1. Як називається величина кута між від’ємним напрямком дійсної півосі та радіус-вектором, проведеним з початку координат до точки перетину АФЧХ розімкнутої системи з колом одиничного радіусу?
2. Часом регулювання називається
3. Перерегулюванням називають
4. Який з наведених математичних виразів відповідає статичній характеристиці нелінійного елемента.
5. Що називають фазовою траекторією?
6. Стійкість нелінійної системи при нескінченно малих відхиленнях регульованої величини від усталеного режиму, це:
7. Система зі стійкою лінійною частиною абсолютно стійка у класі стаціонарних нелінійних характеристик y = j(x) підкласу (), якщо через точку –1/k на дійсній осі комплексної площини можна провести пряму так, щоб перетворена частотна характеристика знаходилась праворуч від цієї прямої. Дане визначення відповідає:
8. Що визначається виразом: ?
9. При аналізі імпульсної системи, імпульсний елемент розбивають на дві ланки (ідеальний імпульсний елемент та формуючий елемент) у випадку якщо:
10. Які розрізняють види дискретизації?
11. Ідеальний імпульсний елемент в кожний момент квантування виробляє:
12. Характеристичне рівняння імпульсної системи регулювання . Визначити стійкість системи.
13. Визначити стійкість замкнутої імпульсної системи регулювання, передаточна функція якої: .
14. Функцію, яка в момент часу дискретизації приймає такі самі значення, що і неперервна функція, а в інші моменти часу довірнює нулю, називають:
15. Імпульсна САК стійка, якщо годограф характеристичного вектора при зміні відносної частоти від 0 до p розпочинається на додатковому напрямку дійсної осі і проходить (проти годинникової стрілки) послідовно 2К квадрати, де К – порядок імпульсної САК, стверджує:
16. Якщо система стійка (нейтральна) в розімкнутому стані, то для стійкості замкнутої системи необхідно і достатньо, щоб годограф АФЧХ розімкнутої імпульсної системи при зміні відносної частоти від 0 до p не охоплював точку з координатами (-1;j0), стверджує:
17. Відхилення вихідної координати системи регулювання від заданого значення має тотожно дорівнювати нулю в разі будь-яких задавальних або збурюючих впливів, твердить:
18. Розрахунок настроювань регулятора та визначення робочої частоти в одноконтурній системі регулювання; одержання передаточної функції ідеального компенсатора з умови інваріантності та аналіз його реалізованості; вибір реального компенсатора та визначення його параметрів з умови наближеної інваріантності в найістотнішому для системи діапазоні частот. Ці етапи відповідають:
19. Якщо вільна складова визначається розв’язком однорідного різницевого рівняння імпульсної системи , то з якого рівняння визначаються корені характеристичного рівняння ?
20. Завершіть загальну умову стійкості імпульсних систем.
Імпульсна система стійка, якщо вільна складова перехідного процесу x(iT) з часом прямує до 1) вимушеного значення.
21. Якщо всі коефіцієнти характеристичного рівняння (крім першого ) рівні нулю, тобто , то чому дорівнює тривалість перехідного процесу?
22. Як отримати рівняння для побудови кривої Михайлова?
23. Згідно критерію Найквіста імпульсна система стійка, якщо амплітудно-фазова характеристика стійкого розімкненого контура
24. За якими показниками оцінюють якість імпульсних систем?
25. За якими показниками оцінюють точність імпульсної системи?