Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Національна Система рейтингового оцінювання вищих навчальних закладів

РЕЙТИНГ МОН – 2013

Міністерство освіти і науки України разом з Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти продовжує апробацію Національної системи рейтингового оцінювання діяльності вищих навчальних закладів.

Національна система рейтингового оцінювання є складовою моніторингу вищої освіти. Позиціонує в системі управління як інструмент, призначений для налагодження ефективного соціального партнерства та суспільної відповідальності цільових груп за забезпечення якості вищої освіти.

Інформація, яку отримує університет за результатами рейтингу, дає можливість визначити сильні і слабкі сторони власної діяльності за певними критеріями та проектувати стратегії перспективного розвитку вищого навчального закладу в площині забезпечення якості вищої освіти.

Головними ознаками престижності університету є ефективні дії вищого навчального закладу, спрямовані на досягнення успішності, досконалості та конкурентоспроможності на ринку освітніх послуг та ринку праці, а також новаторство та вміння фокусувати зусилля на реалізацію та досягнення тактичних та стратегічних цілей.

Ключовим моментом є результативність діяльності університету, яка визначається якістю випускників та їх працевлаштуванням на ринку праці, професійною компетентністю та рівнем кваліфікації, конкурентноздатністю, мобільністю та захищеністю на ринку праці.

У цьому контексті, рейтинг як інструмент управління процесами успішного функціонування, надає вищим навчальним закладам інформаційні послуги щодо позиціонування їх на інституційному, галузевому, регіональному та національному рівнях для формування стратегій успіху з урахуванням досягнень партнерів та системи в цілому за умов достовірної, об’єктивної та точної інформації суб’єктів ранжування.

Упродовж останніх років в системі вищої освіти застосовується значна кількість систем рейтингового оцінювання вищих навчальних закладів. Слід підкреслити, що всі рейтинги у певній мірі заслуговують на увагу. Адже, кожний рейтинг орієнтований на конкретні цілі, цільові групи користувачів, має власну змістовну складову, методологію та методику визначення рейтингу.

Проте, рейтинг Міністерства освіти і науки має певні особливості та відмінності, а саме:

Ø Систему формують усі вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівнів акредитації незалежно від форм власності, підпорядкування, програм підготовки за напрямами та спеціальностями.
Ø Система враховує певні ключові рекомендації Берлінських принципів ранжування вищих навчальних закладів.
Ø Система рейтингу відкрита, прозора та доступна всім суб’єктам ранжування, розробникам та користувачам і ніхто немає права перекривати вільний до нього доступ.
Ø Рейтинг формується на підставі первинної інформаційної бази, що надається суб’єктами ранжування, базується в основному на статистичних даних і підлягає контролю якості.
Ø Змістовна складова системи ранжування ґрунтується на рейтингових індикаторах, які формують структуру критеріїв рейтингу за основними напрямами діяльності: «Міжнародна активність», «Якість контин-генту студентів», «Якість науково-педагогічного потенціалу», «Якість наукової та науково-технічної діяльності», «Ресурсне забезпечення».

 

Глобальний критерій рейтингу є інтегральний рейтинговий індекс, який визначається як сума індексів критеріїв. Чим більший вимір інтегрального рейтингового індексу, тим краща позиція вищого навчального закладу на рейтинговій шкалі. Змістовні складові критеріїв формуються на основі результатів діяльності вищого навчального закладу та його потенціалу.

Критерій «Міжнародна активність» оцінює позицію університету в процесах інтернаціоналізації вищої освіти через систему 20 рейтингових індикаторів. Змістовна складова включає результати діяльності в міжнародних проектах та програмах, отриманні грандів; участь викладачів, студентів, аспірантів, докторантів у міжнародних заходах (наукові конференції, симпозіуми та семінари, викладання, стажування, наукові дослідження, виробнича практика та навчання за кордоном); публікації в провідних зарубіжних виданнях та цитування; навчання іноземних громадян; досягнення студентів та викладачів у міжнародних виставках, фестивалях, творчих конкурсах та спорту.

Критерій «Якість контингенту студентів» визначає мотивацію, здібності та здатність студентів здобувати якісну вищу освіту та забезпечити власну конкурентоспроможність на ринку праці. Структура критерію включає 21 рейтинговий індикатор, що характеризують організаційну структуру підготовки за формами навчання та джерелами фінансування, прохідні параметри доступу (ЗНО, середній бал атестата), географічні аспекти доступу, наукові досягнення студентів на міжнародних та національних наукових олімпіадах, участь студентів у міжнародних мистецьких та творчих конкурсах.

