Ћекции.ќрг


ѕоиск:
 атегории:

јстрономи€
Ѕиологи€
√еографи€
ƒругие €зыки
»нтернет
»нформатика
»стори€
 ультура
Ћитература
Ћогика
ћатематика
ћедицина
ћеханика
ќхрана труда
ѕедагогика
ѕолитика
ѕраво
ѕсихологи€
–елиги€
–иторика
—оциологи€
—порт
—троительство
“ехнологи€
“ранспорт
‘изика
‘илософи€
‘инансы
’ими€
Ёкологи€
Ёкономика
Ёлектроника

 

 

 

 


ѕереоформленн€ проњзних документ≥в

ѕереоформленню у систем≥ п≥дл€гають проњзн≥ документи, €к≥ були оформлен≥ через п≥дключен≥ до ј—  ѕѕ ”« каси добового та попереднього продажу, у Дбюро замовленьФ та через ƒ“ћ. ѕереоформленн€ проњзних документ≥в зд≥йснюЇтьс€ у будь-€к≥й кас≥, €к≥й дозволена ц€ операц≥€.

ѕереоформленн€ проњзних документ≥в зд≥йснюЇтьс€ у раз≥, €кщо залишилось менше н≥ж 24 години до в≥дправленн€ поњзда, на €кий пасажир бажаЇ переоформити проњзний документ.

ѕереоформленн€ зд≥йснюЇтьс€ т≥льки на терм≥нал≥, кодом установки €кого €вл€Їтьс€ станц≥€ початку поњздки.

ѕри переоформленн≥ проњзних документ≥в станц≥њ в≥дправленн€ та призначенн€ не зм≥нюютьс€, маршрут поњздки зм≥нюватис€ може.

ѕереоформленн€ проњзних документ≥в, €к≥ були оформлен≥ касами ≥ншоњ зал≥зничноњ јдм≥н≥страц≥њ не виконуЇтьс€.

ѕереоформленн€ проњзних документ≥в, €к≥ були оформлен≥ через ≥нш≥ системи у квиткових касах ”крзал≥зниц≥ зд≥йснюЇтьс€ за ручною технолог≥Їю.

ѕереоформленн€ передбачено дл€ таких випадк≥в:

1) зам≥на номера поњзда, на поњзд €кий в≥дправл€Їтьс€ ран≥ше;

2) зам≥на категор≥њ вагона на нижчу або вищу;

3) одночасна зам≥на номера поњзда ≥ типу вагона;

4) зам≥на м≥сць на м≥сц€ будь-€кого вагона такоњ ж категор≥њ одного поњзда;

5) зам≥на номера м≥сц€ в одному ≥ тому ж вагон≥ одного поњзда;

6) зам≥на м≥сць на ≥нш≥ м≥сц€ в тому ж поњзд≥ та типу вагона з урахуванн€м вимог до м≥сць (к≥льк≥сть Днижн≥хФ, Дверхн≥хФ, Дв одному купеФ, Дв одному в≥дс≥куФ, Дт≥льки не боков≥Ф). «ам≥на купе б≥знес-класу зд≥йснюЇтьс€ т≥льки на купе б≥знес-класу, зам≥на с≥мейних купе зд≥йснюЇтьс€ т≥льки на с≥мейн≥ купе. «ам≥на м≥сць дл€ ≥нвал≥д≥в виконуЇтьс€ на загальних п≥дставах;

7) зам≥на дит€чих проњзних документ≥в на в≥дпов≥дн≥ проњзн≥ документи за повну варт≥сть (кр≥м в≥йськових). ѕереоформленн€ дит€чого проњзного документа на повний зд≥йснюЇтьс€ т≥льки на теж саме м≥сце.

ѕереоформленню п≥дл€гають проњзн≥ документи:

1) за повну варт≥сть гот≥вкою - може бути переоформлений т≥льки на документ за повну варт≥сть гот≥вкою;

2) безкоштовн≥ та п≥льгов≥ проњзн≥ документи можуть бути переоформлен≥ т≥льки на документи з тими ж п≥льгами, що ≥ документ, €кий переоформлюють;

3) дит€ч≥ - можуть бути переоформлен≥ на дит€ч≥ проњзн≥ документи або проњзн≥ документи за повну варт≥сть (кр≥м в≥йськових);

4) в≥йськов≥ - можуть бути переоформлен≥ т≥льки на в≥йськов≥ проњзн≥ документи, дит€ч≥ в≥йськов≥ проњзн≥ документи переоформленню на проњзн≥ документи за повну варт≥сть не п≥дл€гають.

ѕереоформленн€ проњзних документ≥в, оформлених за безгот≥вковим розрахунком, програмно заборонено.

