Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Модуль 1. Стародавня та середньовічна історія України




МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

А.І. Ткачук

Методичні матеріали для

проведення практичних занять та самостійної роботи

З навчальної дисципліни

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Для студентів економічного факультету

Херсон – 2016


УДК:94(477): 371.214.114

ББК:633(2 Укр.) я

 

 

Методичні матеріали для проведення практичних занять та самостійної роботи з навчальної дисципліни «Історія України» для студентів економічного факультету спеціальностей: 6.030509 «Облік і аудит», 6.030504 «Економіка підприємства», 6.030601 «Менеджмент».

 

 

Укладач к.і.н., доцент кафедри історії і права А.І. Ткачук.

Розглянуто та рекомендовано до видання на засіданні кафедри державного управління та адміністрування Херсонського державного аграрного університету (протокол № 1 від 2016 року).

 

Рецензент: канд. іст. наук, доцент А.А. Кучеренко.

 

 

Ткачук А.І. Методичні матеріали для проведення практичних занять та самостійної роботи з навчальної дисципліни «Історія України» для студентів економічного факультету. – Херсон: РВВ «Колос» ХДАУ, 2016 – 41 с.

 

Методичні матеріали для проведення практичних занять та самостійної роботи з навчальної дисципліни «Історія України» для студентів економічного факультету підготовлені відповідно до навчальної програми дисципліни «Історія України», містять типову навчальну програму курсу «Історія України», погодинний розподіл аудиторних занять, плани практичних занять, питання для самостійної роботи, теми рефератів та повідомлень, контрольні питання та питання підсумкового контролю знань, рекомендовану літературу.

Для студентів першого курсу економічного факультету.


ЗМІСТ

Вступ......................................................................................................................4

Навчальна програма дисципліни « Історія України ».........................................5

Навчально-тематичний план дисципліни « Історія України ».........................11

 

Модуль 1. Стародавня та середньовічна історія України

Практичне заняття №1.

Первісне суспільство й перші державні утворення

на території України.................................................................................12

Практичне заняття №2.

Середньовічна держава Київська Русь...................................................14

Практичне заняття №3.

Українські землі у складі

Великого князівства Литовського та інших держав…………….……16

Модуль 2. Нова та новітня історія України

Практичне заняття №4.

Українські землі у складі Речі Посполитої…………………………...18

Практичне заняття №5.

Українська національна революція середини XVII ст. і

становлення української державності………………………………...24

Практичне заняття №6.

Українські землі у другій половині XVII – ХVIIІ ст…………………22

Практичне заняття №7.

Українські землі у складі Російської та Австро-Угорської імперії

(кінець XVIII ст. – ХІХ ст.)…………………………………………….24

Практичне заняття №8.

Українська національно-демократична революція 1917-1920 рр…...26

Практичне заняття №9

Українські землі у 20-30-х рр. ХХ ст………………………………….28

Практичне заняття №10

Україна в роки Другої світової війни…………………………………30

Практичне заняття №11

Україна в другій половині 1950-х - середині 1980-х років…………..32

Практичне заняття №12

Україна напередодні та в роки розбудови незалежної держави…….34

 

Питання підсумкового контролю знань............................................................36

 

Список рекомендованої літератури...................................................................39

 


ВСТУП

Завдання побудови в Україні демократичного громадянського суспільства вимагає формування відповідної суспільної свідомості, цьому сприяє багато факторів, у тому числі знання української історії. Історичний досвід відіграє велику роль у процесі національного відродження українського народу. Навчальна дисципліна «Історія України» є однією з головних складових гуманітарної загальноосвітньої підготовки фахівців з вищою освітою. Вона сприяє розвиткові особистості, формуванню її політичної відповідальності та творчого підходу до вирішення суспільних проблем. Вивчення історії України допомагає студентам усвідомити історичні корені свого народу, етапи його формування, цілісність та тяглість його історії, особливості розвитку українського суспільства в контексті світової цивілізації.

Предметом курсу «Історія України» є розвиток українського суспільства від найдавніших часів, тобто появи людей на території України до сьогодення. Мета курсу полягає в розкритті характерних рис та особливостей економічного, соціального, політичного та культурного розвитку українського суспільства кожного періоду історії України, взаємовідносин з іншими народами та державами.

Завданнями навчального курсу «Історія України» є ознайомлення з науковою періодизацією історії України, характерними рисами та особливостями різних періодів української історії, визначальними подіями та явищами в кожному з них; узагальнення досвіду національного державотворення; розкриття змісту соціально-економічних та суспільно-політичних процесів, основних етапів українського національно-визвольного руху, визначення ролі й місця видатних історичних осіб; висвітлення змісту й особливостей розвитку матеріальної та духовної культури, її взаємозв’язку зі світовою культурою; розгляд найважливіших подій та явищ української історії в контексті світової історії, роль України в системі міжнародних відносин.

У результаті вивчення курсу студент повинен: знати основні теоретичні положення, важливі вузлові проблеми усіх тем програми, основні явища та процеси в суспільно-політичному та культурному житті України у зв'язку із світовою цивілізацією, тенденції економічного розвитку України, агропромислового комплексу; особливості становлення та розвитку українського народу; формування української національної ідеї; боротьби за національно-державну незалежність; видатних діячів, їх роль та значення в історії України; та вміти: самостійно вивчати й аналізувати документи та матеріали щодо минулого і сучасного України; узагальнювати, аналізувати історичні факти, події, проводити історичні паралелі, застосовувати здобуті знання й навички при аналізі сучасного історичного етапу і визначенні перспектив розвитку історичного процесу.

Навчальний процес організований за кредитно-модульною системою і спрямований на демократизацію освітнього процесу, створення умов для перетворення студента з об’єкта навчання у відповідального суб’єкта.

Навчальний матеріал дисципліни «Історія України» структурований за модульним принципом і складається з двох модулів. Вивчення модулів завершується написанням модульних контрольних робіт. Дисципліна вивчається один семестр, в кінці якого студенти складають екзамен.


НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА ДИСЦИПЛІНИ «ІСТОРІЯ УКРАЇНИ»

Модуль 1. Стародавня та середньовічна історія України

1.1. Вступ до курсу «Історія України»

Історія України як складова світової історії. Предмет, завдання, джерела вивчення та концептуальні засади історії України. Наукова періодизація історії України. Міжпредметні зв'язки у вивченні історії України.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 365 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Если вы думаете, что на что-то способны, вы правы; если думаете, что у вас ничего не получится - вы тоже правы. © Генри Форд
==> читать все изречения...

2283 - | 2213 -


© 2015-2025 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.012 с.