Освітньо-кваліфікаційний рівень Фельдшер
Напрям підготовки Медицина
Спеціальність _ Лікувальна справа Семестр – 7
Навчальна дисципліна – Неврологія. Психіатрія та наркологія.
ЕКЗАМЕНАЦІЙНИЙ БІЛЕТ № 3
Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до пацієнтки Л.,59 років. Пацієнтка скаржиться на
відсутність рухів в лівій верхній кінцівці і обмеження рухів в лівій нижній кінцівці. З анамнезу відомо, що захворіла 2 дня тому, коли з’явились оніміння і легка слабкість
в лівих кінцівках. Після введення внутрішньом’язево розчину папаверину ці явища
зникли, але через декілька годин виникли знову.
Об’єктивно: стан свідомості ясний, положення в ліжку пасивне. Пульс-64/хв., ЧДР-22/хв. АТ 130/80 мм.рт.ст. Кут рота справа опущений. Активні рухи відсутні в лівій верхній кінцівці і обмежені в лівій нижній кінцівці. Відмічається зниження чутливості зліва. Менінгіальні симптоми негативні.
1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.
2. Надайте невідкладну допомогу.
3. Визначте тактику фельдшера.
4. Надайте інформацію про хворобу.
Ви фельдшер ФАПу. До вас звернулась дівчинка 9 років. Мама скаржиться, що дитина стала непосидючою, змінився почерк, стала неохайно писати, постійно гримасує, часто кліпає, відкриває і закриває очі, оскалює з однієї сторони зуби, подьоргує плечима. Уві сні ці явища проходять. З анамнезу відомо, що з дитинства часто хворіє на ангіну, перенесла ревматичний поліартрит.
Об’єктивно: стан свідомості ясний. АТ110/60мм.рт.ст., пульс 82/хв, температура тіла-36,8С. Спостерігається підвищена рухливість в кінцівках, рухи відмічаються швидкістю і носять розмашистий характер.
1. Поставте та обґрунтуйте діагноз.
2. Складіть план обстеження
3. Визначте тактику фельдшера.
4. Надайте інформацію про хворобу.
Ви фельдшер ФАПу. До вас звернулась хвора Р.,42 років, зі скаргами на часту запальність, підвищену роздратованість, періодичні головні болі, схильність до плаксивості, поверхневий сон з частими пробудженнями, сон не приносить відчуття відпочинку. На протязі останнього року із-за підвищеної стомлюваності знизилась працездатність.
З анамнезу відомо, що своє захворювання пов’язує з розумовим та психічним перенапруженням.
Об’єктивно: АТ 120/70мм.рт.ст., пульс - 88/хв, ЧДР 18/хв., температура тіла-36,6 С.
стан свідомості ясний. Активні рухи в кінцівках і тонус збережені. М’язева сила однакова. Ураження функції черепно-мозкових нервів не має. Поза Ромберга негативна.
1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.
2. Складіть план лікування.
3. Визначте тактику фельдшера.
4. Надайте інформацію про хворобу.
Ви фельдшер ФАПу. До вас звернулась пацієнтка Н.,38 років, зі скаргами на порушення ковтання і голосу (голос став глухіший), слабкість в верхніх кінцівках.
З анамнезу відомо, що хворіє декілька місяців. На фоні поступового схуднення верхніх кінцівок розвинулось відсутність відчуття болю і температурних впливів (маються на увазі безболісні опіки в області плечового поясу), тепер розвинулися такі ж порушення в області обличчя.
Об’єктивно: свідомість ясна. АТ 100/60мм.рт.ст., пульс-62/хв, ЧДР-16/хв, температура-36,7 С. Активні рухи в кінцівках збережені. М’язева сила знижена, відмічається гіпотрофія м’язів верхніх кінцівок. Тонус м’язів збережений. Спостерігається відсутність больової та температурної чутливості в ділянці верхнього плечового пояса. Глотковий рефлекс знижений.
1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.
2. Складіть план обстеження.
3. Визначте тактику фельдшера.
4.Надайте інформацію про хворобу.
Ви фельдшер ФАПу. До вас звернулась пацієнтка Р.,35 років, зі скаргами на пекучі болі в лівій половині грудної клітки.
З анамнезу відомо, що захворіла три дні тому, коли з’явились вищеуказані скарги.
Об’єктивно: свідомість ясна. АТ 140/90мм.рт.ст., пульс-84/хв., температура
тіла-37,8 С. На шкірі герпетичні висипання і підвищена чутливість по ходу міжреберних нервів від Th2 до Th4 зліва. При аускультації над легенями везикулярне дихання.
1. Поставте та обгрунтуйте діагноз.
2. Назвіть принципи лікування.
3. визначте тактику фельдшера.
4.Надайте інформацію про хворобу.
Затверджено на засіданні