Призначення, можливості MS WORD.
Текстовий редактор - комп'ютерна програма, призначена для створення й зміни текстових файлів, а також їх перегляду на екрані, виводу на друк, пошук фрагментів тексту, то програмний засіб, що забезпечує введення, збереження, перегляд, редагування, форматування, вивід на екран для контролю та друк текстів.
Умовно виділяють два типи редакторів, а також окремо робочі середовища, що містять редактор.
Текстовий редактор
Перший тип орієнтований на роботу з послідовністю символів в текстових файлах. Такі редактори забезпечують розширену функціональність - підсвічування синтаксису, сортування рядків, шаблони, конвертацію кодувань, показ кодів символів і т. п. Іноді їх називають редактори коду, так як основне їхнє призначення - написання вихідного коду комп'ютерних програм.
Текстовий процесор
Інші текстові редактори мають розширені функції форматування тексту, впровадження в нього графіки і формул, таблиць і об'єктів. Такі редактори часто називають текстовими процесорами і призначені вони для створення різного роду документів, від особистих листів до офіційних паперів.
Текстова робоче середовище
Також виділяють більш загальний клас програм - текстові середовища. Середовища являють собою повноцінне робоче середовище, у якому можна вирішувати найрізноманітніші завдання: за допомогою надбудов вони дозволяють писати й читати листа, веб-канали, працювати в вікі й Вебі, вести щоденник, управляти списками адрес і завдань. Представники цього класу - Emacs, Archy, Vim й Acme з операційної системи Plan 9. Такі програми можуть служити середовищам розробки програмного забезпечення. У будь-якому разі, останні завжди містять текстовий редактор як необхідний інструмент програмування.
До загальних функцій, які можуть бути реалізовані текстовими процесорами, можна зарахувати такі:
1) введення тексту в комп'ютер;
2) редагування тексту (заміна, вставка, видалення тощо);
3) пошук необхідної інформації у тексті;
4) форматування тексту (встановлення лівої межі тексту, вирівнювання правого краю, встановлення позиції відступу першого рядка абзацу тощо);
б) перенесення і копіювання фрагментів тексту;
6) виділення частин тексту певним шрифтом;
7) розбиття тексту на сторінки з певною кількістю рядків та інтервалів між рядками;
8) робота з декількома документами одночасно;
9) друкування тексту з заданою щільністю, якістю тощо;
10) збереження тексту на дисках.
Текстовий редактор Microsoft Word.
Microsoft Word - потужний текстовий процесор, призначений для виконання всіх процесів обробки тексту: від набору й верстки, до перевірки орфографії, вставки в текст графіки в стандарті *. pcx чи *. bmp, роздруківки тексту.
Він працює з багатьма шрифтами, як з російським, так і з будь-яким з двадцяти однієї мови світу. В одну з багатьох корисних властивостей Word входить автоматична корекція тексту по границях, автоматичний перенос слів і виправлення правопису слів, зберігання тексту у визначений проміжок часу, наявність майстрів текстів і шаблонів, що дозволяють у лічені хвилини створити діловий лист, факс, автобіографію, розклад, календар і багато іншого.
Word забезпечує пошук заданого слова або фрагмента тексту, заміну його на зазначений фрагмент, видалення, копіювання у внутрішній буфер або заміну за шрифтом, розміру шрифту, а так само по надрядковим або за підрядковим символів. Наявність закладки в тексті дозволяє швидко перейти до закладеного місця в тексті. Можна так само автоматично включати в текст дату, час створення, зворотну адресу й ім'я написав текст.
Поняття шаблону документа. Форматування. Створення списків. Вставлення зображень у текстовий документ. Таблиці в текстових документах.
Формати файлів текстових документів:
- RTF (англійською Rich Text Format — «формат збагаченого тексту») — текст з форматуванням і вставленими об'єктами;
· DOC — текст з форматуванням і вставленими об'єктами, основний формат Microsoft Word 97/2000/XP/2003;
· DOCX — текст з форматуванням і вставленими об'єктами, основний формат Microsoft Word 2007/2010;
· ODT — текст з форматуванням і вставленими об'єктами, основний формат LibreOfficeWriter;
· PDF — формат для перегляду та друкування з незмінним вихідним форматуванням для різних платформ;
· TXT — текст з розбиттям на абзаци без форматування;
· HTML — (англійською HyperText Markup Language — мова розмітки гіпертекстових документів) — стандартна мова розмітки веб-сторінок в Інтернеті і відповідне розширення файлу;
· XML (англійською Extensible Markup Language — розширювана мова розмітки) — запропонований консорціумом World Wide Web (W3C) стандарт побудови мов розмітки ієрархічно структурованих даних для обміну між різними застосунками, зокрема, через Інтернет і відповідне розширення файлу.
Вміст файлів останніх трьох типів можна редагувати у середовищі будь-якого текстового редактора. У цьому випадку тип вказує лише на програму, якою потрібно відкривати файл.
Список — це особливий вид форматування абзацу, що полегшує сприйняття та розуміння тексту. У вигляді списків подають переліки об’єктів, різноманітні правила та інструкції.
Види списків:
· маркований, у якому початок кожного абзацу позначають спеціальним символом (маркером);
Зима: o грудень o січень o лютий | Весна: · березень · квітень · травень | Літо: § червень § липень § серпень |
· нумерований, у якому на початку кожного абзацу вказано його номер, заданий числом або літерою абетки;
Зима: 0. грудень 1. січень 2. лютий | Весна: III. березень IV. квітень V. травень | Літо: f. червень g. липень h. серпень |
· багаторівневий, у якому абзаци пронумеровано згідно з певною ієрархічною структурою. Максимальна кількість вкладень елементів такого списку — 10 рівнів.
Пори року: 0. Зима 1. грудень 2. січень 3. лютий 1. Весна 1. березень 2. квітень 3. травень 2. Літо 1. червень 2. липень 3. серпень | Пори року: · Зима 1. грудень 2. січень 3. лютий · Весна 1. березень 2. квітень 3. травень · Літо 1. червень 2. липень 3. серпень | Пори року: VI. Зима § грудень § січень § лютий VII. Весна § березень § квітень § травень VIII. Літо § червень § липень § серпень |
Список можна створити заздалегідь або подати списком вже наявний текст.
Подання наявного тексту списком, якщо кожний елемент розташовано в окремому абзаці.
1. Виділити елементи списку.
2. У контекстному меню обрати вказівку Маркери та нумерація або використати вказівку меню Формат / Маркери та нумерація.
3. У вікні діалогу Нумерація та маркування перейти на вкладку Маркери або Тип нумерації.
4. Обрати бажаний вигляд маркера або нумерації та натиснути кнопку Гаразд.