Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Міф. Основні особливості міфу. Роль міфології в античній л-рі




Періодизація античної літератури. Характеристика кожного періоду.

Виділяють 4 етапи розвитку античної літератури:

1.Докласичний(архаїчний, долітературний) – до 7 ст до н.е. Відбувається поступовий перехід від первіснообщинного ладу до рабовласницької держави. Усна народна творчість не дійшла. Збереглась лише міфологія і поеми «Іліада» і «Одіссея». На межі архаїчного і класичного періодів формується дидактичний епос(поезія Гесіода).

2.Класичний – 7-4 ст. до н.е. В 7- 6 ст до н. е. в давньогрецькій літературі панує лірика. У 5-4 ст. до н.е. розвивається драма і виникають перші прозові жанри: історіографія, ораторське мистецтво, філософські роздуми та бесіди. Створювались найкращі твори грец літ, оскільки центром була Аттіка, говорять про аттичну добу розвитку культури. Вершину цього періоду склали твори поети-трагіки – Есхіл, Софокл, Евріпід, Арістофан. Найвизначніші представники давньогрецької прози: історик Геродот, оратор Демосфен, філософи Платон і Арістотель.

3.Елліністичний – 4 ст до н.е. – до 30 р. н.е. Виникають нові централізовані елліністичні держави, військові монархії.Період занепаду класичної літератури. Провідні жанри – побутова комедія і інтимна лірика.

4.Римський – 30 р 3-4 ст н.е. (після класичний). Греція попала під владу Риму. Видатні письменники – цієї доби працювали здебільшого в галузі сатири Лукіан та історіографії Плутарх. У цей період виник новий прозовий жанр, що пізніше отримав назву роману.

Міф. Основні особливості міфу. Роль міфології в античній л-рі.

Міф – вид усної народної творчості, розповідь про богів, духів, героїв, надприродні сили, що брали участь у створенні світу.

Виникає в умовах порівняно низького розвитку суспільства, є первісною формою суспільної свідомості, яка поєднує релігію, мистецтво, науку, філософію. У первісній л-рі – це тип худ. Мислення, який сприймає, пізнає і описує світ за допомогою конкретних живих істот, які давньою людиною сприймаються як реальні.

Особливості міфів:

1.завжди колективна творчість, створювалась впродовж багатьох століть, в них сконцентрована колективна мудрість і знання про світ. Спочатку богами називали подобу тварин. З розвитком цивілізації боги втрачали тваринні риси і залишалися лише деякі їхні органи. Часто тварина супроводжувала бога (Афіна-сова, Скляній-змія)

2.Образність. Будь-яка ідея подається у вигляді чуттєвого образу. Особливістю є антропоморфізм – наділення неживих істот, чи явищ природи людськими якостями. Окремі почуття асоціюються з окремими богами (Афродіта – кохання, Фобос – страхіття)

3. Змінність(еволюція) разом з еволюцією суспільства та суспільною свідомістю. (регіональні боги – олімпійські боги +історичні особи (Паріс, Гектор))

 





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2015-08-18; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 1234 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Сложнее всего начать действовать, все остальное зависит только от упорства. © Амелия Эрхарт
==> читать все изречения...

2222 - | 2095 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.