Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Формування оптимальних каналів розподілу товару.




 

Методи розповсюдження, збуту товару є третім елементом комплексу маркетингу. Для тих, хто часом ототожнює маркетинг із збутом, ще раз зауважимо, що це лише одна складова маркетингової діяльності, хоча і дуже важлива.
Збутова політика фірми має органічно поєднуватись з іншими елементами комплексу маркетингу: характеристиками товару, його позиціонуванням на ринку, ціновими стратегіями, методами просування товару. Витрати на збут становлять часом до 50 % роздрібної ціни товарів, тому питання розподілу своєї продукції виробники мають опрацьовувати дуже ретельно.

Важливим кроком є вибір довжини та ширини каналів розподілу. Зважаючи на те, що підприємство є комп’ютерним клубом, послуги продаватимуться безпосередньо споживачам, тобто через однорівневий канал розподілу (рис. 5.1).

           
   
   
 

 

 


Рис. 5.1. Схема каналу розподілу послуг ПП «Гладіатор».

 

Отже, площа комп’ютерного клубу становитиме 70 кв. метрів (підприємство орендуватиме приміщення), кожне робоче місце буде оснащено одним комп’ютером та навушниками з мікрофоном. Кількість робочих місць становитиме 65 од. У клубі буде встановлено барну стійку, де можна буде придбати гарячі напої та сендвічі.

У клубі працюватимуть висококваліфіковані програмісти, які даватимуть поради споживачам щодо користування, адміністратори та бармени. Керуватиме роботою клубу директор. Саме він і відзначатиме весь комплекс маркетингу підприємства і слідкуватиме за результатами роботи клубу, зводитиме фінансові звіти.

Місце знаходження клубу у торговому центрі Плазма, що на проспекті Свободи, 5. на ІІ поверсі.

Для визначення того обсягу продажу товару, при якій товариство не буде збитковими проводимо розрахунок критичного збуту.

Точка критичного збуту ділить обсяг реалізації на два інтервали:

- інтервал , в якому фірма зазнає збитки, оскільки Ц<S

- інтервал , в якому фірма отримує прибутки, оскільки S;

Значення критичного збуту визначається із рівняння:

,

Графічна інтерпретація графіка беззбитковості подана на рис 5. 2.

При обсягу продажу 209 одиниць комп’ютерних послуг підприємство не буде отримувати прибутку, але і не буде збитковим (рис. 5.2, наступна сторінка).

Розрахунки для графіка беззбитковості.

1) дохід (виручка від реалізації) при :

грн.

2) сумарні витрати:

грн.

3) змінні витрати разом:

грн.

4) дохід (виручка від реалізації) при :

грн.

Отже, розроблена збутова політика, забезпечить ПП «Гладіатор» потрібне місце на ринку, сприятиме здійсненню очікуваних обсягів реалізації комп’ютерних послуг та отриманню очікуваної величини прибутку. Компанія обрала досить вигідне місце розташування задля приваблення більшої клієнтури.

6. Планування кампанії з просування товару.

 

Для комп’ютерного клубу кампанія з просування його послуг на ринок є чи не найважливішим елементом усього комплексу маркетингу, адже саме від того, як підприємство представить свій клуб та послуги, наскільки поінформує споживачів про переваги відвідування саме комп’ютерного клубу «Гладіатор».

Приватне підприємство «Гладіатор» задля притягування споживачів до свого комп’ютерного клубу проводитиме ефективні рекламні заходи, заходи зі стимулювання збуту, підтримуватиме тісні зв’язки із громадськістю і проводитиме презентацію послуг

Що стосується реклами, то ПП «Гладіатор» залучається підтримкою рекламних агентств, для розміщення зовнішньою реклами, а саме реклами на білл-бордах, на транспорті, на приміщеннях. Також підприємство планує розмістити рекламне звернення на радіо, телебаченні, у журналі, а в мережі Інтернет. Найбільш дієвим в теперішній час буде рекламне звернення в мережі Інтернет. Розуміючи це, керівництво підприємства готове виділити значні кошти га фінансування цього заходу.

Детально розробимо рекламу в Інтернеті.

Отже, на основі проведеного аналізу, бачимо, що основна маса населення проводить багато часу перед комп’ютером, а саме у соціальних мережах, таких як «Вконтакте», «Однокласники», «Facebook» також відвідують свою електронну почту, так званий e-mail. Тому, керівники організації вирішують розмістити там рекламні ролики в YouTube, створити блоги ПП «Гладіатор». Дієвим кроком буде створення групи у соціальних мережах, де розміщуватиметься інформація про комп’ютерний клуб, ціни та акції, буде дана можливість придбати картки постійних клієнтів.

Підприємство матиме свій власний сайт на якому розміщуватиметься уся необхідна інформація про комп’ютерний клуб – www.gladiatorlviv.ua.

Рекламне звернення, що його розміщуватиме ПП «Гладіатор» на свої сторінках у соціальних мережах, на власному сайті та відправлятиме потенційним відвідувачам звучатиме наступним чином:

Заголовок: Комп’ютерний клуб «Гладіатор» – це твій вибір.

