Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Особливості приватизації в Росії.




Процеси приватизації в Росії почалися набагато раніше, ніжсформувалася концепція підприємств і поняття приватної власності булоофіційно визнано.

Найважливіша риса приватизації в Росії - її централізований характер.

Приватизація вітчизняних підприємств - це організований зверху процес,вона являє собою державну економічну політику. У результатідержава регулює і контролює приватизаційні процеси.

Особливістю приватизації в Росії є орієнтація на змішанийтип, що поєднує ринкові та адміністративні (неринкові) методи їїздійснення.

Загалом процес приватизації в Україні характеризується високим темпами,чому в чималому ступені сприяє прагнення створити в короткі терміниприватний сектор підприємництва.

В Росії приватизація почалася з жовтня 1992р. На першому її етапі --так званої ваучерної приватизації - ставилися завдання: а) покінчити з державним монополізмом; б) сформувати клас приватних власників, який за рівнем доходівперетворитися на заможний «середній клас» (це зовсім не досяжнамета, особливо в умовах кризового спаду виробництва).

За офіційними даними за період ваучерної приватизації (до 1 липня 1994р.) Було роздержавлено 70% промислових підприємств. Часткадержавної власності в загальному обсязі вартості майна склала

35%.

Результати першого етапу приватизації:

. роздержавлення і приватизація посіли ключове місце в процесі трансформації економіки Росії;

. в першому була створена і почала працювати модель приватизації, що дозволила передати у власність десятки тисяч підприємств;

. центральне місце у приватизації державних підприємств зайняли чекові аукціони, що володіють позитивними моментами з точки зору інвестиційної привабливості.

Однак результати першого періоду приватизації оцінюютьсянеоднозначно:

. поки ще рано говорити про формування широкого прошарку приватних власників;

. недостатньо використаний галузевий підхід;

. відсутній поділ і закріплення в окремих законах малої і великої приватизації;

. оцінка вартості державного майна;

. не вдалося у великому обсязі залучити іноземні інвестиції;

. не були придумані механізми захисту від негативних наслідків.

З 1 липня 1994р. був оголошений другий етап приватизації - постваучернийабо грошовий, за час якого майно державних і муніципальнихпідприємств має продаватися за гроші. При цьому переслідувалася основнамета - сприяти появі нових власників, які будутьзацікавлені розвивати виробництво і вкладуть в нього кошти.

Але появі «нових власників» заважав ряд обставин:

. ѕ акціонованих підприємств знаходиться у власності трудових колективів, які не збираються продавати свої акції якогось сторонній особі;

. велика кількість акцій придбали безкоштовно за ваучери дрібні власники, і вони зацікавлені лише в отриманні дивідендів, без вливання додаткових коштів;

. що мають великі грошові накопичення підприємці, банки та іноземні капіталісти не прагнуть купувати акції приватизованих підприємств, більшість з яких не дає високий прибуток або навіть збиткові.

Тільки з поліпшенням загального економічного стану в країні можутьбути вирішені проблеми підвищення ефективності роботи приватизованихпідприємств.

Висновок.

Отже, роздержавлення і приватизація це основний метод переходу дореальному різноманіттю форм власності, метод оптимізації структурипідприємництва, основа формування ринкового господарства.

До ефективно господарювати ведуть не самі по собі роздержавленняі приватизація, а ринкова система, головну рушійну силу якоїскладає конкуренція. Роздержавлення і приватизація утворюють лишеоб'єктивну основу формування конкурентного середовища ринкової економіки вцілому, тому вони є не метою, а засобом для підвищенняефективності економіки та зростання добробуту трудових колективів,регіонів і кожного з нас.

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 475 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если президенты не могут делать этого со своими женами, они делают это со своими странами © Иосиф Бродский
==> читать все изречения...

2457 - | 2326 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.008 с.