Лекции.Орг


Поиск:
Депутати хочуть штрафувати українців за куріння вдома!
Українцям можуть заборонити курити вдома, у власних авто, купувати сигарети менше ніж за 300 метрів від транспортних зупинок і дивитися на процес куріння у фільмах. Такі нововведення пропонує законопроект №6595 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту здоров'я громадян від результатів вживання тютюнових виробів)", зареєстрований наприкінці червня в парламенті. Автори законопроекту - "нашоукраїнець" Юрій Кармазін та "регіоналка" Тетяна Бахтєєва.

Ряд опитаних народних депутатів і експертів вважають цей законопроект абсурдним і таким, що дискредитує ідею боротьби з курінням», - повідомляє ТСН.

Особливі нарікання законопроект викликав в Комітеті з питань захисту прав людини – адже він передбачає навіть за куріння у власному будинку штраф від 1700 до 2550 грн. і до 60 годин громадських робіт. Голова Комітету Верховної Ради з питань прав людини Олег Зарубінський (фракція Блоку Литвина) вважає, що навіть у такій потрібній справі, як боротьба з курінням, не можна переходити межу.

"Приватна територія людини, житло людини є недоторканим. Якщо курець курить у себе в помешканні і при цьому не заважає цим іншим, то забороняти йому в себе вдома курити чи, скажімо, пиво пити, є не зовсім коректним. Треба сформулювати такі норми закону, щоб вони могли однозначно виконуватись. Найгірше, коли заздалегідь придумуються нереальні норми. Тоді такий закон буде мати зворотній результат", - вважає Зарубінський.

З ним згодна і заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва Ксенія Ляпіна (фракція "Наша Україна – Народна Самооборона"): "Сьогодні основна проблема не в тому, що мало заборон на куріння – їх достатньо. Проблема в тому, що немає інструменту контролю за виконанням таких норм. Адже якщо неможливо проконтролювати виконання закону, то заборони, про які йде мова в законі, є декларативними". На думку депутата, більш ефективним може бути не збільшення штрафів, а активна роз'яснювальна робота щодо шкоди куріння.

Абсурдом вважають поданий законопроект і представники рекламної галузі. "Автори законопроекту демонструють незнання права, бо в будь-якій нормальній країні легальний товар має право на легальне поширення інформації, – зауважує голова Асоціації зовнішньої реклами України Артем Біденко. – Тим більше, що зараз в Україні вже заборонена майже вся пряма реклама сигарет. Законодавство про рекламу тютюну в Україні є одним з найбільш жорстких в Європі. Але депутати люблять робити собі дешевий піар на легких темах – замість того, щоб писати законопроекти про основи здорового способу життя, створювати програми спортивних гуртків у школах, робити соціальні кампанії, як це було в США, Канаді, що справді знизило кількість курців".

На думку Біденка, окремі норми законопроекту є відверто нереалістичними і популістськими: "Є приваблива ідея заборони куріння у фільмах, але автори закону не зможуть заборонити показ, наприклад, популярних в Україні голівудських чи російських фільмів зі сценами куріння чи вирізати ці сцени з фільму".

Слайд

Студент 10:

Виробники сигарет говорять про те, що їх турбує лише дитяче куріння. Так, за словами керівника по зв'язках зі ЗМІ компанії «Філіп Морріс «Філіп Морріс» Україна» Костянтина Рябенка (джерело: газета «Дзеркало тижня»): «Діти не повинні курити. Куріння — свідомий вибір дорослої людини, яка є досить поінформованою про можливі наслідки». Власне, варіаціями даного твердження може бути: «Куріння є і має залишатися вибором дорослої людини" або «Ми хочемо домогтися того, аби тільки поінформовані дорослі курили».

Проте, навіть такі короткі та логічні твердження викликають кілька запитань:

1) Чим діти так відрізняються від дорослих, що вони не мають права курити, якщо дорослі це право мають?

2) Якщо діти відрізняються недостатньою поінформованістю, то чи потрібно тоді домагатися, аби недостатньо інформовані дорослі також не курили?

Якщо друге питання, де йдеться про достатню поінформованість і критерії її вимірювання залишається без відповіді, то у відповідях на перше запитання спостерігаються розбіжності думок, що мають певні протиріччя.

Корпорація «Філіп Морріс «Філіп Морріс»» відповідає на це питання в такий спосіб: «Через те, що наші вироби суттєво впливають на здоров'я, ми вважаємо, що повинні утримати дітей від куріння». Таке твердження містить цілу низку протиріч. Куріння, безумовно, шкодить здоров'ю дітей, однак, немає жодних наукових даних про те, що після досягнення 18-річчя ця шкода істотно знижується. Куріння дійсно викликає смертельні захворювання, але зазвичай після кількох десятків років куріння. Тому, для зниження кількості цих смертей більш логічно утримувати від куріння не дітей, а дорослих. Головна небезпека дитячого куріння, на думку фахівців, в тому, що чим раніше людина починає курити, тим більше в неї шансів на розвиток важкої залежності від тютюну. Натомість, питання залежності зазвичай ігнорується тютюновими компаніями. Таким чином, верховенство турботи про здоров'я в профілактичних програмах тютюнової індустрії не підтверджується. Ймовірно, для виробників сигарет турбота про здоров'я дітей не є головною причиною створення ними профілактичних програм.