Критерій «Якість науково-педагогічного потенціалу» оцінює кадровіресурси університету, що забезпечують якість навчально-виховного процесу у поєднанні вищої освіти з наукою та технологіями і надати студентам якісні освітні послуги. Критерій оцінюється 19 рейтинговими індикаторами. Престиж сучасного університету визначається інтеграцією з наукою через механізм залучення до навчально-виховного процесу та наукової діяльності провідних учених Національної академії наук України та державних галузевих академій наук України. Низка рейтингових індикаторів визначають якість науково-педагогічного складу через наявність штатних викладачів, що мають наукові ступені (доктор наук, кандидат наук) або вчені звання (професор, доцент) і працюють на повну ставку та результативність їх науково-методичної роботи (написання підручників та навчальних посібників).

Критерій «Якість наукової та науково-технічної діяльності» оцінює результативність реалізації стратегії запровадження принципово нових наукових досліджень, обґрунтованого та послідовного запровадження сучасних науково-педагогічних технологій, раціональних та ефективних підходів до організації наукової та інноваційної діяльності. Структура включає 20 рейтингових індикаторів, які характеризують диверсифікацію джерел фінансування науки та творчості, патентно-ліцензіонну діяльність (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, авторські свідоцтва), публікації монографій та наукових праць, публікації студентів, Низка рейтингових індикаторів окреслює ефективність діяльності аспірантури та докторантури у площині підготовки науково-педагогічних кадрів для потреб вищої освіти та інших галузей.

Критерій «Ресурсне забезпечення» визначає потенціал вищого начального закладу та його відповідність вимогам забезпечення якості вищої освіти. В структуру критерію входить 21 рейтинговий індикатор у контексті фінансової підтримки вищої освіти та академічної підтримки студентів (ефективність організаційної структури; штатні викладачі з науковими ступенями доктора або кандидата наук, вченими званнями професора, доцента з розрахунку на 100 студентів денної форми навчання; інформатизація навчального процесу, бібліотечно-інформаційне забезпечення учасників навчально-виховного процесу, наявність критих спортивних споруд для фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи). Неакадемічна підтримка студентів визначається загальною площею навчально-лабораторних будинків, рівнем забезпечення іногородніх студентів місцем проживання в гуртожитку, наявністю підприємств громадського харчування при вищому навчальному закладі та гуртожитках, санаторіїв-профілакторіїв.

Ранжування вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації здійснювалося за результатами їх діяльності та потенціалом 2011/2012 навчального та 2012 календарного років. Суттєво зросла мотивація навчальних закладів щодо участі в рейтингу 2013 року у порівнянні з рейтингом 2012 року. Кількість вищих навчальних закладів системи рейтингового оцінювання збільшилася з 229 до 304 суб’єктів ранжування. Серед них сектор державної та комунальної форм власності включає 207, приватної - 76 вищих навчальних закладів. Окрім того, 21 відокремлений структурний підрозділ виявив бажання самостійно брати участь у рейтингу.

Результати рейтингу представлено в рейтингових матрицях ідентифікованих груп вищих навчальних закладів (табл. 1–11), у яких наведено кластери рейтингового оцінювання за шкалою успішності, досконалості, конкурентоспроможності, індекси критеріїв, інтегральні рейтингові індекси та ранг позиціонування вищого навчального закладу на рейтинговій шкалі.

Використання якісних рейтингів сприяє взаємному порозумінню і довіри між різними учасниками національних і міжнародних систем забезпечення якості. І, найголовніше, гарантує прийняття неупереджених рішень і висновків у процесах забезпечення якості вищої освіти на інституційному рівні.


