Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Розрахунок розмірів збитків, заподіяних державі внаслідок забруднення поверхневих та морських вод




Практична робота № 5

Тема: Розрахунок стягнень за збитки, спричинені порушенням водного законодавства.

Завдання: Ознайомитись з основними поняттями та роз’ясненнями визначення розміру шкоди заподіяної водним об’єктам. Навчитись розраховувати збитки спричинені внаслідок забруднення водних об’єктів.

Література:

1. Основні поняття та роз'яснення:

1.1. Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації юридичними та фізичними особами, в тому числі іноземними, як правило, в повному обсязі, без застосування норм зниження розміру стягнення і незалежно від плати за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів.

1.2. Відповідальність юридичних і фізичних осіб настає внас­лідок порушення ними встановлених умов водокористування, а саме:

самовільного водоспоживання, тобто забору води з поверхневих чи підземних джерел без дозволу на спец водокористування;

самовільних скидів зворотних вод з підприємств, суден та об'єктів, для яких не видані дозволи на спец водокористування, або не встановлені норми гранично допустимих чи тимчасово узгоджених скидів шкідливих речовин;

перевищення затверджених нормативів і норм скидів забруднюючих речовин (г/м3 );

перевищення затверджених нормативів і норм витрат зворотних вод (м3/год.);

скидів забруднюючих речовин, не зазначених у дозволах наспец водокористування чи нормах гранично допустимого скиду (ГДС) або тимчасово узгодженого скиду (ТУС), якщо їх концентрація перевищує гранично допустиму концентрацію (ГДК);

самовільних скидів зворотних вод чи сировини з морських або річкових суден, плавзасобів, надводних або підводних споруд;

надходження зворотних вод або забруднюючих речовин в поверхневі, підземні та морські води внаслідок аварій на насос­них станціях, колекторах та інших спорудах, витоку таких вод чи речовин внаслідок порушення технологій, техніки безпеки, ски­ду сировини внаслідок аварій на нафтопродуктопроводах, нафтотерміналах і т.п.;

вимушених санкціонованих аварійних скидів, що не перед­бачалися проектом, але здійснюються з метою попередження аварійних ситуацій;

скидів шкідливих речовин, що призвели до забруднення підземних вод як безпосередньо, так і внаслідок забруднення поверхні землі та зони аерації грунтів.

1.3. Відповідальність за порушення водоохоронного законо­давства не настає, якщо порушення норм водокористування виникло з незалежних від водокористувача і непередбачених проектом обставин (землетрус, стихійне лихо і т. ін.).

1.4. У разі скидів, пов'язаних з плановим ремонтом каналіза­ційних мереж і споруд підприємствами, що експлуатують кому­нальні системи каналізації, відповідальність їх настає при пере­вищенні тимчасово узгоджених природоохоронними органами(на період скиду) обсягів зворотних вод та їх концентрацій.

1.5. Стягнення платежів за забруднення навколишнього при­родного середовища не звільняє від відшкодування збитків, запо­діяних порушенням природоохоронного законодавства.

У разі сплати за понадлімітні скиди штрафних (кратних) платежів відшкодовується тільки сума збитків, що перевищує сплачену суму цих платежів.

1.6. При наявності у винуватця скиду документальних даних про екологічно обгрунтовані витрати коштів на ліквідацію наслідків забруднення, сума цих коштів виключається з розрахо­ваної суми збитків.

1.7. Факти скиду зворотних вод та забруднюючих речовин, а також погіршення якості води водного об'єкта встановлюються інспекторами Державної екологічної інспекції Мінприроди Ук­раїни, посадовими особами спеціально уповноважених органів інших міністерств і відомств, яким надані права державних інспек­торів з охорони навколишнього природного середовища та гро­мадськими інспекторами з охорони навколишнього природного середовища на основі спеціальних досліджень, результатів відом­чого, державного лабораторного контролю або візуально, з оформленням актів та протоколів встановленої органами Мінприроди форми.

1.8. Період з моменту підтвердженого протоколом, актом або поясненням свідків початку скиду до його припинення, а також час самовільного водокористування вважається періодом пору­шення водоохоронного законодавства, за який стягуються збитки.

Розрахунок розмірів збитків, заподіяних державі внаслідок забруднення поверхневих та морських вод





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-19; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 466 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Стремитесь не к успеху, а к ценностям, которые он дает © Альберт Эйнштейн
==> читать все изречения...

2152 - | 2107 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.