Властивості матеріалів та граничні умови вводяться в наступній послідовності:
1. В дереві структури документу відкриваємо Физические свойства: Росоха О.О. 501-БП. dht (натиснути + розташований ліворуч від цього напису). З'являться папки: Метки блоков, Метки ребер та Метки вершин (дивись рис. 13).
Рисунок 13. Дерево структури документу
2. Наводимо курсор на Метки блоков та натискаємо праву клавішу миші. З'явиться контекстне меню, у якому вибираємо Создать метку. У полі, що з'явиться пишемо Залізобетон. Аналогічно створюємо Метки блоков з назвою У теплювач та Цегла. Результат цих дій наведено на рис. 14.
Рисунок 14. Створення Меток блоков
3. Для введення значень властивостей залізобетону двічі натискаємо лівою клавішею миші на написі Залізобетон у дереві структури документу. Ця дія викликає діалогове вікно Свойства метки блока - Залізобетон (рис. 15).
Рисунок 15. Діалогове вікно Свойства метки блока – Залізобетон
4. У полі вводимо значення коефіцієнта теплопровідності залізобетону, враховуючи попередньо визначенні умови експлуатації огороджувальної конструкції А чи Б, та натискаємо OK. Аналогічно вводимо значення для утеплювача та цегли. Приклад заповнення вікна Свойства метки блока – Залізобетон наведено на рис. 16.
Рисунок 16. Приклад заповнення вікна Свойства метки блока – Залізобетон
5. Наводимо курсор на Метки ребер та натискаємо праву клавішу миші. З'явиться контекстне меню, у якому вибираємо Создать метку. У полі, що з'явиться запишемо Зовнішня. Аналогічно створюємо Метки ребер з назвою Внутрішня та Симетрія. Результат цих дій наведено на рис. 17.
Рисунок 17. Створення Меток ребер
6. Для введення значень граничних умов для зовнішньої поверхні двічі натискаємо лівою клавішею миші на написі Зовнішня у дереві структури документу. Ця дія викликає діалогове вікно Свойства метки ребра - Зовнішня (рис. 18).
Рисунок 18. Діалогове вікно Свойства метки ребра – Зовнішня
7. Натискаємо перемикач Конвекция: . В полі вводимо значення коефіцієнту теплообміну на зовнішній поверхні огородження який дорівнює . В полі -22 вводимо значення зовнішньої температури м. Харків, та натискаємо OK. Приклад заповнення вікна Свойства метки ребра - Зовнішня наведено на рис. 19.
Рисунок 19. Приклад заповнення вікна Свойства метки ребра – Зовнішня
8. Аналогічно вводимо значення граничних умов для внутрішньої поверхні, у діалоговому вікні Свойства метки ребра – Внутрішня. В полі вводимо значення коефіцієнту теплообміну на внутрішній поверхні огородження . В полі 20 вводимо значення внутрішньої температури, яке залежить від призначення приміщення, та натискаємо OK.
9. Для введення значень граничних умов для ребер розташованих на осі симетрії двічі натискаємо лівою клавішею миші на написі С иметрія у дереві структури документу. Ця дія викликає діалогове вікно Свойства метки ребра – С иметрія. Натискаємо перемикач Тепловой поток: . В полі вводимо 0, та натискаємо OK.
10. Наводимо курсор на ту частину геометричної моделі де розташований утеплювач та двічі натискаємо лівою клавішею миші. Ця дія викликає діалогове вікно Свойства выделенных объектов. Розкриваємо поле Метка та вибираємо Утеплювач, натискаємо OK (дивись рис. 20).
Рисунок 20. Діалогове вікно Свойства выделенных объектов
11. Аналогічно виконуємо заповнення вікна Свойства выделенных объектов для цегли та залізобетону.
12. Наводимо курсор на зовнішнє ребро геометричної моделі та двічі натискаємо лівою клавішею миші. Ця дія викликає діалогове вікно Свойства выделенных объектов. Розкриваємо поле Метка та вибираємо Зовнішня, натискаємо OK (дивись рис. 21).
13. Аналогічно виконуємо заповнення вікна Свойства выделенных объектов для внутрішньої грані та граней на осях симетрії.