Лекции.Орг


Поиск:




Категории:

Астрономия
Биология
География
Другие языки
Интернет
Информатика
История
Культура
Литература
Логика
Математика
Медицина
Механика
Охрана труда
Педагогика
Политика
Право
Психология
Религия
Риторика
Социология
Спорт
Строительство
Технология
Транспорт
Физика
Философия
Финансы
Химия
Экология
Экономика
Электроника

 

 

 

 


Перегляд веб-сторінок у автономному режимі




Зазвичай веб-сторінки переглядають в процесі їх завантаження і по мірі їх завантаження. Проте така організація роботи стає досить незручною, якщо пропускна спроможність каналу зв’язку низька і темп завантаження сторінок істотно менший за той, у якому ви хотіли б їх переглядати. В такому випадку процеси завантаження сторінок та їх перегляду доцільно рознести у часі. Тоді завантаження всіх потрібних веб-сторінок відбуватиметься автоматично, без участі оператора. Після цього можна сісти за комп'ютер та швидко переглянути усі сторінки, що зберігаються тепер в його пам’яті.

Таку організацію роботи називають підпискою на сайти. Користуючись нею, можна, наприклад, запрограмувати комп'ютер так, щоб потрібні вам сайти завантажувалися вночі, коли тарифи доступу до Інтернет найнижчі, а якість зв’язку по телефонних каналах найкраща. Після цього вдень можна скільки завгодно переглядати ці сайти, не підключись до Інтернет.

Щоб зро­бити сторінку доступною для перегляду в ав­тономному ре­жимі, треба, за­носячи її в папку Избранное, встановити пра­порець Сделать доступной автономно (рис. 3).

 

Якщо йдеться про веб-сторінку, що час від часу оновлюється (наприклад сторінку на сайті новин), тоді доцільно встановити режим її автоматичного оновлення, щоб завжди мати в пам’яті комп'ютера свіжу інформацію. Для цього слід натиснути кнопку Настройка… (рис. 3) та дати відповіді на такі питання:

1. Якщо сторінка має посилання на інші сторінки, то чи треба і їх зробити доступними для перегляду в автономному режимі? Якщо останні, в свою чергу, мають посилання на сторінки другого рівня, то чи слід завантажувати і їх? Якщо так, то в першому вікні настройки треба вказати глибину посилань: сторінки скількох рівнів, рахуючи від поточної, слід завантажувати в пам’ять для перегляду в автономному режимі?

2. Коли саме слід виконувати оновлення: при натисканні кнопки Синхронизовать із меню Сервис чи згідно з індивідуальним розкладом?

3. Якщо обрано розклад, то раз на скільки днів і о котрій годині завантажувати нові версії сторінок?

4. Чи потрібно запитувати пароль для доступу до сторінок, що оновлюються? Якщо так, то який саме?

Для включення і виключення автономного режиму роботи треба вибрати в меню Файл опцію Работать автономно. Про включення автономного режиму свідчить відмітка в меню біля слів Работать автономно. Для перегляду сторінок треба відкрити вікно Избранное. Сторінки, доступні в автономному режимі, виглядають як гіперпосилання. Решта сторінок папки Избранное затемнені і доступ до них можливий тільки за умови підключення до Інтернет.

Звісно робота в автономному режимі потребує дещо більше пам’яті на диску комп'ютера. Проте, враховуючи що об’єм пам’яті сучасних жорстких дисків вимірюється десятками гігабайтів, а ціни на них швидко знижуються, цим фактором цілком можна знехтувати. Що ж стосується плати за доступ до Інтернет, то завдяки автономному режиму їх можна суттєво знизити, відмовившись від повторного завантаження сторінок і запрограмувавши комп'ютер на завантаження сайтів у нічні години по дешевих тарифах. Не варто забувати і те, що доступ до сторінки, що знаходиться на диску вашого комп'ютера, відбувається набагато швидше, ніж доступ до сторінки що знаходиться в Інтернет.