Таблиця 1. Рейтингова матриця ідентифікованої групи

К Л А С И Ч Н І У Н І В Е Р С И Т Е Т И
Умовні позначення позиціонування ВНЗ на рейтингових шкалах індексів критеріїв та ІРІ відносно системи
Успішна Достатньо успішна Частково успішна Проблемна
Назва вищого навчального закладу Міжнародна активність Якість контингенту студентів Якість науково-педагогічного персоналу Якість наукової та науково-технічної діяльності Ресурсне забезпечення начального процесу Глобальний критерій рейтингу (ІРІ)
Індекси критеріїв рейтингу ІРІ Ранг
І1 І2 І3 І4 І5
Гр. 1 Гр.2 Гр.3 Гр.4 Гр.5 Гр.6 Гр.7 Гр.8
С И С Т Е М А 0,1980 0,2079 0,1881 0,1980 0,2079 1,0000  
Київський національний унiверситет ім.Т.Г.Шевченка 0,4396 0,3039 0,2945 0,4125 0,3160 1,7665  
Харкiвський нацiональний унiверситет ім.В.Н.Каразіна 0,4800 0,3093 0,2026 0,2987 0,2511 1,5415  
Сумський державний унiверситет 0,3054 0,3756 0,1788 0,2641 0,3279 1,4518  
Одеський нацiональний унiверситет ім.І.І.Мечникова 0,2315 0,2448 0,1716 0,2570 0,3288 1,2338  
Національний університет "Острозька академія" 0,3157 0,1995 0,2067 0,2056 0,1821 1,1097  
Львiвський нацiональний унiверситет ім.І.Франка 0,2498 0,2043 0,2007 0,1612 0,2262 1,0421  
Днiпропетровський нацiональний унiверситет імені Олеся Гончара 0,2123 0,1923 0,1841 0,2365 0,2083 1,0334  
Донецький нацiональний унiверситет 0,1370 0,2317 0,1875 0,2174 0,2525 1,0262  
Таврiйський нацiональний унiверситет ім.В.І.Вернадського 0,2432 0,1828 0,1739 0,2059 0,2085 1,0142  
Схiдноукраїнський національний унiверситет ім.В.Даля 0,1211 0,2037 0,1605 0,2827 0,2423 1,0102  
Луганський національний унiверситет ім.Т.Г.Шевченка 0,2066 0,1994 0,1674 0,2227 0,2117 1,0079  
Ужгородський національний унiверситет 0,2586 0,1635 0,1884 0,1633 0,2280 1,0018  
Національний університет "Києво-Могилянська академія" 0,2411 0,2260 0,1569 0,1809 0,1818 0,9867  
Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського 0,1320 0,2565 0,1921 0,2208 0,1835 0,9849  
Запорiзький національний унiверситет 0,1706 0,2129 0,1695 0,1624 0,2127 0,9282  
                               

 


Продовження таблиці «Класичні університети»

Успішна Достатньо успішна Частково успішна Проблемна
С И С Т Е М А 0,1980 0,2079 0,1881 0,1980 0,2079 1,0000 Ранг
Чорноморський державний університет імені Петра Могили 0,2196 0,2032 0,1810 0,1589 0,1569 0,9196  
Хмельницький національний університет 0,1817 0,1909 0,1412 0,1733 0,2322 0,9192  
Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка 0,1617 0,1484 0,1860 0,1718 0,2190 0,8869  
Чернiвецький нацiональний унiверситет ім.Ю.Федьковича 0,1575 0,1658 0,1789 0,1696 0,1883 0,8601  
Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки 0,2031 0,1900 0,1581 0,1405 0,1680 0,8598  
Херсонський державний унiверситет 0,1630 0,1758 0,1546 0,1845 0,1631 0,8410  
Прикарпатський національний унiверситет ім.В.Стефаника 0,1179 0,1665 0,2036 0,1529 0,1887 0,8296  
Криворізький національний університет 0,0621 0,1774 0,1688 0,1843 0,2274 0,8201  
Житомирський державний унiверситет ім.І.Франка 0,1104 0,1767 0,1901 0,1692 0,1643 0,8106  
Черкаський національний унiверситет ім.Б.Хмельницького 0,1522 0,1613 0,1517 0,1378 0,1762 0,7793  
Миколаївський національний унiверситет ім.В.О.Сухомлинського 0,0898 0,1888 0,1686 0,1328 0,1490 0,7291  
Маріупольський державний університет 0,0767 0,2122 0,1553 0,1534 0,1280 0,7256  
Нiжинський державний унiверситет ім.М.В.Гоголя 0,0950 0,1554 0,1480 0,1106 0,2035 0,7125  
Мукачiвський державний університет 0,0579 0,1209 0,1742 0,0696 0,1381 0,5607  
                                           

 

Структура   Структура
групи за виміром інтегрального рейтингового індексу   групи за вимірами індексів критеріїв
відповідно до кластерів шкали оцінювання   відповідно до кластерів шкали оцінювання
успішності, досконалості та конкурентоспроможності.   успішності, досконалості та конкурентоспроможності.


