамою курсу передбачено проведення практичних робіт на кожному уроці. З урахуванням вікових особливостей і держав­них санітарних правил (ДСанПіН 5.5.6.009-98) практичні ро­боти розраховані як максимум на 15 хвилин. Робота учнів за комп'ютером полягатиме у фронтально-індивідуальному вико­нанні вправ і практичних робіт. Теоретичний матеріал перед­бачено викладати невеликими частинами на початку заняття, орієнтовно впродовж 8-15 хвилин. Основний навчальний ма­теріал має бути засвоєний учнями на уроці. Це досягається за­стосуванням різноманітних форм навчальної діяльності: виклад навчального матеріалу у формі бесіди, використання ігрових форм, робота в групах, організація самостійної роботи учнів із комп'ютером.

Зразок структури уроку (2—4 класи)

1. Організаційний момент (1 хв).

2. Розминка (2-3 хв).

(Розминка складається з простих запитань, які можуть викли­кати зацікавленість учнів. Запитання мають розвивати кміт­ливість, швидку реакцію, щоб допомогти підготувати дітей до пізнавальної діяльності, створити позитивний емоційний настрій, «ситуацію успіху».)

3. Перевірка домашнього завдання (3-4 хв).

4. Пояснення нового матеріалу або закріплення матеріалу по­переднього уроку (8-10 хв).

5. Робота в зошитах, розв'язування задач (5-7 хв).

6. Фізкультхвилинка (1 хв).

7. Пояснення домашнього завдання (1-2 хв).

8. Формування практичних навичок. Робота за комп'ютером (10-15 хв).

9. Релаксація (1 хв).

10. Підбиття підсумків уроку (1-2 хв).

Програма розроблена в комплексі: навчальна програма, робочі зошити учнів із вкладками контрольних робіт, методичні реко­мендації вчителеві; програмне забезпечення: комплект програм «Скарбниця знань».

Курс побудовано з урахуванням семестрового навчання, конт­рольні роботи з тем проводяться за два уроки до кінця семестру. Тому на два останні уроки в кожному семестрі відведені теми роз­виваючого характеру з елементами повторення основних вивче­них тем. У методичних рекомендаціях для вчителя запропоновано орієнтовне використання резервного часу. Кожен рік навчання закінчується роботою з програмним забезпеченням навчального характеру.

 

Теоретичні знання Практичні навички
Правила поведінки та техніки безпеки в комп'ютерному класі. Основні сфери вико­ристання комп'ютерів. Назви зовнішніх частин ПК та їх функції. Правила безпечної ро­боти за комп'ютером. Поняття «множина». Поняття «інформація». Види інформації, її властивості, засоби пе­редачі й отримання Орієнтуватися в напрямках «угору», «униз», «праворуч», «ліворуч». Точно виконувати дії на вимогу вчителя. Використовувати маніпулятор «миша» при ро­боті з програмами. Здійснювати аналіз при розв'язуванні логічних задач. Знаходити загальні ознаки для групи пред­метів. Наводити приклади множини предметів. Знаходити «зайвий» предмет у групі предметів. Керувати об'єктами на екрані монітора. Наводити приклади, які відображають власти­вості інформації
Поняття «алгоритм», «виконавець», «блок-схема». Система алгоритмічної мови стрілок. Способи запису алго­ритмів. Інструменти графічного редактора «Paint». Принципи побудови ма­люнка. Правила введення текс­ту за допомогою клавіа­тури. Правила користування навчальними програ­мами Виділяти істинні та хибні висловлювання. Давати повні відповіді й аргументувати свої висновки. Вводити числа й арифметичні знаки. Наводити приклади алгоритмів. Подавати алгоритми у словесній і графічній формах. Робити обчислення за блок-схемою. Виконувати і складати лінійні алгоритми, ал­горитми з діями, які повторюються. Виконувати алгоритми з розгалуженою струк­турою. Записувати алгоритми за допомогою мови стрі­лок. Записувати алгоритми для виконавця «їжа­чок». Вводити текст із клавіатури й редагувати його. Створювати прості малюнки за допомогою гра­фічного редактора «Paint»

Вивчення курсу передбачає постійний доступ учнів до ком­п'ютерів, які працюють під операційною системою Windows. Для викладання курсу використовується програмне забезпечення:

  • пакет програм «Скарбниця знань»;
  • текстовий редактор «Блокнот»;
  • графічний редактор «Paint».

Курс розрахований на 102 години і вивчається як спецкурс або факультативний курс по 1 годині на тиждень за рахунок годин варіативної частини робочого навчального плану.

 






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-19; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 305 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Не будет большим злом, если студент впадет в заблуждение; если же ошибаются великие умы, мир дорого оплачивает их ошибки. © Никола Тесла
==> читать все изречения...

2602 - | 2280 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.