Лекции.Орг

Поиск:


Устал с поисками информации? Мы тебе поможем!

Тема 18. Злочини проти правосуддя
Злочини, що посягають на відносини, які забезпечують реалізацію конституційних принципів діяльності органів розслідування, прокуратури і суду. Завідомо незаконні затримання, привід або арешт. Притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності. Порушення права на захист. Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови.

Злочини, що посягають на відносини, що забезпечують особисту безпеку, честі та гідність осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві. Погроза або насильство щодо судді, народного засідателя чи присяжного. Умисне знищення або пошкодження майна судді, народного засідателя або присяжного. Посягання на життя судді, народного засідателя чи присяжного у зв’язку з їх діяльністю, пов’язаною із здійсненням правосуддя. Невжиття заходів безпеки щодо осіб, взятих під захист. Розголошення відомостей про заходи безпеки щодо осіб, взятих під захист. Погроза або насильство щодо захисника чи представника особи. Умисне знищення або пошкодження майна захисника чи представника особи. Посягання на життя захисника чи представника особи у зв’язку з діяльністю, пов’язаною з наданням правової допомоги.

Злочини, що посягають на відносини, що забезпечують одержання достовірних доказів та висновків у справі. Примушування давати показання. Втручання в діяльність судових органів. Завідомо неправдиве повідомлення про злочин. Завідомо неправдиве показання. Відмова свідка від давання показань або відмова експерта чи перекладача від викладення покладених на них обов’язків. Перешкоджання з’явленню свідка, потерпілого, експерта, примушування їх до відмови від давання показань чи висновку. Втручання в діяльність захисника чи представника особи.

Злочини, що посягають на відносини, що забезпечують своєчасне присічення та розкриття злочинів. Розголошення даних досудового слідства або дізнання. Приховування злочину.

Злочини проти правосуддя, що посягають на відносини, які забезпечують виконання вироку (рішення) і призначеного до відбування покарання. Приховування майна. Невиконання судового рішення. Ухилення від відбування покарання у виді обмеження волі та у виді позбавлення волі. Злісна непокора вимогам адміністрації виправної установи. Дії, що дезорганізують роботу випраних установ. Втеча з місця позбавлення волі або з-під варти. Втеча із спеціалізованого лікувального закладу. Порушення правил адміністративного нагляду.

Проблеми вдосконалення законодавства про злочини проти правосуддя.

 


Дата добавления: 2015-09-20; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 284 | Нарушение авторских прав | Изречения для студентов


Читайте также:

Поиск на сайте:

Рекомендуемый контект:

© 2015-2021 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.002 с.