Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Аналіз мікрофлори сировини та готових харчових продуктів




Відбір проби: при відборі проби харчового продукту (сировини) слід дотримуватись умов асептики: робоче місце та руки мікробіолога слід продезінфікувати розчином спирту, при аналізі фтучних (запакованих виробів), поверхню тари чи пакування у місці відбору проби також знезаражують. Для відбору необхідної маси (об’єму) продукту використовують скельні шпателі та піпетки, відбір та зважування проводять у зоні стерильності, що забезпечується полум’ям спиртівок.

Виконання посіву: Наважку твердого продукту (10г) вносять у стерильну ступку і подрібнюють за допомогою стерильного пестика, підготовлену таким чином пробу переносять у колбу з 90 см3 стерильної водопровідної води. У випадку аналізу подрібненого, швидкорозчинного чи рідкого продукту його наважку одразу вносять у колбу. Далі готують розведення суспензії, для чого 1 см3 суспензії з колби послідовно переносять у ряд пробірок з 9 см3 стерильної водопровідної води (рис. 52). Кількість розведень визначається очікованим вмістом мікроорганізмів в 1г. продукту таким чином, щоб після культивування на щільному поживному середовищі утворилось від 30 до 300 колоній. Наприклад, якщо за нормативом МАФАМ допускається не більше 5×107 КУО/г то висів 0,1 см3 суспензії на МПА слід виконувати з розведення 1:100 000. Очікувана кількість колоній в даному випадку становить 50.

Рис. 52. Узагальнена схема проведення мікробіологічного аналізу сировини для виготовлення харчових продуктів.

 

Посів на певні щільні середовища проводять з відповіждних розведень. З кожного зразка беруть не менше трьох повторних наважок і кожну висівають не менше ніж на 3 чашках.

На поверхню застиглого і підсушеного середовища наносять краплю суспензії певного розведення і за допомогою скляного шпателя розподіляють її по всій поверхні дотримуючись умов асептики. Засіяні чашки перевертають догори дном і поміщають у термостат.

Терміни обліку мікроорганізмів залежать від складу поживного середовища і групи мікроорганізмів, що обліковуються. На м’ясо-пептонному агарі на другу – третю добу інкубації враховують спорові й неспорові форми бактерій, на сусло-агарі на п’яту – сьому добу – колонії грибів і дріжджів.

Кількості колоній на чашці вираховують звичайно з дна чашки, на просвіт. На місці підрахованої колонії маркером ставиться крапка. Обчисливши кількість колоній на всіх паралельних чашках, підраховують їх середнє число на одній чашці і потім перераховують для визначення вмісту мікроорганізмів у 1 г(см3) продукту за формулою

де а – кількість клітин у 1 г(см3) продукту; б – середня кількість колоній на чашці; в – кратність розведення, з якого зроблений посів; V – об’єм суспезії (см3) відібраний для посіву.

Для виявлення БГКП проводять висів суспензії розведення 1 см3 якого відповідає масі продукту в якій нормується їх відсутність у пробірку з накопичувальним середовищем кеслера та скляним поплавком. Інкубують посіви при 37° С протяком 2-х діб, адалі перевіряють посіви на рахунок газоутворення (підіймання поплавка) та зміни зовнішнього вигляду (помутніння, зміна забарвлення). Через дві доби (у разі зовнішніх змін) проводять пересів на щільне середовище Ендо і проводять інкубування ще дві доби при 37° С.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 554 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Наглость – это ругаться с преподавателем по поводу четверки, хотя перед экзаменом уверен, что не знаешь даже на два. © Неизвестно
==> читать все изречения...

2611 - | 2185 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.01 с.