якщо варт≥сть нового проњзного документа менша н≥ж варт≥сть попереднього, то пасажиру повертаЇтьс€ р≥зниц€ у вартост≥ проњзду з утриманн€м вартост≥ послуг за переоформленн€. якщо варт≥сть нового проњзного документа перевищуЇ варт≥сть попереднього, то пасажир, кр≥м вартост≥ послуги за операц≥ю переоформленн€, повинен доплатити р≥зницю у вартост≥ проњзних документ≥в.

ѕри переоформленн≥ проњзних документ≥в, що були оформлен≥ у вагони з серв≥сними послугами варт≥сть серв≥сних послуг повертаЇтьс€ пасажиру.

ѕереоформленн€ проњзних документ≥в, оформлених у с≥мейн≥ купе та купе б≥знес-класу зд≥йснюЇтьс€ т≥льки у купе т≥Їњ ж категор≥њ. ѕереоформленн€ проњзних документ≥в, оформлених у ж≥ноч≥, чолов≥ч≥ та ≥нвал≥дн≥ купе зд≥йснюЇтьс€ у вс≥ типи купе.

ћожливе одночасне переоформленн€ двох проњзних документ≥в, €к≥ були оформлен≥ по одному ≥ тому маршруту. ƒва проњзн≥ документи переоформлюютьс€ разом: на один поњзд, дату, ≥з загальними вимогами до вагона та м≥сць. ѕри переоформленн≥ двох проњзних документ≥в друкуютьс€ два проњзн≥ документи та два бланки переоформленн€.

ѕри виконанн≥ операц≥њ переоформленн€ у систем≥ виконуЇтьс€:

- поверненн€ м≥сць та розрахунок сум виплати або доплати за старий проњзний документ та друк допом≥жного бланка Дпереоформленн€Ф;

- зан€тт€ м≥сць з урахуванн€м вимог до новоњ поњздки та друк нового проњзного документа на бланку Дѕроњзний документФ.

¬иконанн€ операц≥њ переоформленн€ зд≥йснюЇтьс€ за допомогою д≥алогового в≥кна "ѕереоформленн€". ƒл€ переходу у це в≥кно необх≥дно у д≥алоговому в≥кн≥ Д√оловне меню можливих вид≥в роб≥тФ п≥двести курсор до пол€ ѕ≈–≈ќ‘ќ–ћЋ≈ЌЌя та натиснути функц≥ональну клав≥шу Enter, п≥сл€ чого на екран предТ€вл€Їтьс€ д≥алогове в≥кно дл€ введенн€ рекв≥зит≥в проњзних документ≥в [–исунок 9-1].

 

23 ѕ≈–≈ќ‘ќ–ћЋ≈ЌЌя   F ____ F ________________     N D _____ B ______ T __ __ ____ M ______   ’ _ ’ _   G __ __ __ __
 
      W _     Enter-¬иконати f1-ƒопомога f3-¬ихiд f4-решта f6-ѕогашенн€ f9-ќст.вiдп f10-послуги   2005-12-05 15:29:12 г 234.26 N 000265 &

–исунок 9-1 - ƒ≥алогове в≥кно Д«амовленн€ на переоформленн€ проњзних документ≥вФ

” д≥алоговому в≥кн≥ Д¬веденн€ замовленн€ на переоформленн€Ф квитковий касир повинен за першим ключем F вказати наведен≥ нижче параметри з четвертого р€дка проњзного документа, що переоформлюЇтьс€:

1) захисний код проњзного документа (3 знаки);

2) шифр (1 знак) та номер документа в замовленн≥ (1 цифра);

3) номер замовленн€ в систем≥ (7 знак≥в);

4) дата оформленн€ проњзного документа (4 знаки).

ƒруге поле F заповнюЇтьс€ т≥льки ураз≥, €кщо одночасно зд≥йснюЇтьс€ переоформленн€ двох проњзних документ≥в.

Ќов≥ умови поњздки необх≥дно зазначити у пол€х таких ключ≥в [–озд≥л 6]:

1) N - номер поњзда;

2) D -дата в≥дправленн€ пасажира, день ≥ м≥с€ць;

3) B - номер вагона, тип вагона;

4) T -вимоги до м≥сць (необов'€зково);

5) M -д≥апазон м≥сць (необов'€зково);

6) X - параметри опису проњзних документ≥в.

ѕоле ключа X заповнюЇтьс€ т≥льки у раз≥ переоформленн€ дит€чого проњзного документа на повний. ƒл€ цього необх≥дно вказати л≥теру ѕ у пол≥ ключа X. ” замовленн≥ на переоформленн€ дит€чого проњзного документа на повний повинн≥ бути заповнен≥ т≥льки ключ≥ F та при цьому новий проњзний документ буде виданий на теж саме м≥сце.