 

Таблиця 2. Рейтингова матриця ідентифікованої групи

 

Т Е Х Н І Ч Н І У Н І В Е Р С И Т Е Т И
Умовні позначення позиціонування ВНЗ на рейтингових шкалах індексів критеріїв та ІРІ відносно системи
Успішна Достатньо успішна Частково успішна Проблемна
Назва вищого навчального закладу Міжнародна активність Якість контингенту студентів Якість науково-педагогічного персоналу Якість наукової та науково-технічної діяльності Ресурсне забезпечення начального процесу Глобальний критерій рейтингу (ІРІ)
Індекси критеріїв рейтингу ІРІ Ранг
І1 І2 І3 І4 І5
Гр. 1 Гр.2 Гр.3 Гр.4 Гр.5 Гр.6 Гр.7 Гр.8
С И С Т Е М А 0,1980 0,2079 0,1881 0,1980 0,2079 1,0000  
  Харкiвський національний унiверситет радiоелектроніки 0,3505 0,2796 0,1841 0,3240 0,2492 1,3874  
  Національний аерокосмiчний унiверситет ім.М.Є.Жуковського "Харківський авіаційний інститут" 0,2758 0,2566 0,1863 0,2660 0,2639 1,2486  
  Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" 0,2541 0,2876 0,2098 0,1965 0,2697 1,2175  
  Нацiональний технічний унiверситет України "Київський політехнічний інститут" 0,2008 0,2159 0,2069 0,2854 0,3009 1,2100  
  Вiнницький національний технiчний унiверситет 0,1771 0,2352 0,1492 0,3795 0,2550 1,1960  
  Нацiональна металургiйна академiя України 0,2593 0,2038 0,2400 0,1740 0,2807 1,1578  
  Полтавський національний технiчний унiверситет ім.Ю.Кондратюка 0,1799 0,2078 0,1601 0,2469 0,1983 0,9930  
  Нацiональний гiрничий університет 0,1649 0,2012 0,2076 0,2048 0,2126 0,9910  
  Донецький національний технiчний унiверситет 0,1673 0,2106 0,1958 0,1857 0,2241 0,9835  
  Національний унiверситет "Львiвська полiтехнiка" 0,1391 0,1918 0,1791 0,2016 0,2641 0,9758  
  Івано-Франкiвський національний технічний унiверситет нафти i газу 0,2031 0,1921 0,1903 0,1579 0,2209 0,9643  
                                 

 

Продовження таблиці «Технічні університети»

Успішна Достатньо успішна Частково успішна Проблемна
С И С Т Е М А 0,1980 0,2079 0,1881 0,1980 0,2079 1,0000 Ранг
Луцький національний технiчний унiверситет 0,1294 0,1731 0,1990 0,2378 0,1938 0,9332  
Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя 0,1432 0,1771 0,1485 0,2547 0,1934 0,9170  
Севастопольський національний університет ядерної енергії та промисловості 0,0573 0,1392 0,1977 0,1236 0,3901 0,9079  
Національний університет кораблебудування ім.адмірала Макарова 0,1780 0,1905 0,1434 0,1436 0,2370 0,8924  
Севастопольський національний технiчний унiверситет 0,1910 0,1981 0,1421 0,1054 0,2424 0,8790  
Приазовський державний технiчний унiверситет 0,1581 0,1900 0,0927 0,1892 0,2332 0,8632  
Кіровоградський національний технiчний унiверситет 0,0779 0,1666 0,1551 0,2110 0,2484 0,8589  
Одеський національний полiтехнiчний унiверситет 0,1220 0,2101 0,1623 0,1097 0,2073 0,8114  
Запорiзький національний технiчний унiверситет 0,1274 0,2084 0,1895 0,1036 0,1755 0,8044  
Донбаська державна машинобудiвна академiя 0,0925 0,1526 0,1355 0,1977 0,2174 0,7957  
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій 0,0330 0,2343 0,1814 0,1245 0,2119 0,7851  
Днiпродзержинський державний технiчнiй унiверситет 0,0679 0,1443 0,1657 0,1634 0,2124 0,7537  
Херсонський національний технiчний унiверситет 0,1505 0,1333 0,1580 0,1378 0,1724 0,7521  
Запорiзька державна iнженерна академiя 0,0815 0,1905 0,1327 0,1491 0,1933 0,7471  
Донбаський державний технічний університет 0,0253 0,1436 0,1546 0,1637 0,1904 0,6776  
                               
Структура   Структура
групи за виміром інтегрального рейтингового індексу   групи за вимірами індексів критеріїв
відповідно до кластерів шкали оцінювання   відповідно до кластерів шкали оцінювання
успішності, досконалості та конкурентоспроможності.   успішності, досконалості та конкурентоспроможності.