Слайд

Студент 11:

Російська Громадська рада з проблем підліткового куріння стверджує: «Діти і підлітки не повинні курити саме тому, що не досягли повноліття». Розуміючи, що подібне твердження є зневажливим стосовно дітей, далі Рада пояснює: «Діти і підлітки не повинні курити саме тому, що не досягли віку, коли можуть приймати це відповідальне рішення самостійно». Такий підхід вимагає відповіді на кілька наступних питань: «Що, власне, відбувається з людиною, коли їй виповнюється 18 років, що вона нарешті може приймати таке відповідальне рішення?» Нам намагаються нав'язати паралелі з іншими видами поведінки, які не дозволяються неповнолітнім: керування автомобілем, придбання зброї, право займатися комерційною діяльністю тощо. Але ці обмеження мають вагому причину: якщо підлітки, займаючись цією діяльністю, заподіють комусь збитки, то відповідати за це доведеться не їм, а їхнім батькам. Щодо збитків, які можуть нанести іншим людям підлітки, які курять, у разі коли б цей можливий збиток виправдовував обмеження куріння тільки для підлітків, тютюнові компанії не говорять. Таким чином, гіпотеза про те, що в основі програм тютюнової індустрії лежить спроба захистити оточуючих навколишніх людей від шкоди, яку можуть спричинити підлітки, що курять, також не може бути прийнятою.

Слайд

Ведучий: ЯкВи вважаєте, чому курять діти?

Студенти:

Через тиск однолітків.

Через те, що батьки та дорослі курять.

 

Студент 12:

Наприкінці 2002 року в українських ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що фонд «Здоров'я для всіх» проводить новий проект, у рамках якого для всіх 22 тисяч шкіл України випущено плакат проти підліткового куріння. Головне гасло плаката «Обирай сам – бути здоровим чи курити», - чітко витримане у кращих традиціях профілактичних програм тютюнової індустрії. Випуск плакату профінансувала компанія «Філіп Морріс «Філіп Морріс», і її представник на присвяченій цій події прес-конференції знову повідомила: «Право вибору – курити або ні – є тільки у дорослих» („Факти”, 16.11.02). І нещасним дітям залишається лише гадати, як же їм самим зробити вибір із приводу куріння, якщо у них такого права немає. На щастя, дітей на прес-конференції не було, і правильно, адже і прес-конференція і плакат зроблені зовсім не для них.

Слайд

Ведучий:

Нашими студентами було розроблено анкети з питань тютюнопаління,

Аналіз яких подано на слайді.

Слайд

Студен 13:

В анкетах були поставлені наступні питання:

- хто з респондентів є курцем;

- чи є курцями члени сім`ї;

- скільки цигарок студенти викурюють в день;

- чи знайомі студенти зі шкідливими наслідками тютюнопаління;

- що намагалися зробити для того, щоб кинути палити.

Зі 120 студентів курцями виявилися 31 респондент, що складає 26% від опитуваних. Не можуть кинути палити 25 студентів. Один студент не замислювався над шкідливістю тютюнопаління, 28 студентів палять більше року. 5 студентів скурює за день більше 10 цигарок. Всі студенти знають про шкідливість тютюнопаління і негативно ставляться до цього.

Ведучий: Пропоную Вам підвести підсумки і запропонувати свої способи вирішення поставленої проблеми.

Студентам виділяється 5 хвилин для обгорнення своїх пропозицій.

Ведучий: Таким чином, можна підвести підсумки і відзначити, що:

- з тютюнопалінням необхідно боротися, оскільки воно шкодить здоров`ю;

- тютюнопаління шкідливе не тільки для здоров`я дітей, але й для дорослих;

- державі необхідно більше приділяти уваги масовим заходам, що пропагандують здоровий спосіб життя;

- громадськості необхідно самостійно підвищувати свій правоосвітній та культурний рівень;

- необхідно розробити заходи заохочення осіб, що кинули палити або взагалі не палять;

- розробити більш дієвий механізм покарань за розповсюдження тютюнових виробів, що перевищують встановлений вміст нікотину, або паління в громадських місцях;

- підвищити ціни на тютюнові вироби.

 

АНКЕТА

Охарактеризуйте в кількох словах позитивні і негативні сторони куріння ________________________________________________________________
________________________________________________________________

 

Чи курите Ви?

так ні інколи ніколи

 

 

Чи є курці у Вашій сім`ї? так ні

 

Чи багато Ви скурюєте цигарок? 1-3 штуки 3 – 10 більше 10

 
 

 


Чи вважаєте Ви, що тютюнозалежність завдає матеріального збитку сімейному бюджету ______________________________________________

 

Як давно Ви палите? _____________________________________________

 

Чи знаєте Ви, що куріння завдає шкоди здоров`ю Вашим близьким?

 

Чи намагались Ви зробити щось для того щоб кинути палити

 

а) так, але не можу кинути;

б) нічого;

в) навіть не замислювався над цим;

г) кинув палити.

 

Висловіть Вашу думку щодо куріння ________________________________

________________________________________________________________

 

Внесіть Ваші пропозиції щодо боротьби з тютюнопалінням_____________

________________________________________________________________ ________________

Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 306 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Даже страх смягчается привычкой. © Неизвестно
==> читать все изречения...

800 - | 658 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.