Структурно-механічні властивості житнього тіста інші, ніж пшеничного. Для нього характерними є пластичність і в'язкість. Внаслідок цього, а також інтенсифікації активності а-амілази при прогріванні тістової заготовки остання може розпливатись, якщо температура в першій зоні випікання буде низькою. Тому температура випікання в першій зоні печі встановлюється 250-280, іноді 300-320 °С, щоб закріпити форму виробів, тобто проводять «обжарку» тістової заготовки. Тривалість її 4-5 хв. За цей період на поверхні заготовки утворюються тонка плівка — скоринка. Відносна вологість у пекарній камері становить 20-30 %. Висока температура в першій зоні не лише забезпечує збереження форми тістової заготовки, а й покращує смак і аромат готового хліба.
У наступних зонах пекарної камери температура знижується спочатку до 230-240, а пізніше до 180-200 °С. Под печі перед посадкою на нього тістових заготовок має бути підігрітим до 180-200 °С, інакше біля нижньої скоринки можуть виникнути під час випікання підриви.
Режим випікання встановлюється залежно від виду виробів, їх маси, рецептури, щільності посадки, оброблення поверхні тістової заготовки тощо. Чим більша маса тістових заготовок, тим більше часу необхідно на їх прогрівання і випікання, тим нижчою має бути температура випікання. Чим менші розміри тістової заготовки і більша її поверхня, тим швидше вона пропікається.
При щільнішому розміщенні тістових заготовок на листах або поді на кожну заготовку припадає менше теплоти і випікання їх подовжується.
Вироби однакової маси на поді випікаються швидше, ніж у формах, внаслідок того, що останні поглинають частину теплоти.
Вироби, що містять значну кількість цукру, випікають при нижчих температурах пекарної камери і більшій тривалості випікання, щоб запобігти надмірному забарвленню скоринки. Так, наприклад, здобні вироби масою 50-100 г випікають 8-12 хв, масою 200 г — 17 хв, батони — 23 хв, хліб Дарницький — 50 хв, а пшеничний подовий хліб масою 2-2,5 кг — 60-80 хв.
Режим випікання корегується залежно від хлібопекарських властивостей борошна, структурно-механічних властивостей тіста тощо, або при порушенні технологічного режиму приготування тіста чи вистоювання за якихось виробничих умов. Тісто з низькою формоутримувальною здатністю, підвищеною автолітичною активністю чи підвищеною вологістю випікають при вищій температурі, щоб забезпечити якомога швидше коагуляцію білків і запобігти розпливанню тістової заготовки. Термін випікання подовжують порівняно з нормальним, якщо тістові заготовки мають понижену вологість, недостатнє вистоювання або виготовлені з недозрілого тіста. Температуру в пекарній камері при цьому знижують. Це дає можливість подовжити процес бродіння і розпушення тістової заготовки у перші хвилини випікання.Під час випікання маса тістовоі заготовки зменшується. Це явище називають упіканням. Зменшення маси тістової заготовки під час випікання відбувається в результаті зневоднення її поверхні, а також звітрення з тіста диоксиду вуглецю, спирту, летких кислот. Величину упікання визначають як відношення різниці між масою тістової заготовки і масою гарячого хліба, віднесену до маси тістової заготовки, і виражають у процентах.
Величина упікання для різних видів хлібобулочних виробів коливається в межах 6,0-12 % і залежить від конструктивних особливостей печі, маси, форми і рецептури виробів, способу випікання, параметрів пекарної камери тощо. Так, у булки круглої форми масою 0,05 кг частка скоринки становить біля 40 %, а упікання — 11,9 %. Булка такої ж форми масою 0,5 кг містить 22,5 % скоринки, упікання складає 7,8 %. Фермові вироби мають тонкі та вологі нижню і бокові скоринки, тому в цих виробах затрати на упікання менші, ніж у подових тієї ж маси.
Упікання тістової заготовки зменшується при достатньому зволоженні пекарної камери, зниженні температури другої зони пекарної камери до мінімальної можливості, збризкуванні поверхні виробів у момент виходу їх з печі.