Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Правила встановлення телефонного радіоз’язку і ведення обміну




1. Радіозв'язок за відсутності особливих вказівок щодо його організації початково здійснюється на основних частотах, указаних в радіоданих. При встановленні радіозв'язку і веденні обміну по слухових радіоканалах передача повинна здійснюватися чітко і ритмічно зі швидкістю, що відповідає умінню кожного радиста забезпечити передачу без перебоїв і прийом без запитань. Збільшувати швидкість передачі за рахунок зниження якості забороняється.

При необхідності змінити швидкість передачі кореспондента застосовуються кодові скорочення «Передавайте повільніше» або «Передавайте швидше». При однобічному радіозв'язку, роботі безквитанційним способом, при передачі радіограм без згоди на прийом швидкість передачі не повинна перевищувати 14-16 п'ятизначних слів за хвилину. Радист з явно вираженими особливостями передачі до роботи на радіостанції не допускається.

Треба пам'ятати, що скорочення часу передачі при чіткій роботі без перебоїв і запитань з допустимою швидкістю утруднює роботу радіорозвідки противника і покращує потайливість радіозв'язку.

2. При необхідності перервати передачу радіограми дається кодова фраза" Чекайте ", при цьому можна зазначати час перерви " Чекайте 5 хв. ". При відновленні передачі дається фраза " Починаю передачу ", знак поділу, після чого продовжується передача тексту, починаючи з повторення останньої переданої групи. Під час роботи і у разі необхідності перервати передачу кореспондента дається сигнал " Припиніть передачу ".

Якщо три спроби перервати передачу виявились марними, радист приймальної радіостанції повинен, продовжувати прийом до закінчення передачі і в кінці передачі запитати неправильно прийняті групи.

3. У кожній радіомережі радіостанція, що забезпечує зв'язок старшому командиру (начальнику), є головною радіостанцією радіомережі. (радіонапрямку), а решта - підлеглими. У радіомережах взаємодії головна радіостанція призначається розпорядженням штабу, який організовує зв'язок.

Радист головної радіостанції повинен слідкувати за дотриманням встановленого режиму радіозв'язку, порядку роботи і дисципліни зв'язку. Він зобов'язаний припиняти будь-які порушення дисципліни зв'язку. Вимоги радиста головної радіостанції зобов'язані виконувати радисти всіх радіостанцій мережі беззаперечно. Головна радіостанція повинна вживати усіх заходів щодо забезпечення радіозв'язку в умовах радіоперешкод.

4. Входження радіостанцій старших командирів у радіомережі підлеглих командирів (штабів) допускається на нетривалий час і у виняткових випадках, за необхідності встановити зв'язок з командиром на одну чи кілька інстанцій нижче.

Радист радіостанції старшого командира при входженні в радіомережу підлеглого командира зобов'язаний:

- підготувати радіостанцію для роботи на даних радіомережі підлеглого командира (штабу);

- прослухати роботу цієї радіомережі;

- у разі відсутності оперативного радіообміну ввімкнути свою радіостанцію на. передачу і викликати потрібного кореспондента радіомережі підлеглого командира (штабу),

застосовуючи свій позивний;

- після встановлення радіозв'язку передати кореспонденту необхідну інформацію (команду) і вимкнути свій передавач.

Кореспонденти радіомережі підлеглого командира (штабу) зобов'язані:

- прийнявши позивний радіостанції старшого командира за його викликом, прийняти його команду і доповісти своєму командиру;

- після закінчення роботи з радіостанцією старшого командира продовжувати роботу між собою в установленому порядку.

Установлення радіозв’язку

1. Установлення радіозв'язку полягає в розпізнаванні радіостанцій і підготовці між ними каналу радіозв'язку з якістю, яка забезпечує передачу (прийом) інформації з необхідною достовірністю

2. Двобічний радіозв'язок вважається встановленим, якщо радіостанція одержала від кореспондента відповідь на свій виклик і підтвердила його кореспонденту.

При встановленні радіозв'язку виклик кореспондента та підтвердження виклику проводяться в залежності від призначення позивних.

3. Стандартний виклик для встановлення радіозв'язку проводиться в такому порядку:

Послідовність передачі При застосуванні індивідуальних позивних При застосуванні індивідуально-лінійних та лінійних позивних
Позивний радіостанції, яка викликається 1 раз -
Слово Я 1 раз -
Позивний своєї радіостанції 1 раз 1 раз
Знак закінчення передачі Слово ПРИЙОМ 1 раз 1 раз

У випадку одночасного виклику всіх радіостанцій, як правило, застосовуються циркулярні позивні. Якщо циркулярні позивні не призначаються, то у разі одночасного виклику всіх або кількох станцій позивні кореспондентів, що викликаються, передаються по одному разу, кожний в тій послідовності, в якій вони записані в радіоданих.