Текст звернення:

«Вашій увазі пропонуємо сучасні комп’ютери для роботи у Microsoft Office та мережі Internet, широкий асортимент ігор онлайн. Завітайте до нас до 15 березня та отримайте картку клієнта на знижку від 5 до 10% на всі послуги клубу».

ПП «Гладіатор» проводить стимулювання збуту наступним чином:

1. Знижки для постійних клієнтів;

2. Видача карток клієнта;

3. Акції з нагоди ювілею фірми (зниження ціни послуг у цей день на 50%);

4. Моральне та матеріальне стимулювання власного персоналу (премії, надбавки, подяки, цінні подарунки, передсвяткові подарунки);

5. Конкурси серед програмістів (для підвищення кваліфікаційного рівня).

Заходи «паблік рілейншс» мають на меті створення позитивних відносин з громадськість. До таких заходів на підприємстві відносяться:

1. Розміщення статті у спеціалізованих журналах «Комп’ютерний Світ»;

2. Виступ керівництва по телебаченню;

3. Проведення спонсорських акцій;

4. Організація дня відкритих дверей;

5. Організація семінарів по програмуванню.

Персональний продаж проводитиметься з метою безпосереднього інформування клієнта про послуги комп’ютерного клубу «Гладіатор». Персональний продаж відбуватиметься в основному шляхом роздачі рекламних буклетів із інформацією про підприємство та місцем знаходження клубу.

Метою комунікаційної політики є вибір стратегії просування товару. ПП «Гладіатор» обирає стратегію «протягування» споживачів до товару. Підприємство готове потратити значні кошти на рекламу та стимулювання попиту у споживачів задля отримання достойних прибутків.

Висновок.

 

У даному курсовому проекті сформовано комплекс маркетингу комп’ютерного клубу «Гладіатор».

У першому розділі проведено аналіз ринку, а саме подано характеристику впливу факторів мікро- та макросередовища на діяльність ПП «Гладіатор». Провівши аналіз конкурентів, бачимо, що у Львові є досить багато комп’ютерних клубів, але не всі забезпечують високий рівень обслуговування.

Проаналізувавши потребу у комп’ютерних послугах за допомогою матриці індивідуальних потреб, бачимо, що на її формування в основному впливає вік особистості та рівень доходів.

У другому розділі здійснено дослідження ринку з допомогою опитування. Усі запитання були сформовані у анкету, відповіді на яку дають можливість зробити такі висновки: переважна більшість опитаних, а саме 95% мають комп’ютери; однак 49% з них все-таки відвідують комп’ютерні клуби; для переважної більшості опитаних найважливішим у виборі комп’ютерного клубу є стан комп’ютерів, рівень програмного забезпечення та обслуговування; місячний дохід більшості респондентів є середнім; 52% опитаних готові заплатити за комп’ютерні послуги, а саме за робоче місце протягом 5 годин від 50 до 100 грн.

Провівши сегментацію за соціально-економічною, демографічною і споживчою характеристиками, бачимо, що цільовою аудиторією є в основному молодь від 10 до 30 років, яким комп’ютерні послуги потрібні в основному задля розваги та спілкування у соц. мережах.

Отже, під час формування товарної політики подано характеристику послуг комп’ютерного клубу «Гладіатор», описано асортимент послуг та супутні послуги (чай, кава, сандвічі). У роботі детально представлено послуги клубу на трьох рівнях. В наявності клубу буде 65 сучасних комп’ютерів. Логотип підприємства зображений на рис. 3.3. Провівши позиціонування клубу, бачимо досить вигідне розташування у секторах відповідно до конкурентів. На сучасному етапі підприємство тільки розпочинає роботу на ринку, тому потрібно розрахувати той рівень цін, який буде найбільш привабливим для покупців, пильно стежити за витратами.

У четвертому розділі, задля визначення ціни та інших економічних показників проводився пробний маркетинг. Попит на послуги комп’ютерного клубу є еластичним. При зростанні ціни на 1% попит знизиться на 1,08%. На основі вище проведених розрахунків пробного маркетингу ми визначили, що оптимальна ціна послуг складатиме 81,29 грн., оптимальний обсяг збуту становитиме 379 од, собівартість – 62,80 грн., прибуток – 7018,43 грн.

У п’ятому розділі сформовано збутову політику ПП «Гладіатор». Зважаючи на те, що підприємство є комп’ютерним клубом, послуги продаватимуться безпосередньо споживачам, тобто через однорівневий канал розподілу.

Приватне підприємство «Гладіатор» задля притягування споживачів до свого комп’ютерного клубу проводитиме ефективні рекламні заходи, заходи зі стимулювання збуту, підтримуватиме тісні зв’язки із громадськістю і проводитиме презентацію послуг.

У роботі детально описано рекламу в Інтернеті, що свого роду зараз є чи не найбільш дієвою.

Отже, все розроблений комплекс маркетингу ПП «Гладіатор» сприятиме задоволенню потреби ринку у комп’ютерних послугах, а для самого підприємства являються комплексом дій задля отримання прибутку.






Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 324 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2676 - | 2239 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.