Лекции.Орг

Поиск:
Суцільна система розробки на крутому пласті
Від поверхових квершлагів у обидві боки по пласту проводять поверхові транспортний та вентиляційний штреки. В 20-40 м від транспортного квершлагу, залишаючи охоронний цілик над ним, проводять розрізну піч.

При виймання вугілля молотками спочатку виймання ведуть у нижньому уступі, а при посуванні його на 1,8-2,7 м по простяганню починають відбивання вугілля у другому уступі та одночасно ведуть у першому. При посуванні другого уступу на 1,8-2,7 м у роботу вводять третій уступ й так далі, поки не будуть введені до роботи усі уступи лави і вибій не прийме вигляд, яка зображена на рис. 7.3 а.

При вийманні вугілля комбайном спочатку готовлять магазинний уступ. Після цього проводять виймання у верхній частині печі з таким розрахунком, щоб забезпечити кут нахилу вибою на масив 5-10о, а на пластах небезпечних за раптовими викидами ще більше.

Відбите вугілля скочується під дією власної ваги у нижню частину лави, де влаштовується так званий магазинний уступ, у якому вугілля тимчасово магазинується, що пов'язано з перервами у роботі підземного транспорту.

 

Рис. 7‑3 – Суцільна система розробки на крутому пласті

а) суцільна система розробки на крутому пласті при вийманні вугілля відбійними молотками; б) форма уступів; в) суцільна система розробки на крутому пласті при вийманні вугілля комбайном.

1 – відкотний квершлаг, 2 – вентиляційний квершлаг, 3 – відкотний штрек, 4 – вентиляційний штрек, 5 – розрізна піч, 6 – магазинний уступ, 6' – виїмковий уступ, 7 – просік, 8 – вуглеспускна піч, 9 – перекриша уступу, 10 – ніжка уступу, 11 – рятувальна ніша.


Дата добавления: 2015-01-29; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 544 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Два самых важных дня в твоей жизни: день, когда ты появился на свет, и день, когда понял, зачем. © Марк Твен
==> читать все изречения...

151 - | 144 -


© 2015-2023 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.005 с.