Для більш детального ознайомлення з програмою Internet Explorer можна скористатися її довідковою системою, що викликається з меню Справка / Оглавление и указатель, або електронним підручником - Справка / Учебник.

Контрольні питання

1) Що таке світова павутина Word Wide Web?

2) Що таке веб-броузер?

3) Як запускається програма Internet Explorer?

4) Як працювати з рядком адреси?

5) Розкажіть про призначення кнопок на панелі інструментів Обычные кнопки.

6) Як працювати з панеллю інструментів Ссылки?

7) Яка інформація відображається в статусному рядку?

8) Що таке Журнал і як ним користуватися?

9) Як зберегти веб-сторінку на диску? Які типи файлів при цьому можуть застосовуватись?

10) Що таке пака Избранное і як нею користуватися?

11) В яких випадках доцільно використовувати перегляд веб-сторінок у автономному режимі і які переваги це надає?

12) Як зробити сторінку чи сайт доступними для перегляду у автономному режимі?

13) Як може відбуватися оновлення веб-сторінок, доступних для перегляду у автономному режимі, та як задати спосіб їх оновлення?

14) Як переглядати сторінки у автономному режимі?

Завдання для виконання

1. Запустіть програму Internet Explorer та перегляньте веб-сайти, запропоновані викладачем. Випробуйте різні способи введення інформації в рядок адреси: набір на клавіатурі, вибір зі списку, комбінований варіант.

2. Поекспериментуйте з використанням кнопок Назад, Вперед, Остановить, Обновить, Домой, звертаючи увагу на інформацію у статусному рядку.

3. Додайте будь-яку адресу на панель Ссылки, перейменуйте відповідну їй кнопку, змініть її розташування на панелі, а потім вилучіть її.

4. Відкрийте вікно Журнал та перегляньте декілька вказаних у ньому сторінок. Ознайомтесь з різними варіантами впорядкування представленої в журналі інформації, користуючись списком Вид. Спробуйте виконати пошук інформації в журналі за ключовими словами, користуючись кнопкою Поиск.

5. Створіть в папці Избранное декілька власник папок та занесіть у них адреси декількох відвіданих вами сторінок. Одну з сторінок зробіть доступною у автономному режимі та задайте розклад її автоматичного оновлення.

6. Перейдіть до автономного режиму роботи та перегляньте в журналі декілька сторінок, що відвідувались вами недавно, і тому ще зберігаються у кеш-пам’яті програми. Зверніть увагу на форму курсору, яка свідчить про неможливість перегляду у автономному режимі деяких сторінок, посилання на які містяться в журналі чи на сторінці.

7. Перегляньте декілька сторінок папки Избранное в автономному режимі та в режимі підключення до Інтернет.

8. Запишіть на диск сторінку, що містить графіку і текст, використовуючи різні імена та вибираючи при цьому всі можливі типи файлів. Окремо запишіть на диск малюнок, клацнувши по ньому правою клавішею мишки та вибравши в контекстному меню Сохранить рисунок как... Вкажіть в рядку адреси (частково чи повністю) шлях до папки з цими файлами, відкрийте їх та оцініть різницю між різними типами файлів.

 

Висновки: ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


[1] Цю програму також називають абревіатурою IE до якої додають цифру, що позначає версію програми. В цій роботі розглядається Internet Explorer версії 5.5, тобто IE5.

[2] Для зручності замість термінів “гіперпосилання” (hyperlink) та "веб-сторінка” (web-page) надалі застосовуватимемо також терміни “посилання” та “сторінка”.





Поделиться с друзьями:


Дата добавления: 2016-11-12; Мы поможем в написании ваших работ!; просмотров: 661 | Нарушение авторских прав


Поиск на сайте:

Лучшие изречения:

Неосмысленная жизнь не стоит того, чтобы жить. © Сократ
==> читать все изречения...

2285 - | 1991 -


© 2015-2024 lektsii.org - Контакты - Последнее добавление

Ген: 0.007 с.