4. Стандартна відповідь на стандартний виклик передається в такому порядку:

Послідовність передачі При застосуванні індивідуальних позивних При застосуванні індивідуально-лінійних та лінійних позивних
Позивний радіостанції, яка викликається 1раз -
Слово Я 1раз -
Позивний своєї радіостанції 1раз 1раз
Знак закінчення передачі Слово ПРИЙОМ 1раз 1раз

Якщо було викликано кілька радіостанцій, відповідь на виклик дає кожна радіостанція в порядку черговості виклику.

Одержавши відповідь на виклик, радіостанція підтверджує, що чує відповідь.

5. Якщо відповідь від радіостанції, що викликається, не отримана протягом 3 хв. і перевірка прослухуванням показує, що ця радіостанція не зайнята, виклик повторюється до трьох разів. Не діставши відповіді на третій виклик, черговий радист зобов'язаний доповісти про це за командою, зробити відмітку в апаратному журналі і продовжувати стежити за викликаною радіостанцією. Подальший порядок встановлення зв'язку визначається розпорядженням відповідної посадової особи.

6. У радіонапрямку при хорошій чутності виклик і відповідь на виклик проводяться скорочено позивним своєї радіостанції.

7. Під час роботи в умовах сильних перешкод, у разі поганої чутності, а також на лініях магістрального радіозв'язку дозволяється проводити довготривалий виклик у такому порядку:

Послідовність передачі При застосуванні індивідуальних позивних При застосуванні індивідуально-лінійних та лінійних позивних
Позивний радіостанції, яка викликається 3 рази -
Слово Я 1 раз -
Позивний своєї радіостанції 2 рази 3 рази
Знак закінчення передачі Слово ПРИЙОМ 1 раз 1 раз

Відповідь на довготривалий виклик проводиться в такому порядку:

Послідовність передачі При застосуванні індивідуальних позивних При застосуванні індивідуально-лінійних та лінійних позивних
Позивний радіостанції, яка викликається 3 рази -
Слово Я 1 раз -
Позивний своєї радіостанції 2 рази 3 рази
Знак закінчення передачі Слово ПРИЙОМ 1 раз 1 раз

8. Тривалість встановлення радіозв'язку визначається нормативами і розпорядженням начальника, який організує зв'язок. Якщо зв'язок протягом заданого часу не встановлений то черговий радист діє за вказівкою чергового по радіоцентру або свого командира.

9. Якщо умови приймання ускладнені, радіостанція, яка встановлює зв'язок, може вимагати дати їй настройку, передавши кодове скорочення „ Дайте настройку ".

У випадку, якщо прийом на основній частоті тривалий час неможливий, то за наявності двох приймачів без додаткових команд відкривається чергування на запасній частоті. Чергування на основній частоті не припиняється. Головна радіостанція може працювати з частиною кореспондентів радіомережі на основній частоті, а з іншими - на запасній частоті.

Запит пароля

1. Паролювання застосовується з метою визначення дійсності радіостанцій, які ведуть передачі, та своєчасного припинення можливих спроб радіостанцій противника вступити в зв'язок з нашими радіостанціями з метою радіодиверсій і дезорганізації роботи, передачі неправильної інформації і т д.

Пароль запитується:

- при початковому встановленні радіозв'язку на нових радіоданих;

- перед передаванням бойових наказів і розпоряджень;

- при входженні в мережу радіостанції, позивні якої не значаться в радіоданих;

- коли черговий радист приймальної радіостанції підозрює, що радіостанція, яка веде передачу, є чужою.

Порядок паролювання визначається штабом, який організовує радіозв'язок.

Перевірка радіозв’язку

1. Перевірка радіозв'язку проводиться з метою підтримання його в постійній готовності до радіообміну та контролю за пильністю несення служби черговими радистами.

Перевірка радіозв'язку може проводитися шляхом виклику і відповіді на виклик або передаванням сигналів і радіограм. Перевірки можуть бути двобічними і однобічними.

Двобічні перевірки шляхом виклику і відповіді повинні проводитися таким чином:

виклик, відповідь, підтвердження;

При однобічних перевірках підтвердження про прийняття передаються по каналах інших засобів зв'язку. Строки і порядок перевірки радіозв'язку визначаються розпорядженням начальника, який організовує зв'язок, у відповідності з встановленим режимом роботи радіостанцій на передачу.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-19; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1025 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

В моем словаре нет слова «невозможно». © Наполеон Бонапарт
==> читать все изречения...

2187 - | 2152 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.