Квитанція: Зебра 63, я Ладога 33, зрозумів, орієнтир один, протитанкова зброя, знищити, прийом; або Зебра-63, я Ладога 33, зрозумів, прийом.
Підтвердження: Я Зебра 63, прийнято, прийом.
2. При циркулярній передачі команд у радіомережі вони повторюються 2 рази. Дозволяється також 2 рази повторювати команду в разі слабкої чутності та сильних перешкод.
Перед передачею команд всім радіостанціям мережі радист головної радіостанції повинен шляхом прослуховування переконатися в тому, що радіостанції мережі не працюють між собою. Для циркулярної передачі загальних команд в радіомережі використовуються циркулярні позивні. На вимогу головної радіостанції мережі команди в радіомережі, передані циркулярно, можуть повторюватися всіма або окремими радіостанціями мережі.
Приклад переговорів при передачі команди в радіомережі із застосуванням циркулярного позивного:
Передача: Марс 20, приготуватися до відбиття танків, приготуватися до відбиття танків, прийом.
Квитанція: Я Газета 32, зрозумів, прийом.
Квитанція: Я Нептун 30, зрозумів, прийом.
Підтвердження: Марс 20, прийнято, прийом.
Приклад переговорів при передачі команди в радіомережі з використанням індивідуальних позивних:
Передача: Газета 32, Нептун 30, я Броня 40, приготуватися до відбиття танків, приготуватися до відбиття танків, прийом.
Квитанція: Броня 40, я Газета 32, зрозумів, прийом.
Підтвердження: Я Броня 40, прийнято, прийом.
Квитанція: Броня 40, я Нептун 30, зрозумів, прийом.
Підтвердження: Я Броня 40, прийнято, прийом.
3. Команди по управлінню літаками, кораблями, артилерією передаються по телефонному радіоканалу у відповідності з переліком команд, викладених у курсах бойової пїдготовки і порадниках з бойового використання родів військ.
4. Переговори по телефонному радіоканалу із винесеного телефонного апарата або через комутатор ведуться за викладеними вище правилами. Надаючи відкритий канал для переговорів, черговий радист (телефоніст) повідомляє абоненту позивні радіостанції і попереджує його фразою: «РОЗМОВЛЯЙТЕ ПО РАДІО».
Службові сигнали
Для забезпечення радіозв'язку можуть встановлюватися спеціальні службові сигнали, що передаються по радіоканалах: перевірки часу, перевірки придатності частот по контрольно-маркерних сигналах, перевірки градуювання апаратури по еталонних частотах, зміни режиму роботи радіозв'язку, зміни частот та інші.
Порядок передачі службових сигналів установлюється розпорядженням начальника, який організовує зв’язок.
Перевірка часу на радіоцентрах і радіостанціях повинна проводитись за сигналами радіомовних станцій не рідше чотирьох разів на добу: 01:00, 07:00, 13:00, 19:00 за київським часом.
Заміна радіочастот
1. Заміна радіочастот проводиться при зміні умов поширення радіохвиль, при впливі радіоперешкод та в інших випадках, що визначаються радіоданими.
2. У режимі чергового прийому заміна частот не дозволяється, незважаючи на наявність перешкод прийому. У цих умовах може проводитись тільки перестройка приймальних і передавальних пристроїв (без випромінювання передавачів) у відповідності з розкладом зміни частот, указаних радіоданими, а також за особливою вказівкою пункту управління зв'язком.
3. Заміна частот в сроки, вказані радіоданими, а також денних і нічних (проміжних) частот здійснюється в раніше встановлений час без попередньої домовленості між кореспондентами і без передачі будь-яких команд, або сигналів про заміну частот. Заміна частот, перед6ачена радіоданими, має бути закінчена до точно встановленого часу. Якщо у встановлений радіоданими час зміни частот, ведеться обмін категорійними радіограмами, а якість радіоканалу відповідає поставленим вимогам, заміна частот проводиться після закінчення радіообміну.
4. Заміна частот в непередбачений радіоданими час у всіх випадках проводиться:
- у радіонапрямках з ініціативи радіостанції, у якої погіршується прийом;
- у радіомережах за командою головної радіостанції.
Перехід на нові частоти здійснюється з дозволу чергового радіоцентру, який зобов'язаний переконатися в необхідності і доцільності заміни частот, ураховуючи при цьому обстановку по зв'язку, а також наявність придатних для зв'язку резервних частот.
5. Для забезпечення радіозв'язку в умовах перешкод за мережами і напрямками (радіостанціями) закріплюються запасні частоти.
Виділені в розпорядження вузла або напрямку зв'язку групові (резервні) частоти можуть використовуватися в будь-якій радіомережі і в будь-якому радіонапрямку в міру необхідності. Підбір частот для заміни з групи резервних проводиться з обліком результатів спостереження за рівнем перешкод на них і умов поширення радіохвиль.
Радисти повинні фіксувати наявність і тривалість перешкод на частотах свого прийому, позивні станцій, які заважають і доповідати за командою.