Таблиця 3. Рейтингова матриця ідентифікованої групи

 

ТЕХНОЛОГІЇ, БУДІвНиЦТВА та транспорту
С И С Т Е М А 0,1980 0,2079 0,1881 0,1980 0,2079 1,0000  
Національний авіаційний університет 0,2436 0,2354 0,1935 0,2559 0,2762 1,2046  
Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна 0,1972 0,2048 0,1890 0,3144 0,2857 1,1911  
Одеська державна академія технічного регулювання та якості 0,2446 0,2274 0,1984 0,2781 0,2286 1,1771  
Одеський державний екологічний університет 0,2193 0,2488 0,2279 0,1851 0,2718 1,1529  
Українська академiя друкарства 0,3873 0,1627 0,2013 0,1768 0,2178 1,1459  
Херсонська державна морська академія 0,2057 0,2026 0,1238 0,1351 0,4689 1,1360  
Харкiвський національний автомобільно-дорожній унiверситет 0,1627 0,3399 0,1559 0,2444 0,2123 1,1152  
Одеська національна морська академiя 0,2538 0,2023 0,1188 0,0761 0,4605 1,1116  
Одеська державна академiя будiвництва та архiтектури 0,3483 0,2507 0,1641 0,1163 0,1917 1,0710  
Київський національний унiверситет технологiй та дизайну 0,2067 0,2323 0,1946 0,1932 0,2353 1,0622  
Національний унiверситет харчових технологій 0,0970 0,2079 0,2115 0,3375 0,1971 1,0510  
Одеська національна академія зв’язку ім. О.С.Попова 0,1005 0,2347 0,2459 0,1596 0,2738 1,0146  
                   
Умовні позначення позиціонування ВНЗ на рейтингових шкалах індексів критеріїв та ІРІ відносно системи
Успішна Достатньо успішна Частково успішна Проблемна
Назва вищого навчального закладу Міжнародна активність Якість контингенту студентів Якість науково-педагогічного персоналу Якість наукової та науково-технічної діяльності Ресурсне забезпечення начального процесу Глобальний критерій рейтингу (ІРІ)
Індекси критеріїв рейтингу ІРІ Ранг
  І1 І2 І3 І4 І5    
                     

 

Продовження таблиці «Технологічні, будівництва, транспорту»

Успішна Достатньо успішна Частково успішна Проблемна
С И С Т Е М А 0,1980 0,2079 0,1881 0,1980 0,2079 1,0000 Ранг
Національний транспортний унiверситет 0,1181 0,2566 0,2102 0,1837 0,2257 0,9943  
Одеська національна академiя харчових технологiй 0,1064 0,1755 0,1514 0,3024 0,2449 0,9806  
Донбаська національна академiя будiвництва та архiтектури 0,1597 0,2185 0,1685 0,1684 0,2547 0,9698  
Приднiпровська державна академiя будiвництва та архiтектури 0,2205 0,1772 0,1421 0,2030 0,2246 0,9674  
Київський нацiональний унiверситет будiвництва та архiтектури 0,0733 0,2464 0,2361 0,2099 0,1888 0,9544  
Харкiвський національний університет мiського господарства 0,0916 0,2161 0,2026 0,1383 0,3028 0,9513  
Українська державна академія залізничного транспорту 0,0709 0,1982 0,1514 0,1981 0,3207 0,9394  
Український державний хiмiко-технологічний унiверситет 0,1737 0,1547 0,1373 0,2249 0,2203 0,9109  
Національний лiсотехнiчний унiверситет України 0,2146 0,1887 0,1679 0,1294 0,2064 0,9069  
Державний економіко-технологічний університет транспорту 0,0396 0,1576 0,3396 0,1682 0,2009 0,9059  
Харківський національний університет будівництва та архітектури 0,0818 0,2652 0,1744 0,1433 0,1955 0,8603  
Житомирський державний технологiчний університет 0,0819 0,1590 0,1432 0,1506 0,3205 0,8552  
Національна академія природоохороного та курортного будівництва 0,1579 0,1557 0,1394 0,1406 0,1716 0,7652  
Національний університет водного господарства та природокористування 0,1041 0,1766 0,1508 0,1337 0,1938 0,7590  
Чернігівський державний технологічний університет 0,1242 0,1833 0,1693 0,1089 0,1646 0,7503  
Черкаський державний технологiчний університет 0,0688 0,1776 0,1305 0,1608 0,1944 0,7321  
                 

