Виробничий напрямок ПП АФ “Ясна Поляна” є зерно-молочним, воно в достатній мірі забезпечено землею, трудовими ресурсами, основними виробничими фондами. Основу організації виробництва зерна складає інтенсивна технологія, яка вимагає застосування оптимальних доз добрив, закупку елітного насіння, засобу захисту рослин та паливно-мастильних матеріалів.
Виробництво зерна займає особливе місце серед інших галузей рослинництва. Зерно є основою харчування для населення, тому що це не лише хліб, макаронні вироби, крупи, а і джерело виробництва молока, м'яса, яєць та інших продуктів. Зерно - важливий корм для худоби та птиці, так, концентровані корми високопоживні. За належних умов зерно добре зберігається, тому особливо придатне для створення державних резервів продовольства та кормів. Зернова продукція легко перевозиться на великі відстані. Завдяки різноманітності видів та сортів, високій пристосованості до різних ґрунтових і кліматичних умов зернові культури отримали широке поширення по всій території держави.
Основним ринком збуту вирощеної продукції є внутрішній ринок України. Основним каналом реалізації буде реалізація комерційним структурам через Донецьку товарно-сировинну біржу та державі. При умові, що зерно буде містити зерна - 16%, клейковини - 33%, тобто матиме вищу якість, воно буде користуватись попитом і матиме вищу ціну реалізації. Високоякісне зерно забезпечує виробництво борошно вищого ґатунку, що використовується для випічки хлібобулочних виробів та макаронних виробів. Таким чином, це зерно користуватиметься попитом серед переробних підприємств. Кожний рік 10-12% прямих затрат направлятиметься на здійснення маркетингових заходів, в тому числі на рекламу продукції. Стимулювання продажу здійснюватиметься по плану:
- досягти високої якості своєї продукції;
- пропонувати екологічно чисту зернову продукцію;
- розширення асортименту зернових (тверді, м'які), цінову доступність.
Проведені маркетингові дослідження підтвердили, що із збільшенням періоду між моментом виробництва і моментом реалізації ціни на продукцію ростуть. Таким чином доцільно зберігати продукцію з метою її реалізації у найбільш вигідний період. Здійснення запропонованого плану маркетингу дасть змогу реалізувати плани отримання цьогорічного валового прибутку в розмірі не менше 50% прямих затрат і зайняття міцних позицій на ринку зерна.
Для того щоб одержати ясну оцінку сил підприємства й ситуації на ринку, проводимо SWOT-аналіз.
SWOT-аналіз дозволяє фірмі вивчити існуючі на ринку можливості й зважити свої здатності з їхнього переслідування. Також при цьому вивчаються загрози, здатні підірвати позиції фірми. Сильні й слабі сторони розглядаються з позиції покупців, що підводить реальну основу під рішення про розподіл ресурсів і допомагає компанії дістати максимум користі з наявних у неї можливостей. Процедура проведення SWOT-аналізу в загальному виді зводиться до заповнення матриці, у якій відбиваються й потім зіставляються сильні й слабі сторони підприємствай можливості й загрози ринку. Це зіставлення дозволяє визначити, які кроки можуть бути здійснені для подальшого розвитку підприємства, а також, які проблеми необхідно терміново вирішити.
У виробництві підприємства існують такі сильні сторони:
- перевірений і надійний постачальник;
- собівартість продукції нижча, ніж у регіональних конкурентів;
Висока якість продукції
Слабкі сторони:
Високий ступінь спрацювання устаткування з окремими групами.
Такий параметр оцінки як маркетинг має такі сильні сторони:
Можливість імпортувати дешевшу та якісну сировину з-за кордону.
Слабкі сторони:
- Відсутність відділу маркетингу на підприємстві;