7) G - номер брон≥ з норми м≥сць €коњ зд≥йснюЇтьс€ виб≥р м≥сц€ дл€ оформленн€ нового проњзного документа;

8) W - шифр ≤—÷ зазначаЇтьс€, €кщо необх≥дно зд≥йснити оформленн€ нового проњзного документа на поњзд ≥нформац≥€ про €кий, збер≥гаютьс€ у ≥ншому ≤ќ÷.

” д≥алоговому в≥кн≥ Д«амовленн€ на переоформленн€Ф ≥снуЇ можлив≥сть використанн€ наступних функц≥ональних клав≥ш:

1) Enter
ѕ≥сл€ введенн€ касиром вс≥х параметр≥в замовленн€ ≥ натисненн€ функц≥ональноњ клав≥ш≥ Enter виконуЇтьс€ програмна перев≥рка д≥йсност≥ проњзного документа, що переоформлюЇтьс€, на€вност≥ в систем≥ м≥сць дл€ новоњ поњздки та дотриманн€ умов переоформленн€. ѕ≥сл€ виконанн€ цих вимог в≥дбуваЇтьс€ переоформленн€ проњзних документ≥в та пред'€вл€Їтьс€ в≥кно з≥ сформованими допом≥жним документом при переоформленн≥ та новим проњзним документом [–исунок 9-2] ” раз≥ неможливост≥ вибрати м≥сц€ причина невиконанн€ замовленн€ предТ€вл€Їтьс€ в нижн≥й частин≥ в≥кна. ѕ≥сл€ зм≥ни параметр≥в замовленн€ можна знову натиснути клав≥шу Enter.

2) F1 - ƒќѕќћќ√ј
¬иведенн€ на екран ≥нформац≥њ про призначенн€ ключ≥в дл€ д≥алогового в≥кна.

3) F3 - ¬»’≤ƒ
¬иконуЇтьс€ перех≥д до д≥алогового в≥кна Ф√оловне меню можливих вид≥в роб≥тФ.

4) F6 - ѕќ√јЎ≈ЌЌя
ѕерех≥д до д≥алогового в≥кна Д«амовленн€ на погашенн€У проњзних документ≥в.  лав≥ша F6 призначена дл€ швидкого переходу до в≥кна набору замовленн€ на погашенн€ проњзного документа (погашенн€ переоформлених проњзних документ≥в дозвол€Їтьс€ лише з наступним оформленн€м проњзного документа на те ж саме м≥сце).

5) F9 - ќ—“. ¬≤ƒѕ. (останн€ в≥дпов≥дь)
ѕред'€вленн€ в≥кна з документами останнього замовленн€ (за на€вност≥).

6) F4 Ц –≈Ў“ј

ѕерех≥д у в≥кно розрахунку решти.

7) F10 Ц ѕќ—Ћ”√»

ѕерех≥д у д≥алогове в≥кно оформленн€ квитанц≥й на послуги.

 

 
¬√ √-52.67√–Ќ
  ѕ≈–≈ќ‘ќ–ћЋ≈ЌЌя « ƒќѕ √=52.67 √–Ќ N042 ј D05.12 „—20.30 ¬001 ѕ 01 ѕќ¬Ќ»…  »ѓ¬ ѕј— -ћќ— ¬ј  »¬ /Ў¬»ƒ »… ‘I–ћ ѕќ¬≈– 053 # ё-« бб 203115 5‘я Ќ1 0063163 051202 1516   88 89 √-86.76√–Ќ=“ј–.71.94+ «Ѕ.3.50+—“–.1.08+ѕƒ¬.10.24√–Ќ   042  ј 05.12 20.30 03   00055.33 00058.80 01 ѕќЋЌџ…  »≈¬ ѕј——-ћќ— ¬ј  »¬ (2200001-2000007) — ќ–џ… ‘»–ћ ћ≈—“ј 023 # ё-« ј∆ 000264 6ё8 Ќ1 0063163 051202 1516   88 89 /22-758/20-980 јЌƒ–≈≈¬ј Ќ-135.93√–Ќ=“ј–.114.13+ —Ѕ.3.50+—“–.1.71+Ќƒ—.16.59 ѕ≈–≈ќ‘. C ƒќѕ. H=52.67 √–Ќ. ѕ–»Ѕџ“»≈ 06.12 ¬ 10.58 ѕј——ј∆»–џ «ј—“–ј’.—  ЂIЌ“≈–-ѕќЋI—ї  »≈¬,¬Ћјƒ»ћ»–— јя,69 “.(044)227-47-16   F4-ƒрук F12-јнулюванн€ 2 5-12-2005 15:16:38

–исунок 9-2 - ƒ≥алогове в≥кно Д—формован≥ документи при операц≥њ переоформленн€Ф

¬ результат≥ переоформленн€ друкуютьс€ так≥ вих≥дн≥ документи:

1) допом≥жн≥ документи при переоформленн≥ проњзних документ≥в;

2) проњзн≥ документи на зам≥ну переоформлених.