 


Продовження таблиці «Технологічні, будівництва, транспорту»

Успішна Достатньо успішна Частково успішна Проблемна
С И С Т Е М А 0,1980 0,2079 0,1881 0,1980 0,2079 1,0000 Ранг
Київська державна академiя водного транспорту ім. гетьмана П.Конашевича-Сагайдачного 0,0640 0,1926 0,1555 0,1093 0,1952 0,7166  
Одеський національний морський унiверситет 0,0878 0,1775 0,1333 0,0810 0,1922 0,6719  
Державний інститут підготовки та перепідготовки кадрів промисловості 0,0298 0,0152 0,1483 0,0391 0,1039 0,3363  
                           

Структура

групи за виміром інтегрального рейтингового індексу відповідно до кластерів шкали оцінювання успішності, досконалості та конкурентоспроможності

Структура
групи за вимірами індексів критеріїв
відповідно до кластерів шкали оцінювання
успішності, досконалості та конкурентоспроможності.

 


Таблиця 4. Рейтингова матриця ідентифікованої групи

Педагогічні, Гуманітарні, фізичного виховання та спорту
Умовні позначення позиціонування ВНЗ на рейтингових шкалах індексів критеріїв та ІРІ відносно системи
Успішна Достатньо успішна Частково успішна Проблемна
Назва вищого навчального закладу Міжнародна активність Якість контингенту студентів Якість науково-педагогічного персоналу Якість наукової та науково-технічної діяльності Ресурсне забезпечення начального процесу Глобальний критерій рейтингу (ІРІ)
Індекси критеріїв рейтингу ІРІ Ранг
І1 І2 І3 І4 І5
Гр. 1 Гр.2 Гр.3 Гр.4 Гр.5 Гр.6 Гр.7 Гр.8
С И С Т Е М А 0,1980 0,2079 0,1881 0,1980 0,2079 1,0000  
  Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова 0,4683 0,3336 0,2416 0,3253 0,3621 1,7310  
  Національний університет фізичного виховання і спорту України 0,5184 0,4254 0,1730 0,2401 0,2945 1,6513  
  Тернопiльський національний педагогiчний унiверситет ім.В.Гнатюка 0,3247 0,2723 0,2155 0,3044 0,3927 1,5095  
  Південноукраїнський національний педагогчний університет імені К.Д. Ушинського 0,6115 0,2632 0,1886 0,2008 0,2187 1,4828  
  Львівський державний університет фізичної культури 0,2057 0,6878 0,1247 0,141 0,2407 1,3999  
  Київський університет імені Б.Д.Грінченка 0,2368 0,2789 0,2312 0,2673 0,3328 1,3470  
  Харківська державна академія фізичної культури 0,3307 0,3994 0,1887 0,0935 0,1941 1,2064  
  Уманський державний педагогiчний унiверситет ім.П.Г.Тичини 0,17 0,1878 0,1921 0,3461 0,1769 1,0729  
  Кримський державний гуманітарний університет 0,1277 0,2203 0,1855 0,3245 0,1922 1,0502  
  Харківська гуманітарно-педагогічна академія 0,2552 0,2520 0,1416 0,1197 0,2070 0,9755  
  Українська державна iнженерно-педагогiчна академiя 0,2098 0,2370 0,1567 0,1814 0,1885 0,9735  
  Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди 0,1340 0,2084 0,1780 0,2114 0,1734 0,9052  
  Київський національний лiнгвiстичний унiверситет 0,0431 0,3440 0,1619 0,1205 0,1622 0,8317  
                       

Продовження таблиці «Педагогічні, гуманітарні, фізичного виховання та спорту»

