У колонці 10 вказується нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області (в гривнях з двома десятковими знаками).
У колонці 11 вказується ставка земельного податку.
Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 % від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь - не більше 1 % в ід їх нормативної грошової оцінки.
Ставка податку за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб'єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності), встановлюється у розмірі не більше 12 % від їх нормативної грошової оцінки.
Ставка податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено, встановлюється у розмірі не більше 5 % від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області.
У колонці 12 вказується річна сума земельного податку станом на 1 січня звітного року.
Показник колонки 12 розраховується за формулою:
к. 12 = к. 8 х к. 9 (або к. 10) х к. 11
У колонці 13 вказується код пільги з плати за землю відповідно до довідника податкових пільг.
У колонці 14 відображається розмір пільги відповідно до законодавства та/або рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування, яким пільгу надано.
У колонці 15 вказується сума пільги зі сплати земельного податку.
Під пільгою у даному випадку розуміється сума земельного податку за земельну площу, на яку надано пільгу, з урахуванням розміру пільги.
У колонці 16 вказується річна сума земельного податку станом на 1 січня звітного року, що підлягає сплаті до бюджету, за вирахуванням суми пільги з земельного податку.
Показник колонки 16 розраховується за формулою:
к. 16 = к. 12 - к. 15
Розрахунок суми орендної плати
У колонці 2 зазначається код цільового призначення орендованої земельної ділянки відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель (двозначний номер арабськими цифрами).
У колонках 3 та 4 вказується дата укладення договору оренди на земельну ділянку державної або комунальної власності, зазначену у колонці 2, та номер договору оренди.
У колонках 5 та 6 зазначається дата (у форматі мм.рррр) та номер державної реєстрації договору оренди на земельну ділянку.
У колонці 7 зазначається кадастровий номер орендованої земельної ділянки (у разі наявності).
У колонці 8 зазначається площа орендованої земельної ділянки (з чотирма знаками після коми).
Показник площі орендованої земельної ділянки береться з договору оренди на землю.
У колонці 9 вказується нормативна грошова оцінка одиниці площі земельної ділянки (в гривнях з двома десятковими знаками).
Нормативна грошова оцінка землі береться з договору оренди земельної ділянки державної та комунальної власності.
У колонці 10 вказується розмір орендної плати за земельну ділянку державної чи комунальної власності (з двома знаками після коми).
У колонці 11 вказується річна сума орендної плати станом на 1 січня звітного року.
Річна сума орендної плати не може бути меншою 3 % нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12 % нормативної грошової оцінки.
Розрахунок податкового зобов'язання
У рядку 3 вказується:
• у колонці 3 - річна сума нарахованого земельного податку (переноситься з рядка "Всього" колонки 16 розд. І декларації) або орендної плати (переноситься з рядка "Всього" колонки 11 розд. ІІ декларації) за звітний (поточний) рік;
• у колонках 4-15 - сума щомісячних платежів з земельного податку або орендної плати за місяцями (січень-грудень) звітного року.
Показники колонок 4-15 розраховуються за формулою:
к. 4-15 = к. 3 / 12
Розбиваючи річну суму земельного податку (орендної плати) рівними частинами помісячно, округлення відбувається так:
- за 11 місяців звітного року округлення здійснюється за загальними правилами округлення;
- за останній місяць звітного року сума земельного податку (орендної плати) визначається як різниця річної суми земельного податку (орендної плати) та суми земельного податку (орендної плати) за перші 11 місяців.