ѕризначенн€ функц≥ональних клав≥ш у д≥алоговому в≥кн≥ Д—формован≥ документи при операц≥њ переоформленн€Ф:

1) F4 - ƒ–” 
друк допом≥жного ≥ проњзного документ≥в. ѕершим друкуЇтьс€ допом≥жний документ при переоформленн≥.
”вага! ѕ≥сл€ натисненн€ клав≥ш≥ F4 в≥дм≥надруку стане неможливою. ѕ≥сл€ натисненн€ клав≥ш≥ F4 в≥дбуваЇтьс€ вих≥д бланка з принтера дл€ наданн€ можливост≥ касиру перев≥рити бланк документа. Ќа екран терм≥нала видаЇтьс€ пов≥домленн€ про необх≥дн≥сть вставити в принтер бланк допом≥жного документа ≥ ще раз натиснути клав≥шу F4.
ѕ≥сл€ завершенн€ друку допом≥жного документа при переоформленн≥ на екран пред'€вл€Їтьс€ в≥кно з проњзним документом, дл€ друку €кого необх≥дно натиснути клав≥шу F4. ѕ≥сл€ друку проњзного документа виконуЇтьс€ автоматичний перех≥д до д≥алогового в≥кна дл€ набору замовленн€ на переоформленн€ проњзних документ≥в.

2) F12 - јЌ”Ћё¬јЌЌя
¬≥дмова в≥д друку допом≥жного та проњзного документ≥в.

3) F7 - назад, F8 - вперед (€кщо переоформлюютьс€ два проњзн≥ документи)
ѕрокрутка ≥нформац≥њ вперед або назад за на€вност≥ дек≥лькох документ≥в в одному замовленн≥ та недостатност≥ простору на екран≥ дл€ показу вс≥х документ≥в одночасно.

≤нформац≥€, €ка друкуЇтьс€ на допом≥жному бланку переоформленн€ аналог≥чна т≥й, що друкуЇтьс€ на бланку поверненн€. ¬≥дм≥на пол€гаЇ в тому, що у першому р€дку друкуЇтьс€ Д ѕ≈–≈ќ‘ќ–ћЋ≈ЌЌя « ¬»ѕ. √= ЕФ або Д ѕ≈–≈ќ‘ќ–ћЋ≈ЌЌя « ƒќѕ. √=ЕФ з зазначенн€м суми, €ка п≥дл€гаЇ виплат≥ або доплат≥ пасажиром.

Ќа новому бланку проњзного документа у 7-му р€дку друкуЇтьс€, €к на в≥дпов≥дному допом≥жному бланку Д ѕ≈–≈ќ‘. « ¬»ѕЋ. √= ЕФ або Д ѕ≈–≈ќ‘. « ƒќѕ. √=ЕФ з зазначенн€м суми, €ка п≥дл€гаЇ виплат≥ або доплат≥ пасажиром.

¬иконавши друк документ≥в, квитковий касир зд≥йснюЇ розрахунок з пасажиром та видаЇ йому на руки бланк нового проњзного документа.

—тарий проњзний документ, квитковий касир перекреслюЇ по д≥агонал≥, скр≥пл€Ї його з в≥дпов≥дним допом≥жним бланком та наприк≥нц≥ зм≥ни прикладаЇ до зв≥ту дл€ передач≥ у ÷ќѕ.

ѕри необх≥дност≥ квитковим касиром може бути отриманий дубль допом≥жного бланка при переоформленн≥, у першому р€дку €кого буде надруковане слово ƒ”ЅЋ№.

ƒл€ друку дубл€ допом≥жного документа необх≥дно у д≥алоговому в≥кн≥ Ф«амовленн€ на переоформленн€ проњзних документ≥вФ натиснути клав≥шу F9 - ќ—“. «јћ. (останнЇ замовленн€), на екран пред'€вл€Їтьс€ в≥кно з допом≥жним документом при переоформленн≥, дл€ друку €кого необх≥дно натиснути клав≥шу F4.

«а в≥дсутност≥ в арх≥в≥ системи ≥нформац≥њ про проњзн≥ документи, що переоформлюютьс€, видаЇтьс€ пов≥домленн€  Ћё„ F?.<== предыдуща€ лекци€ | следующа€ лекци€ ==>
по физике 9 класс | Ќаказание за небрежность
ѕоделитьс€ с друзь€ми:


ƒата добавлени€: 2015-09-20; ћы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1035 | Ќарушение авторских прав


ѕоиск на сайте:

Ћучшие изречени€:

—тремитесь не к успеху, а к ценност€м, которые он дает © јльберт Ёйнштейн
==> читать все изречени€...

493 - | 502 -


© 2015-2023 lektsii.org -  онтакты - ѕоследнее добавление

√ен: 0.024 с.