Успішна Достатньо успішна Частково успішна Проблемна
С И С Т Е М А 0,1980 0,2079 0,1881 0,1980 0,2079 1,0000 Ранг
Харкiвський національний педагогiчний унiверситет ім.Г.С.Сковороди 0,0476 0,2059 0,1891 0,1826 0,1945 0,8198  
Бердянський державний педагогiчний університет ім.П.Д.Осипенко 0,1452 0,1550 0,1648 0,1910 0,1349 0,7909  
Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту 0,0515 0,2827 0,1375 0,0931 0,2024 0,7671  
Вiнницький державний педагогiчний унiверситет ім.Коцюбинського 0,0564 0,1822 0,1908 0,1344 0,1901 0,7539  
Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького 0,0867 0,1737 0,1417 0,1865 0,1622 0,7508  
Сумський державний педагогiчний унiверситет ім.А.С.Макаренка 0,0887 0,1779 0,1648 0,1243 0,1646 0,7203  
Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка 0,1063 0,1518 0,1464 0,1530 0,1530 0,7104  
Кіровоградський державний педагогiчний унiверситет ім.В.К.Винниченка 0,0750 0,1387 0,2009 0,1165 0,1788 0,7100  
Кримський державний інженерно-педагогічний університет 0,1227 0,1624 0,1297 0,1093 0,1852 0,7093  
Донбаський державний педагогічний університет 0,0482 0,1582 0,1216 0,1224 0,2541 0,7046  
Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія 0,0929 0,1566 0,1333 0,1066 0,1944 0,6838  
Рiвненський державний гуманiтарний унiверситет 0,1440 0,1590 0,1542 0,0782 0,1482 0,6836  
Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка 0,0584 0,1425 0,1951 0,1137 0,1669 0,6766  
Чернiгiвський національний педагогiчний унiверситет ім.Т.Г.Шевченка 0,0299 0,1674 0,1460 0,1613 0,1710 0,6756  
Кременецький обласний гуманітарно-педагогічний інститут ім. Тараса Шевченка 0,0285 0,1283 0,1527 0,1453 0,1978 0,6526  
Дрогобицький державний педагогiчний унiверситет ім.І.Франка 0,1016 0,1098 0,1193 0,1235 0,1923 0,6465  
Ізмаїльський державний гуманітарний університет 0,1535 0,0917 0,0946 0,1165 0,1653 0,6215  
Севастопольський міський гуманітарний університет 0,0532 0,1180 0,1012 0,1006 0,1414 0,5143  
                                 

 

Структура

групи за виміром інтегрального рейтингового індексу відповідно до кластерів шкали оцінювання успішності, досконалості та конкурентоспроможності

 

Структура
групи за вимірами індексів критеріїв
відповідно до кластерів шкали оцінювання
успішності, досконалості та конкурентоспроможності.

 

 

Таблиця 5. Рейтингова матриця ідентифікованої групи

КУЛЬТУРА, МИСТЕЦТВО, ДИЗАЙН
Умовні позначення позиціонування ВНЗ на рейтингових шкалах індексів критеріїв та ІРІ відносно системи
Успішна Достатньо успішна Частково успішна Проблемна
Назва вищого навчального закладу Міжнародна активність Якість контингенту студентів Якість науково-педагогічного персоналу Якість наукової та науково-технічної діяльності Ресурсне забезпечення начального процесу Глобальний критерій рейтингу (ІРІ)
Індекси критеріїв рейтингу ІРІ Ранг
І1 І2 І3 І4 І5
Гр. 1 Гр.2 Гр.3 Гр.4 Гр.5 Гр.6 Гр.7 Гр.8
С И С Т Е М А 0,1980 0,2079 0,1881 0,1980 0,2079 1,0000  
  Київський інститут музики ім. Р.М. Глієра 1,8177 0,4811 0,5654 0,0556 0,4239 3,3438  
  Національна музична академія України імені П.І. Чайковського 0,0540 0,7384 1,3009 0,1693 0,2957 2,5583  
  Харкiвська державна академія дизайну і мистецтв 1,3358 0,3892 0,3786 0,2257 0,2019 2,5312  
  Одеська державна музична академія ім.А.В.Нежданової 0,8248 0,6224 0,5178 0,0693 0,2520 2,2863  
  Харківська державна академія культури 0,5287 0,3995 0,3687 0,3369 0,2077 1,8414  
  Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого 0,2817 0,3537 0,8891 0,0709 0,1725 1,7680  
  Харківський національний університет мистецтв ім.І.П.Котляревського 0,3989 0,4202 0,6174 0,0781 0,2110 1,7256  
  Закарпатський художній інститут 0,7745 0,1929 0,2632 0,1919 0,1607 1,5833  
  Львівська національна музична академія ім.М.В.Лисенка 0,3031 0,3235 0,5610 0,1175 0,2629 1,5681  
  Київський національний університет культури та мистецтв 0,3927 0,1935 0,4764 0,2718 0,1785 1,5129  
  Дніпропетровська консерваторія ім.М.Глінки 0,4062 0,3068 0,4022 0,0484 0,3116 1,4752  
  Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури 0,1127 0,2310 0,8425 0,0456 0,2209 1,4527  
  Луганська державна академія культури і мистецтв 0,3786 0,3104 0,3760 0,1539 0,1838 1,4027  
  Київський державний iнститут декоративно-прикладного мистецтва i дизайну ім.М.Бойчука 0,6528 0,1705 0,3306 0,0850 0,1134 1,3523  
                               

Продовження таблиці «Культура, мистецтво, дизайн»

Успішна Достатньо успішна Частково успішна Проблемна
С И С Т Е М А 0,1980 0,2079 0,1881 0,1980 0,2079 1,0000 Ранг
Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв 0,2955 0,2445 0,3652 0,2401 0,1841 1,3295    
Донецька державна музична академія імені С.С.Прокоф'єва 0,1931 0,4896 0,2291 0,0821 0,1945 1,1884    
Львівська національна академія мистецтв 0,3051 0,2019 0,3085 0,0856 0,1541 1,0552    
                                     

Структура

групи за виміром інтегрального рейтингового індексу відповідно до кластерів шкали оцінювання успішності, досконалості та конкурентоспроможності

 

Структура
групи за вимірами індексів критеріїв
відповідно до кластерів шкали оцінювання
успішності, досконалості та конкурентоспроможності

 


Таблиця 6. Рейтингова матриця ідентифікованої групи

ОХОРОНА ЗДОРОВЯ
Умовні позначення позиціонування ВНЗ на рейтингових шкалах індексів критеріїв та ІРІ відносно системи
Успішна Достатньо успішна Частково успішна Проблемна
Назва вищого навчального закладу Міжнародна активність Якість контингенту студентів Якість науково-педагогічного персоналу Якість наукової та науково-технічної діяльності Ресурсне забезпечення начального процесу Глобальний критерій рейтингу (ІРІ)
Індекси критеріїв рейтингу ІРІ Ранг
І1 І2 І3 І4 І5
Гр. 1 Гр.2 Гр.3 Гр.4 Гр.5 Гр.6 Гр.7 Гр.8
С И С Т Е М А 0,1980 0,2079 0,1881 0,1980 0,2079 1,0000  
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця 0,8247 0,2269 0,3247 0,2340 0,2126 1,8229  
Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького 0,4398 0,4446 0,2550 0,3473 0,3032 1,7899  
Житомирський інститут медсестринства 0,5286 0,1859 0,2938 0,4728 0,2139 1,6950  
Луганський державний медичний університет 0,1361 0,6002 0,2194 0,2103 0,4335 1,5994  
Запорізький державний медичний університет 0,2167 0,6965 0,2176 0,1777 0,2570 1,5656  
Харківський національний медичний університет 0,1209 0,5287 0,1781 0,1971 0,3098 1,3345  
Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я.Горбачевського 0,2353 0,3895 0,2185 0,1882 0,2981 1,3295  
Донецький національний медичний університет ім.М.Горького 0,1804 0,4647 0,1715 0,2059 0,2874 1,3098  
Вінницький національний медичний університет ім.М.І.Пирогова 0,2653 0,2925 0,1854 0,3286 0,2350 1,3069  
Національний фармацевтичний університет України 0,1307 0,3339 0,2060 0,2415 0,3293 1,2415  
Українська медична стоматологічна академія 0,1017 0,5344 0,1902 0,1570 0,2489 1,2321  
Кримський державний медичний університет ім.С.І.Георгієвського 0,1364 0,4420 0,1394 0,1547 0,3370 1,2096  
Одеський державний медичний університет 0,1763 0,4056 0,1874 0,1737 0,2116 1,1546  
Дніпропетровська державна медична академія 0,2051 0,3221 0,1916 0,1734 0,2377 1,1298  
Буковинський державний медичний університет 0,1438 0,3415 0,2030 0,2164 0,1993 1,1040  
Івано-Франківський національний медичний університет 0,1998 0,2563 0,1756 0,1322 0,2689 1,0328  
                                       

 

 

Структура

групи за виміром інтегрального рейтингового індексу відповідно до кластерів шкали оцінювання успішності, досконалості та конкурентоспроможності

 

Структура
групи за вимірами індексів критеріїв
відповідно до кластерів шкали оцінювання
успішност


<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Дайте обобщенное определение ИР | Раздел 2. Рецензия и оценка курсовой работы
Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 307 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Жизнь - это то, что с тобой происходит, пока ты строишь планы. © Джон Леннон
==> читать все изречения...

2264 - | 2037 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.011 с.